CES 2013 – מסיבת העיתונאים של סוני

חברת סוני, במסיבת העיתונאים הרשמית שלה בתערוכת CES, מתרכזת בשלושת תחומי הליבה של החברה: Digital Imaging, Gaming ו-Mobile, ומשיקה מספר ...

10:30
  /  
09.01.2013
  
מאת: מרטין סבג
את מסיבת העיתונאים פתח, כמו תמיד, Kazawo Hirai, נשיא סוני העולמית מזה 9 חודשים. הוא פתח את דבריו באמירה שרק סוני, בזכות טכנולוגיות הליבה שלה ובזכות ההבנה והגישה לתכנים (גם מוזיקה וגם סרטים) מסוגלת לתת פתרון שלם ללקוחות שלה, החל מיוצרי הסרטים והמוזיקה, דרך אנשי המקצוע, אולמות הקונצרטים והקולנוע וכלה ביצירת החוויה האולטימטיבית בבית.
 
 

 

Xperia Z

 
לשלב ההשקות עלה לבמה Phil Molyneux, שהוא סמנכ"ל התפעול של סוני. החשיפה הראשונה של הערב היה סמארטפון הדגל של החברה ה-Xperia Z. מדובר על מכשיר מרובע ליבה,  תמיכה בדור רביעי, מסך 5" ברזולוצית FHD ומערכת הפעלה Jelly Bean.
 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 המצלמה דיי חזקה עם חיישן של 13MP ועם יכולת לצלם HDR גם בוידיאו. ה-Xperia Z מגיע עם שירות Sony Entertainment Network מה שמאפשר גישה לספריית התכנים (מוסיקה ווידיאו) של סוני הזמינה גם לטאבלטים, מחשבים ו-PS.
 
המכשיר דקיק מאוד, בעובי של 7.9מ"מ עשוי מחומרים באיכות גבוהה ורמת הגימור שלו באמת טובה והוא מרגיש כזה ביד (ראו תמונות למטה). הוא גם חסין למים ואבק.
 
 

 
המכשיר ששיחקתי איתו בהדגמה לא היה מחובר לרשת, אז לא יכולתי ממש לבדוק איך הוא מגיב, מלבד משחקים עם הממשק ומה שכבר הותקן עליו ולא דרש חיבור אינטרנט.
 
 

 
 

 
 
 
 

 
 

  

One Touch 

 נושא נוסף שניתן לו המון חשיבות היתה הקישוריות בין המוצרים השונים של סוני בשימוש בטכנולוגית NFC, כך שע"י נגיעה של מכשיר במכשיר, המוסיקה, תמונות ואף וידיאו עוברים.
 
 
 
רמקול נייד היכול לשמש כדיבורית ניידת. 
 
 

 
 

 
 
  
מדובר על יחידה של 1TB אשר אמורה לסנכרן את כל מה שיש על המחשבים והניידים שלנו ומשם להזרים אותם לכל שאל המכשירים כולל גיבוי בענן.
 
השימוש הכי חביב של ה-One Touch היה הצמדה של הסמארטפון לשלט של הטלוויזיה ומיד זה הזרים את מה שנוגן על הנייד על הטלוויזיה.
 

TV SideView

 
ברור לכולם, וגם לסוני, כי מרבית האנשים עושים דברים נוספים כשהם צופים בטלוויזיה, בעיקר משתמשים בסמארטפון ובטאבלט שלהם כדי לקבל מידע נוסף על התוכנית, לשתף ברשתות החברתיות וגם לחפש תוכן נוסף ואפילו בפקודות קוליות. ע"מ שהעיניים הללו, של הצופים, לא יינדדו לאפליקציות זרות, פיתחה סוני את ה-TV SideView שהיא בעצם תפיסת ה-Second Screen של סוני.
האפליקציה מספקת את ה-EPG, ממליצה על תוכן רלוונטי, מאפשרת לי לשתף דברים ברשתות החברתיות ועל הדרך גם מהווה שלט אוניברסאלי לכל המערכת.
 
