Speedo Aquabeat 2 – נגן MP3 חסין מים

חברת ספידו מציגה נגן MP3 עם רדיו FM בנפח 4GB חסין מים, לשימוש נוח בכל סוגי הספורט השונים, במים וביבשה ...

9:00
  /  
10.03.2013
  
מאת: גיא עזרא

מישהו לא מכיר את חברת ספידו? חברת ענק המתמחה במוצרי ספורט שונים.

רבים מחובבי הספורט נוהגים לשמוע מוזיקה תוך כדי הפעילות על מנת להמריץ את עצמם ו/או להימנע משיעמום. ספורטאי הנוהג לשלב פעילות יבשתית כגון ריצה, הליכה או אופניים יחד עם פעילות מימית כגון שחייה בבריכה או במים פתוחים ימצא תועלת רבה בנגן משולב אשר ניתן להשתמש בו בכל סוגי הפעילויות השונים, ללא צורך ברכישת שני נגנים, האחד למים והשני ליבשה.

כאן נכנסת לתמונה חברת ספידו המציגה נגן MP3 עם רדיו FM, בנפח 4GB חסין מים אך בעל מסך תצוגה, לשימוש נוח בכל סוגי הספורט השונים ואף יכולת למדוד את הפעילות עצמה – שחייה או הליכה/ריצה.

 מה בקופסה

 • נגן Speedo Aquabeat 2 בנפח 4GB
 • נרתיק נשיאה
 • אוזניות משולבות אטמי אוזניים לשחייה
 • אטמי אוזניים רזרביים לשחייה
 • חוט מאריך לאוזניות
 • כבל USB
 • ניירת:
  • אחריות
  • מדריך הפעלה מקוצר (מדריך מלא יש להוריד מאתר ספידו)
  • מדריך המרת קבצי מוזיקה מ-iTunes

מקבלים פה כמות מכובד בהחלט של אביזרים, אם כי בתור נגן אוניברסלי הייתי אולי מצפה גם לאוזניות "יבשתיות", ולא רק כאלה המותאמות לשחייה.

חוט מאריך זו תוספת נחמדה המאפשרת גמישות רבה במיקום הנגן על הגוף.

אטמי אוזניים רזרביים זה באמת מצויין. אם כי אני תוהה מה קורה כאשר האטמים עם האוזניות מתבלים, עם אטמים רגילים זה נורא פשוט (תרתי משמע!), מכניסים את האטמים לאוזניים, וכדי להוציא אותם צריך שפיץ פלאייר, אל תנסו בבית…!

הנגן כפתורים ותפעול

ניתן להתרשם מגודלו של הנגן, קצת ארוך ושמן יותר מה-Sansa ודומה בגודלו ל-SwiMP3

מסביב למסך התצוגה יש לנגן יש בצדדיו מספר כפתורי תפעול, כאשר החשובים שבהם הם:

 • M – כניסה לתפריטים, לחיצה קצרה תפריט מקומי, לחיצה ארוכה תפריט ראשי
 • הדלקה וכיבוי של הנגן וגם Play ו-Pause

הגברה והנמכה של ווליום וגם ניווט בתפריטים

הקפצה קדימה ואחורה של שיר

כל מה שצריך עכשיו זה לחבר את הנגן למחשב ולהעתיק שירים.

הדלקת הנגן ולחיצה על Play תכניס אותנו לשירים שלנו ולחיצה נוספת על Play תנגן את השירים.

אז מה הן יכולות הנגן

כמו כל MP3 אחר, גם בנגן הזה ניתן להגדיר רשימות השמעה, לנגן לפי אלבונים, זמרים, ז'אנרים לסדר מועדפים ולשמוע בכל דרך שמתחשק לנו.

 חשוב לציין שעברית מוצגת הפוך בנגן.

הפיצ'רים הנוספים  שיש בו הן מדידת פעילויות הספורט – שחייה או הליכה/ריצה. לפני תחילת המדידות יש להזין לנגן את הנתונים שלנו.

לחיצה ארוכה על כפתור M ודפדוף בתפריט יביא אותנו ל-Settings ושם בתוך תפריט Personal Info נתבקש להגדיר מספר פרמטרים:

 • משקל
 • אורך צעד
 • אורך זרוע
 • אורך בריכה
 • יחידת מידה

כמו כן הנגן כולל רדיו FM לאלה שמעדיפים גלגל"צ או סתם מתעצלים להתעסק עם שירים, חובבי הרדיו יידרשו לכוון תחנות ולשמור אותן, על ידי לחיצה ארוכה על M, ובחירת רדיו בתפריט

שימוש בנגן

שימוש בנגן בפעילות יבשתית הינו סטנדרטי לחלוטין כמו כל נגן אחר, מחברים את הקליפס למכנס ואת האוזניות לאוזניים, מדליקים ולוחצים Play או מפעילים רדיו, אין יותר מדי מה לפרט.

