סרט לסופשבוע – יחידת הגנגסטרים

קחו סיפור אמיתי שהותר לפרסום. תערבבו אותו עם תסריט מותח, צוות שחקנים מעולה, הרבה אלימות ועיצוב אמנותי ברוח שנות ה-40 ...

14:00
  /  
01.02.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

הקדמה

טרנד הסרטים המבוססים על סיפור אמיתי חזר לכבוש את הוליווד. בזמן האחרון, כנראה לפני עונת הפרסים יוצאים לא מעט סרטים המבוססים על אירועים שקרו במציאות. עד עכשיו יצאו למסכים "ארגו" של בן אפלק שעליו כתבתי כאן בעבר, המבוסס על חילוץ עובדי השגרירות האמריקאית באיראן ו"הבלתי אפשרי" שמבוסס על המשפחה ששרדה את הצונאמי בתאילנד. השבוע יצאו 2 סרטים ברצף. "כוננות עם שחר" שמבוסס על האירועים שהובילו ללכידתו של אוסמה בן-לאדן (הביקורת עליו תגיע בקרוב) ו"יחידת הגנגסטרים" שעליו אני כותב לכם כרגע. "יחידת הגנגסטרים" היה אמור לצאת למסכים כבר בספטמבר והטריילר שלו כבר שובץ להקרנה בין סרטי הקיץ השונים. הטבח בבית הקולנוע בקולורדו בזמן הקרנת "עלייתו של האביר האפל" ביולי שנה שעברה גרם לאולפני וורנר לשלוח את הסרט שהכיל לא מעט סצינות אלימות לעריכה מחדש. עכשיו הוא סוף-סוף יוצא למסכים ומוכיח לנו שהיה שווה לחכות חצי שנה.

העלילה

כמו שכתבתי קודם, "יחידת הגנגסטרים" מבוסס על סיפור אמיתי שהותר לפרסום. הסרט מתרחש בלוס-אנג'לס של שנות ה-40 שנשלטת ע"י הגנגסטר מיקי כהן (שון פן). למפכ"ל המשטרה קרטר (ניק נולטי) נמאס מכל מה שקורה בעיר שלו והוא מגייס לשורותיו את סרג'נט ג'ון אומרה (ג'וש ברולין), שוטר במחלקת החקירות של משטרת לוס אנג'לס כדי שיקים יחידה סודית עם הטובים שבשוטרים שהמטרה שלה היא להפיל את מיקי כהן עם כל מה שמשתמע מכך. האם הם יצליחו במשימתם?, בשביל זה תצטרכו ללכת לראות את הסרט.

לביקורת

קודם כל, זה ששלחו את הסרט לעריכה מחדש זה לא אומר שהשמיטו את האלימות. הסרט מאוד אלים, אבל האלימות היא לא גראפית וקשה לצפייה כמו ב"ג'אנגו ללא מעצורים" אלא מסוגננת ככה שגם מי שסרטים אלימים מדי הם לא כוס התה שלו יוכל ליהנות ממנו מבלי לשים יד שתסתיר את העיניים. על האלימות מפצה הבמאי רובן פליישר בעלילה קולחת וזורמת שחפה מרגעים מתים. באקשן מותח ואפקטיבי שמשאיר את הצופים מרותקים לכיסאותיהם עד לכותרות הסיום. בדיאלוגים שנונים. בעיצוב אמנותי שיורד לפרטים הקטנים ביותר ועוזר לנו להיכנס לאווירת הסרט ובפסקול ג'אזי ורקיד עם כל להיטי התקופה. צוות השחקנים מעולה וחוץ משון פן שנכנס לעורו של מיקי כהן ועושה את זה מצויין בולטים לטובה ג'וש ברולין הכריזמטי והציני בתפקיד הראשי. ראיין גוסלינג הקליל. ניק נולטי בתפקיד מפכ"ל המשטרה. רוברט פטריק שגונב את ההצגה כקאובוי מזדקן שזוכר איך לירות באקדח ואמה סטון אהובת המערכת.  

בקיצור- אקשן מבדר ויומית שווה בהחלט. מומלץ.

 

"יחידת הגנגסטרים".  ארה"ב 2012 113 דק'. בימוי: רובן פליישר. תסריט: ג'ון בול. שחקנים: שון פן, ג'וש ברולין, ראיין גוסלינג, רוברט פטריק, אנתוני מקי. מייקל פנה, ניק נולטי, ג'ובאני ריביסי, אמה סטון.

 

 

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – יחידת הגנגסטרים


14:00
  /  
1.2.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

1