ה- Dune HD Base 3D בידינו!

חברת Dune HD שלחה אלינו את אחד הסטרימרים הראשונים שלה אשר מביא את בשורת התלת מימד מצד החברה. הנה הצצה ...

20:00
  /  
20.01.2013
  
מאת: זיו רוזנפלד

Dune HD Base 3D 

חברת Dune HD העבירה אלינו לבחינה ראשונית את הסטרימר ה- Base 3D אשר מהווה את הסנונית הראשונה שלה לקראת דור הסטרימרים החדש מתוצרתה, אשר מתהדר ביכולות תלת מימד מלאות.

 

ה- Base 3D מהווה שיפור של דגם ה- Base של שנה שעברה על הוספה של תמיכה בתלת מימד לכל סוגיו. בנוסף, גם המארז שופר וכיום הוא מעט מסיבי יותר ונראה גם טוב יותר. כמו בכל דגמי ה- Base, גם כאן נמצא מגירה לכונן קשיח בצידו השמאלי של הפאנל, כאשר במרכז צג חיווי על מצב הפעולה ובצד ימין, כפתורי שליטה. 

 


מארז טוב יותר ויכולות הצגת תלת מימד
 

 ה- Base 3D טומן בקרביו מעבד מדגם SMP8672/8673 של Sigma Designs, בעל זכרון RAM של 512MB וזכרון פלאש של 4256MB. חומרה זו תאפשר לו להציג תמיכה בכל פורמטי התלת מימד הקיימים כיום לשוק הביתי, כגון Blu-ray 3D MVC או תכני mkv מסוג SBS או TAB.

 ה- Base 3D חסר יכולות להציג תפריטי Blu-ray והוא מציג פתרון אלטרנטיבי לכותרים כאלו על ידי הצגת תפריט BD Lite אשר מאפשר לנגן את הכותר בצורתו הבסיסית, כלומר Main Title עם אפשרות בחירה של ערוצי פסקול נוספים או כתוביות פנימיות מסוג PGS. היכולת של הצגת כתוביות חיצוניות מסוג SubRip עבור כותרי Blu-ray לא קיימת כיום בסטרימרים של Dune HD, אך החברה אמרה כי היא בוחנת את הנושא וייתכן והיכולת תוצג בהמשך.

כותרים מסוג Branched Blu-ray לא אמורים להיות מנוגנים בצורה תקינה מכיוון שיש צורך כי חברת Sigma Designs, יצרנית המעבד הטמון בקרבי הסטרימר, תממש את הפתרון. בעיה זו הינה מעבר ליכולת הפיתוח הזמינה לחברת Dune HD בעזרת ה- SDK שזמין לרשותה מחברת Sigma Designs. שימוש בהתקן זכרון מקומי עלול לשפר מעט את ה- Playback, אך לא להעלים את התופעה הקלה של גמגום קצר בין מעברי קבצי ה- m2ts. יש לציין כי גם סטרימר ה- A-400 של חברת Popcorn Hour לא מציג ניגון תקין כיום עבור כותרים מסוג זה. 

כמו בכל דגמי Dune HD, החברה שומרת על תאימות אחורה מבחינת יכולות מרכזיות, כמו תאימות מול Control4 ויכולות Bitstream של פורמטי האודיו המתקדמים כגון DTS-HD Master Audio או Dolby TrueHD.

בעתיד הקרוב החברה תציג גם את ה- TV-303D אשר יהווה אלטרנטיבה מעט זולה יותר ועם יכולת קליטת שידורי עידן+ ובהמשך את שני הדגמים הבכירים שלה לשנת 2013, ה- Dune HD Max 3D אשר יכיל מעבד CE5300 של Intel ויהיה הסטרימר היחיד בנמצא אשר מסוגל להציג תפריטי Blu-ray וגם לתפקד כסטרימר מהשורה הראשונה וכחודשיים לאחר מכן, את דגם וה- Dune HD Pro 3D אשר יהווה את חוד החנית של החברה בשוק הסטרימרים כיום.

עוד בנושא: CES 2013: חברת DUNE HD – מוצרים חדשים, חדשות ותוכניות לעתיד 

ממשק המשתמש קיבל רענון והוא מעט ידידותי יותר לשימוש. 
 

 


ספק הכח פנימי, הקירור אקטיבי וחסר י(בצדק) ציאות אנלוגיות לוידאו כגון S-Video או קומפוננט.
מחבר הרשת הינו 10/100/1000.


השלט המוכר יחד עם סט כבלים.

 

חברת Dune HD דאגה ליידע אותנו כי למרות שהם לא היו הראשונים בשוק עם סטרימר תלת מימד, הם הראשונים אשר מבטיחים להביא סטרימר יציב לשוק, כזה אשר ידע לנגן כהלכה את כל הפורמטים הקיימים בחוץ, ללא אכזבה ועם המוניטין החיובי אשר מתלווה למוצרי Dune HD.

לנו רק נותר לבדוק אם הדבר נכון – ובהחלט הולך להיות מעניין כאשר נבחן אותו מול המתחרה החזק ביותר שלו בשוק.

 

חברת Dune HD קבעה מחיר מומלץ לצרכן של 299 יורו באירופה ו- $299 עבור ה- Dune HD Base 3D.
מוצרי חברי Dune HD מיובאים לארץ על ידי חברת SG. לא נמסר מחיר מהיבואן עבור ה- Dune HD Base 3D.

 

לדיון בנושא: ה- Dune HD Base 3D בידינו!


20:00
  /  
20.1.2013
  
מאת: זיו רוזנפלד

1