CES2013: נגענו והתרשמנו – האקספריה Xperia Z של סוני.

סוני השיקה את האקספריה Z. פגשנו את מנהל מוצר אקספריה בסוני מובייל שסיפר והציג את המכשיר החדש שלמען האמת השאיר ...

7:30
  /  
10.01.2013
  
מאת: אלי חבוש

[ראיון וידאו ומגע ראשון עם האקספריה Z בסוף המאמר]

הסוני אקספריה Z, מכשיר הדגל החדש של חברת סוני, הושק והוצג בתערוכת CES 2013.

פגשנו את מנהל מוצר אקספריה, סטיבן שנידן, שהבטיח שהמוצרים החדשים שהוצגו על ידי סוני השנה יקדמו את סוני במעלה המדרגות בתחום המובייל. סוני כידוע, על פי דוחות IDC האחרונים, אינה נמצאת במקום גבוה והשחקניות הגדולות סמסונג ואפל עדיין מובילות את הטבלה.

לדברי סטיבן, מאז שהחברה הפכה ל"סוני" בלבד, לפני כשנה, נכנסו מוצרים חדשים ואוחדו תחת קטיגורית המובייל, כמו טאבלטים. עכשיו בסוני ניתן לראות הרמוניה בין המכשירים השונים.  

סטיבן מסביר שהדרך למעלה עוברת דרך מוצרים טובים וחזקים. כל צרכן מעוניין במספר דברים בסיסיים וטובים, אומר סטיבן, וסוני, בהשקות המכשירים האחרונות נותנת לו את זה. סוני יודעת ומכירה בשתי השחקניות הגדולות הנמצאות שם למעלה ומתכוונת להילחם חזק על מנת להגיע לפסגה, כך אומר סטיבן.

סוני מאמינה שעם המכשירים החדשים, האקספריה Z והאקספריה ZL, היא עושה בדיוק את זה – חותרת למעלה בתחום המובייל. ואכן, על הנייר ובבדיקה ראשונה, נראה שהאקספריה Z  נותן מענה יפה לצרכי הצרכנים ופייט חזק למתחרים שלו. המכשיר מגיע עם מעבד קוואלקום סנאפדרגון S4 ארבע ליבות שמבטיח מהירות וכוח עיבוד טובים. תוסיפו לזה זיכרון 2GB וסוללה חזקה ותקבלו מכשיר חזק שאמור לעמוד בכל משימה.

אבל ה Z לא נגמר שם. סטיבן מתגאה בעבודה שסוני עשתה עם המצלמה של המכשיר – 13 מגה פיקסל עם HDR גם בוידאו. ה HDR מוודא שכל החלקים בתמונה ייצאו ברורים מבלי חלקים חשוכים וחלקים בהירים באותה התמונה וכך יהיה גם בוידאו של ה Z.

המכשיר עצמו עטוף בזכוכית עמידה משני צדדיו. סוני טוענת שהזכוכית עמידה יותר מבעבר ויכולה לספוג מכות רציניות בלי להישבר. סוני גם הפכה את המכשיר לעמיד בפני מים. המכשיר יוכל לצלול לעומק של מטר אחד במשך 30 דקות ועדיין ימשיך לפעול.

המסך של ה Z מרשים. כיאה לרוח התקופה מציגה סוני מכשיר עם מסך FULL HD בגודל של 5". הצבעים נראים טוב והתמונות שבדקנו על המכשיר חדות ומרהיבות בצבען.

 

בתחום התוכנה, מלבד הממשק של סוני שהונח על גבי האנדרויד ג'לי בין, ניתן למצוא תכונה נוספת שנקראת Battery staminaושתפקידה לחסוך לנו בזמן סוללה על ידי הגדרות חכמות או כיבוי רכיבים מסויימים כשהם פשוט לא מתאימים לנו. נוכל למשוך דואר תוך בהירות נמוכה ועוד שילובים שמתאימים לצרכים שלנו ועדיין חוסכים לנו בזמן סוללה.

סוני הציגה גם את One Touch, בעצם תקשורת NFC בין מכשירי סוני שונים שמתבצעת על ידי קירוב הסלולרי שלנו למכשיר סוני תומך. שני המכשירים "לוחצים ידיים" בשנייה ומתחברים אחד לשני. ניסינו את זה עם האוזניות של סוני – הצמדת המכשיר לאוזניה חיברה לנו אותה באופן מיידי. הצמדה נוספת ניתקה אותה.

האקספריה Z השאיר עלינו רושם טוב למדי שנקווה שימשיך וישאר אחרי ביקורת מקיפה יותר על המכשיר. על פניו המכשיר מרשים מאוד, נראה טוב ומונח היטב ביד. המאפיינים הטכניים שלו מספיקים כדי להתחרות ראש בראש עם המכשירים הטובים בשוק והאופציות הנוספות של עמידות, מים ותקשורת NFC "מהקופסא" רק נותנות לו פור קטן על המתחרות.

הראיון שערכנו עם סטיבן ומגע ראשון עם האקספריה Z:

 

 

 

לדיון בנושא: CES2013: נגענו והתרשמנו – האקספריה Z של סוני.


7:30
  /  
10.1.2013
  
מאת: אלי חבוש

1