יזמות: שירות הולכה התנהגותית – DogMen

והפעם פינוק לחובבות הכלבים: שירות חדש יעזור לכן להתמודד עם הקריירה המעיקה, זו שגורמת לכן להשאיר את הכלבלב בבית. כי ...

14:30
  /  
08.01.2013
  
מאת: מעין קמחי
DogMen, סטארטאפ ישראלי שמוקדש לכלבים שביניכם 

האזניים הפרוותיות (או, הקדמה)

סטארטאפים ישראלים צצים ונעלמים כמו פטריות אחרי הגשם ומי כמוני יודעת את זה. חלקם מגניבים, חלקם פחות, חלקם מנסים לעשות כסף, אחרים מנסים לשנות את העולם וחלקם מנסים לעשות גם וגם. כזהו דוג-מן, שירות חדש שפועל כרגע במרכז הארץ להולכה התנהגותית של כלבים.
כן, שמעתן נכון – הולכה התנהגותית, מקצועית, על ידי כלבנים מוסמכים ועם ביטוח לכלב (גם צד ג').
 
כחובבת כלבים מושבעת, שגרה בדירה בגודל קופסת נעליים, ולכן לא יכולה להרשות לעצמה להחזיק את הדני הענק שהיא הו-כה רוצה, החלטתי לבדוק במה בדיוק מדובר, כדי שביום מן הימים אולי אוכל להשתמש בשירות. הרי לפניכן, ראיון קצר עם עדי ברנע, שכבר אפשר להתייחס אליו כסטארטאפיסט סדרתי (ותכף תבינו למה).

הרגליים הקדמיות (או, הראיון) 

איך הכל התחיל?

"הרעיון של DogMen החל למעשה בתקופת הקמת האתר הראשון – שוקופון, שעסק בקנייה ומכירה של קופונים יד2. בתקופה ההיא הייתי חייב להזרים כסף להקמת ולתחזוקת האתר, אז חיפשתי עבודה לא מחייבת, לשעות הצהריים (בבקרים ובערבים עבדתי כמו משוגע על שוקופון). אני אמנם עו"ד בהכשרתי, אך הדבר האחרון שרציתי הוא להישאב חזרה לתחום המשפט (הערת המערכת: – א-מן לזה. ככה אנחנו אוהבות אתכם, חרוצים וערכיים). אני גם בוגר "עוקץ", יחידת הכלבנים המבצעית של צה"ל והחלטתי לשוב למקורות בצורה של אילוף והולכת כלבים. זה, לפחות עד שאתר שוקופון יעמוד על הרגליים (או לפחות ככה חשבת, מווהאהאהא, גיחוך מרושע). פרסמתי עלונים בשכונה שלי שמציעים את שירותיי ובאופן די מפתיע, ההיענות היתה מעל ומעבר למצופה. שעות הצהריים שלי הפכו להיות השעות הכי עמוסות ביום (איזה קטע, מסתבר, שכלבים צריכים שיטיילו איתם. מי היה מאמין).

עם הזמן, עולם הקופונים רק הלך ונעלם (אני בשוק! מה, זה לא מודל עסקי הגיוני למכור דברים ב"חצי מחיר" ולנסות לעבוד על הצרכנים בכל שאר הזמן?) אבל להפתעתי, עסק הכלבנות שקם לו ללא משים, רק הלך ותפס תאוצה. לקוחות קיימים, שאילפתי והולכתי את כלבם, הפנו אלי לקוחות נוספים, וכך צמח לו המיזם של DogMen – החברה הראשונה בישראל להולכת כלבים התנהגותית. ההולכה ההתנהגותית, ספינת הדגל של חברת DogMen היא למעשה שיטה שאני הגיתי" (גם עו"ד בהכשרתו, גם סטארטאפיסט, גם חרוץ וגם יצירתי. טו-אוב). 

אה,רגע. מה? הולכה התנהגותית?  

"בשיטת ההולכה ההתנהגותית, כלב הלקוח מולך (איזו מילה הזויה) על-ידי כלבן מקצועי. כלבן מקצועי הוא מי שעבר הכשרה כלבנית ועבר בדיקת רקע. ההולכה היא בעצם טיול, אישי או עם קבוצה מצומצמת (עד 3 כלבים), שנע בין חצי שעה לשעה. הטיול עצמו שם דגש על חינוך הכלב לפורקן האנרגיות שלו באופן יצרני ולא הרסני וכן על חינוכו להתנהגות רצויה לטווח הארוך. התנהגות שרצויה במהלך הטיול כמובן, אבל גם במהלך השהייה שלו בבית: חינוך לעצירה והתיישבות לפני מעבר חציה, להימנעות מאיסוף מזון מהרצפה, לאדישות לחתולים, אופניים, רכבים נוסעים, אנשים רצים וכו'."