 

 
 

 

מסכים ו-4K

 
החברה הציגה טכנולוגיה חדשה המוציאה מהמסך את הצבעים הכחולים והאדומים (היותר מסובכים לשיחזור ושהעין פחות רגישה אליהם) בצורה אמיתית ו-Vivid יותר. 
לטכנולוגיה החברה קוראית Triluminos Bravia.
 

 
בעוד בתחום ההפקה של הסרטים, הצילום וההקרה הקולנועית, החברה דיי שולטת (מעל 13,000 בתי קולנוע מקרינים עם מקרן דיגיטלי 4K של סוני). החברה גם התגאתה בהצלחה של מסך הדגל שלה, ה-XBR 84X900, מסך 84" ברזולוצית 4K עם מערכת סאונד 2.1 בעלת 10 דרייברים, שלדברי נשיא סוני, המכירות שלהם עד כה עלו על כל הציפיות (לפי דיווחים שקיבלתי, נמכרו כבר בישראל שתי יחידות כאלו במחיר שקרוב ל-200,000 ש"ח).
 

 

 
 

 אך למרות ההצלחה, ברור גם לנשיא סוני, כי מסך 84" ותג המחיר שלו לא מתאימים לכל אחד וכאן הגיעה אחת החשיפות המעניינות של הערב – שני מסכים חדשים ברזולוצית 4K – Ultra HD בגדלים 55" ו-65".
 
 

 
" מסכי 4K לא צריכים להסתפק בתוכן 1080 שעבר Upscale", אומר נשיא סוני, ולכן הם היחדים בתעשיה וגם הראשונים, שיידאגו לספק תכנים ברזולוצית 4K.
בין היתר הוצגו הסרטים שעובדים עליהם עכשיו וצפויים לצאת בקרוב:
 

 

 
 

 
כמו כן, הכריזה סוני על רשת להפצת תכנים ב-4K וכבר השנה יהיו 10 סרטים ב-4K שיהיו זמינים למי שיירכוש מסך 4K (למי שמעקם פרצוף, תזכרו שבשנה הראשונה של התלת-מימד היו רק 11 סרטים ובשנה השניה היו 30…), מעבר לזה, הובטח כי כבר באביב ייצאו לראשונה, סרטי 4K על Bluray Disc.
 
אבל מה שווה מסך כזה אם לא נוכל לראות את הילדים שלנו עליו ב-4K ולצלם אותם בעצמנו?
החברה הציגה אב טיפוס של מצלמת Prosumer ב-4K.
 
 

 

גולת הכותרת: OLED 4K

בתגובות למאמר מסכי 4K (או UHD) מול OLED – מי ינצח בקרב? אמרתם, ובצדק, למה לבחור? תביאו מסך OLED ברזולוצית 4K, אז הנה קיבלתם!
 
סוני הציגה (עזבו את ההדגמה על הבמה כי הם קיבלו שם מסך כחול של המחשב שאמור היה לנגן את התכנים) מסך בגודל 56" בטכנולוגית OLED וברזולוצית Ultra HD.
אין כרגע צפי למחיר או לזמינות, אבל זה לא מנע מנשיא סוני לשלוח עקיצה למתחרות הקוריאניות באומרו שבעוד הן מבטיחות וכל הזמן דוחות את תאריך ההשקה, הם כבר הציגו ב-2007 מסך בגודל 11" שנמכר מסחרית (והיה כישלון חרוץ בגלל המחיר – מרטין) ומאז מכרו לא מעט OLED לשימוש מקצועי ורפואי.
 
 
 
 
 
 
 
 

 
גילוי נאות: הכתב היה אורח חברת Dune HD בתערוכה.
 

לדיון בנושא: CES 2013 – מסיבת העיתונאים של סוני


10:30
  /  
9.1.2013
  
מאת: מרטין סבג

1