בבריכה לעומת זאת יש צורך בקצת הכנות. ראשית יש לשים את האוזניות עם אטמי האוזניים. לקח לי כמה נסיונות להבין את הטריק, את רצועת המשקפת יש לשים מעל המסגרת של האוזנייה עצמה, אחרת בזמן השחייה האוזנייה פשוט תצא החוצה, לא תשמעו כלום, האוזן תתמלא מים ועוד כל מיני צרות.

מתחת לרצועת המשקפת

הנגן אמנם כולל מסך תצוגה, אבל מסך זה לא יביא יותר מדי תועלת במים, במיוחד כאשר התקנת הנגן נעשית מאחורי הראש על רצועת המשקפת, ככה שאני בספק אם אפילו מורה שיש לו עיניים בגב יוכל לקרוא שם משהו. כלומר יש להדליק את הנגן, להפעיל אותו ואז בעזרת הקליפס להצמיד אותו לרצועת המשקפת. מי שרוצה יכול כמובן גם להשתמש בחוט מאריך ולחבר את הנגן למקומות אחרים, לנשים למשל יש רצועות בכתף בבגד הים.

כמו כן, אם עוצרים בזמן השחייה, המים על המסך גורמים להשתקפות, ובשילוב עם משקפת על העיניים, כמעט בלתי אפשרי לקרוא את התצוגה, אפילו אם מורידים את המשקפת מהעיניים.

באופן לא מפתיע הרדיו לא עבד טוב בבריכה. כאשר הראש מחוץ למים – יש קליטה, הראש בתוך המים – אין קליטה, כלומר רדיו מתאים רק לשחייני חזה שלא מכניסים ראש למים, או יותר פשוט, לפעילות על היבשה.

מבחינת שמיעה, המוזיקה נשמעת היטב, אפילו הייתי צריך להנמיך את הווליום של הנגן. אני מודה שחששתי מעט מהאטמים, אבל האטמים אוטמים היטב את האוזניים, לא נכנסים מים וכמו כן גם אחרי שהייה של למעלה משעה עם האוזניות, אין שום בעיה של לחץ או אי נוחות באוזניים.

דבר אחד שאולי טיפה מפריע זה חוט האוזניות שהוא קצת ארוך מדי ולפעמים מנג'ס בעורף או בגב, ואם עושים תנועות נמרצות הוא עלול למשוך את חוטי האוזניות ולהציק באוזן, הפיתרון הוא להכניס את החוט גם תחת הרצועה של המשקפת.

מדידת הפעילויות

מדידית שחייה – Swim Fitness

לפני הבדיקה הייתי מאוד סקפטי לגבי מדידת מרחק השחייה, אומנם הזנתי לו אורך בריכה ואורך זרוע, אבל הנגן יושב על העורף, איך הוא יזהה את מספר הבריכות? אז פשוט מאוד, הוא לא.

בשחייה של 2900 מטר, כלומר 116 בריכות, הנגן זיהה 28 בלבד.

אני משער שאם הייתי מתקין את הנגן על הזרוע אז הזיהוי היה מדוייק יותר, אבל אני לא רואה איך ניתן לקשור את הנגן לזרוע (בכלל) ואת האוזניות מהזרוע לאוזניים, ולשחות בלי להסתבך עם החוטים.

מדידת צעדים – Pedometer

בניגוד לשחייה, פה אין סיבה מיוחדת שהעסק לא יעבוד, והוא אכן עובד.

5952 צעדים במד הצעדים של אומרון ו-5904 בנגן, הייתי אומר קרוב למדי. ככה שמד הצעדים בנגן שמיש ואמין.

הבעיה במדידת הפעילויות היא שלא הצלחתי לשמור את הפעילות בנגן, לא שחייה ולא הליכה, עם סיום הפעילות ביצעתי Save, אולם בכניסה לתפריט Record List לא ראיתי את הפעלויות, תמיד היה ריק, לכן בשביל התמונות השארתי את נגן פועל עד ההגעה הביתה לצורך הצילום…

אני יוצא מנקודת הנחה שהבעיה היא אצלי, אולי אני לא מבין היטב את ההוראות כיצד לבצע שמירה או כיצד לצפות בפעילויות שנשמרו. בשורה התחתונה, לדעתי, הפיצ'רים האלה גם ככה הם יותר סוג של גימיק מאשר משהו פרקטי, רוצים למדוד את השחייה שלכם? קנו שעון שחייה, רוצים למדוד צעדים? קנו מד צעדים, אמנם מד הצעדים בנגן עובד היטב, אבל מד צעדים ייעודי כמו ה-אמורון למשל שהולכים איתו כל היום לא רק בזמן הפעילות, ימדוד לך כמה הלכת כל היום ויפריד בין המוץ לתבן (סתם הליכה כמו הליכה לשירותים ופעילות אירובית כמו הליכה רצופה או ריצה). עם MP3 תשמעו מוזיקה.