הבטן הרכה (או, איך זה עובד?) 

בשלב הזה של הראיון, עדי התחיל לדבר בלשון נקבה כיאה לאתרינו וזה תמיד מוצא חן בעינינו, קבל ח"ח (או ווף, מה שאתה מעדיף).

"נניח שאת בעלת כלב וגרה במרכז ת"א (נניח), אך מה לעשות, את עובדת שעות מטורפות (שוב, מאוד מופרך אבל נניח…), ובזמן הזה היצור השעיר שלך מאבד את דעתו בהמתנה לשובך מהעבודה (מסכן!). את יוצרת איתנו קשר, כלבן מגיע לביתך לשיחת ייעוץ והתרשמות, כמובן ללא תשלום או התחייבות (והוו!) ואנו בונים יחד איתך תכנית הולכות. אם בכלב שמנמן עסקינן, גם תכנית הרצות (המון הנחות יש פה). (…ולמתגעגעות התלותיות:) בזמן ההולכה, את מקבלת עדכון חי מהשטח בצורת תמונה או סרטון של כלבך. בסוף ההולכה, הכלבן שולח אליך סיכום כתוב של ההולכה ומה נעשה בה."

ומה עם הכסף?

המחירים נעים בין 45 ש"ח לחצי שעה ועד ל-100 ש"ח לשעה, כתלות בכמות ההולכות בשבוע, מספר הכלבים שבבית וכו'. 

"מה, זה? הספוג הלבן הזה ששפוך פה בכל הסלון הנקי שלך? זה היה ככה כשבאנו. באמת." לאנס, רובין ועיני הכלבלב שלהם, נטולות האשמה, אחרי עוד שעה לבד בבית

האזור החמוד הזה בבטן שגורם להם לעשות כאילו הם מגרדים עם הרגל (או, עוד פרטים) 

ואם, חס וחלילה, חס ושלום, טפו טפו טפו, מלח מים, שום בצל, קורה משהו לכלב בזמן ההולכה (ההתנהגותית)?

"הכלב מבוטח מתחילת ההולכה ועד סופה בפוליסה שכיסויה עד 2,000,000 ש"ח לכל מקרה שלא יהיה."

DogMen עלתה לאויר במתכונתה הנוכחית בספטמבר 2011 ופועלת במרכז הארץ. נכון להיום, פחות מחצי שנה מאז ההשקה עדי טוען שיש כ-100 משתמשים מרוצים מהשירות (שזה פחות או יותר 400 רגליים פרוותיות ומטויילות). 

הזנב (או, מה בעתיד)

"בעתיד תיכנס לפעולה אפליקציית מעקב GPS שתאפשר ללקוחות לעקוב בזמן אמת על זמן הגעתו ועזיבתו של הכלבן. כמו כן, הן יקבלו עדכון חי של מסלול ההליכה של הכלב (מבוסס על מפת גוגל)."

האפליקציה עדיין בשלבי פיתוח ויש בה עוד הרבה הפתעות לטענתו, אבל כמו כל סטארטאפיסט טוב עדי מעדיף להשאיר את העניין אפוף מסתורין. השאיפה בעתיד היותר רחוק, היא להקים מאגר עצום של בעלי כלבים וליצור קבוצת רכישה שתוזיל את מחירי המזון, הציוד והשירותים רפואיים שניתנים כיום." 

מה שאספנו עם שקיקקי (או, סיכום)

כפטריות אחרי הגשם או לא, מי שיכול ללמד את הכלבים והכלבות ההיפראקטיביים משהו שאני מכירה – להנות מהטיול בחוץ, לא לקפוץ בטירוף על אנשים שנכנסים הביתה לבקר, לא לאכול כל סח'לה שהם מוצאים על הרצפה – הוא בגדר מלאך – להולכים על ארבע, לבעלים כמובן, אבל לא פחות חשוב לחברות שלהן. נותר רק לאחל לעדי המון בהצלחה וניפגש עם הדני הענק בקרוב.

קישורים:

לדיון בנושא: סטארטאפ: שירות הולכה התנהגותית – DogMen


14:30
  /  
8.1.2013
  
מאת: מעין קמחי

1