השוואת הנגנים לשחייה – Speedo vs Finis

אז מה עדיף, אחד מאחורה או שניים מהצדדים?

אם להיות הוגן, מדובר פה בסוג של השוואת תפוחים לתפוזים. ה-Finis SwiMP3 הינו נגן ייעודי לשחייה בלבד לעומת הספידו שהוא נגן אוניברסלי, הכולל מסך תצוגה ומתאים לסוגים שונים של פעילות ספורטיבית (כולל רביצה על הספה בבית עם מוזיקה באוזניים!) וגם לשחייה.

בתפעול הנגן מחוץ לבריכה, כמובן שלספידו יהיו מספר יתרונות גדולים שהעיקריים שבהם:

 • המסך – חיווי על מצב הבטריה זה דבר מועיל מאוד, כבר פעמיים קרה לי שנגמרה הבטריה בנגן באמצע השחייה, וזה עניין מבאס במיוחד, כמו כן ניתן למחוק ולנהל את השירים ורשימות ההשמעה ללא חיבור למחשב.
 • נפח הנגן 4GB לעומת 2GB, בעיני זה עניין משני, אני מאוד מקפיד על השירים שאני שם בנגן, ויש לי שם בערך 1GB ואולי פעם בשבועיים נגמר לי סבב, אבל יש מי שאוהבים למלא ויהנו מהנפח הנוסף. 
 • רדיו (שבלאו הכי לא עובד בבריכה).

ההשוואה שניתן לעשות הינה על הפעילות בבריכה:

  Speedo – Aquabeat 2Finis – SwiMP3 
נוחות התקנהחייבים להקפיד על התקנת אטמי האוזניים היטב שלא יצאו החוצה בזמן השחייה קלה מאוד
מהירות התקנה לוקחת טיפה זמןמהירה
 נוחות שחייההחוטים בעורף ארוכים מדי ועלולים להציקלא מורגש
איכות שמיעה טובה מאוד פלוס טובה מאוד
קלות תפעול בזמן שחייה כפתור ייעודי לכל פעולה – נוח מאוד הרבה פעולות על כל כפתור – פחות נוח
בטריהבחוברת רשום טעינה פעם בשבועיים 8 שעות. בקצב שלי, בערך פעם בשבועיים

שחיינים אשר אינם אוהבים אטמי אוזניים הנכנסים לתוך האוזן או אטמי אוזניים בכלל, יעדיפו את ה-SwimP3 ולו רק בגלל זה, כאשר מכורים לאטמים, כמוני למשל, על ידי שימוש בספידו יוכלו "לחסוך" בציוד שצריך לקחת לבריכה, כי כבר יש אטמים בנגן…

ספורטאים יבשתיים המבצעים גם שחייה ונוהגים לשמוע מוזיקה תוך כדי הפעילות, יעדיפו נגן כמו ספידו כדי להשתמש ולתחזק נגן אחד ולא שניים.

מעבר לזה, הייתי אומר שאין כאן מנצח בנוקאאוט, שני הנגנים טובים ועושים את העבודה בבריכה כמו שצריך, מבחינת שמיעה ההבדלים לא משמעותיים, עקומת למידה קטנה להתקנת הנגן על הראש וזהו. זה יותר עניין של העדפה אישית של השחיין.

סיכומים ומסקנות

אפשר לומר שמבחינת הנגן הוא בהחלט עושה את העבודה. שומעים מצויין, בבריכה ומחוצה לה. הרבה פונקציות לניהול השירים ורשימות ההשמעה שלנו ומסך שחוסך את הצורך במחשב (למעט טעינת הבטריה והעתקת שירים).

מי שנוהג לשמוע מוזיקה בזמן הפעילות הגופנית שלו שכוללת גם שחייה או אפילו רק שמבצע רק שחייה יוכל להינות מנגן חסין מים שישדרג ויגוון לו את הפעילות.

וגם מי שירצה, תוך כדי שמיעת המוזיקה גם למדוד כמה הוא רץ או הולך יוכל לעשות זאת עם הנגן ללא צורך ברכישת מכשיר נוסף.

אמנם עניין משני בעיני, אבל צריך לקוות שאולי עדכון קושחה יסדר את תצוגת העברית הלקויה במכשיר.

Speedo Aquabeat 2 ניתן לרכישה ברשת באג במחיר של 599 ש"ח

לדיון בנושא: Speedo Aquabeat 2 – נגן MP3 חסין מים


9:00
  /  
10.03.2013
  
מאת: גיא עזרא