CES 2013: סמסונג OLED ו-UHD

סמסונג מציגה את קו המוצרים שלה לשנת 2013.

11:00
  /  
08.01.2013
  
מאת: אלי חבוש

בי קיי יון, מנכ"ל סמסונג, הזכיר שב-2012 החברה התמקדה בדרכים יותר אנושיות לחבר בין טכנולוגיה לאנשים. הם עשו זאת דרך טאבלטים, מחשבים ומכשירים סלולרים שונים. השנה, החברה מנסה לעזור לאנשים לגלות עולם חדש של אפשרויות על ידי הבאת לא רק מה שהם מצפים אלא מה שהם לא חשבו שבכלל אפשרי.

הדגש השנה הוא על על חיבוריות ועל שיפור הממשק משתמש בכדי לאפשר צפיה בתכנים בפשטות רבה יותר.

ספינת הדגל החדשה של החברה זה ה-F8000, מסך LED TV חדש עם דגש על פשטות שימוש וממשק משתמש חדש. לצורך זה החברה משתמשת במעבד QUAD CORE חדש. המסך מגיע מ-46" ועד 75" בקפיצות של 10". העיצוב דקיק ועם מעמד כמעט שקוף.

הקודק החדש, שמחליף את H264, הנקרא HDVC נתמך על ידי המסך מה שיאפשר לו למשוך וידאו באיכות שהיא גבוהה משמעותית ממה שניתן היה לעשות בעבר. ב-F8000 יש מעבד QUAD CORE עם מהירות פי 3 ממה שהיה זמין במסכים מהדור הקודם.

 

 

כאן ניתן לראות את הדרך שהחברה עשתה עד לממשק הנוכחי.

המסך לומד מה שהצופים בו אוהבים וימליץ  S recommendation עם Voice interaction. אפשר לבקש סרטים או תכנים עם שם של שחקן והוא ימליץ לך על סרט, הכל בשפה אנושית. בסרט ההדגמות הצופה אומר "תראה לי משהו מעניין" והמסך מציג רשימת אפשרויות. הצופה מבקש לצפות בראשון והוא מתחיל לנגן… עוד דוגמא היא שאפשר לשאול אם יש משחקי כדורגל מליגה מסויימת וזה יתחיל לנגן.

ה-Smart hub כולל 5 פאנלים (מזכיר את מסכי הבית של Android) עם ממשק פשוט יותר. אפשר בקלות רבה יותר לעבור בין הדפים או דרך השלט או על ידי Gesture של היד באוויר. ניתן לעבור בין תוכן Streaming, אפליקציות או תוכן חי (כלומר, מהכבלים/לויין).

הפאנל הראשון מראה מה יש בטלויזיה כרגע – המסך מנתח את התכנים שרואים לאורך היום, כך שבכל שעה זה יראה את התוכניות שזמינות כרגע עבורך ועם המלצות שתלויות בשעה (למשל בבוקר ילדים רואים תכנים, בצהריים תוכניות אחרות ובערב תוכניות דרמה למבוגרים).

בפאנל הבא יש טלויזיות וסדרות, כאשר התכנים מגיעים OTT מהרשת. יש חיפוש מרוכז שנותן לך לראות דרך איזה שירות אפשר יהיה לצפות בזה. יש חיפוש מרוכז אחד, אך ניתן לראות את התכנים בדרכים שונות. פאנל נוסף הוא סוציאלי – הוא מראה דברים כמו סקייפ, פייסבוק וכו'. פאנל נוסף הוא האפליקציות שזמינות למסך, סמסונג מציעה אלפי אפליקציות תוכן. מ-Netflix ו-HULU, שכוללים תכני וידאו שונים ומשונים. מידע נוסף עולה על המסך שנקרא T-commerce שמאפשר לזהות מה כרגע לובשת הדמות על המסך ולרכוש אותו ישירות מהמסך.

יש Gesture control – שמאפשר סיבוב וזום של תמונות.

ה-Evolution kit מאפשר להחליף את המח של סדרת 2012 ולהפוך אותו לסדרת 2013 לכל דבר.

סמסונג לא הציגה את מסך ה-OLED שלהם,הם רק דיברו על כך שהם ב-2013 יצאו רשמית. המוצר יכלול את Multiview  שמאפשר שמיעה וצפיה שונה של שני משתמשים שונים במקביל (הסאונד עובר דרך אזניות מובנות במשקפיים שלהם).

 סמסונג מכריזה על מסך UHD בגודל 85". המסך כולל מספר רב של רמקולים שמובנה בתוך המסגרת, מבלי שהם נראים. העיצוב כולל מעמד מובנה בסגנון גלריה. בנוסף יהיה גם מסך גדול יותר, אך הוא לא הוצג באירוע. עיצוב המעמד משונה מאוד, זה יותר כמו לוח של ציירים, אני לא בטוח שהוא יעבוד במערב…

מצלמות וניידים

בתחום הסלולרי סמסונג הציגה טווח גדול של מוצרים בשנה האחרונה, כולל הבאת S-PEN לכל הפלטפורמות של החברה מטלפונים דחכמים, דרך טאבלטים וכלה במחשבים היברידיים. טרנד חדש הוא BYOD – Bring your own device שבו הצרכן מביא לעבודה את המכשיר והוא זה שקובע במה הוא ישתמש, במקום מחלקת ה-IT של החברה בה הוא עובד. סמסונג מציעה מנגנון שנקרא SAFE שמיועד לאפשר לחברות לקבל גישה מאובטחת, כולל אימייל, לוחות שנה, VPN, השתלטות מרחוק ויכולות נוספות שמאפשרות לחברות להרגיש בטחון גם כשהמכשיר של המשתמש לא הוגדר על ידן.

 

 

במצלמות – Smart camera 2.0 מאפשרת העברה בין הטלפון לבין המצלמה של סמסונג. אפשר לראות את ה-view finder דרך הטלפון, לצלם איתו, או לקבל כל תמונה חדשה ישירות מהמצלמה, לערוך אותה וכו'.

NX300 היא מצלמה חדשה של סמסונג עם מנגנון פוקוס היברידי שכולל גם phase detection ו-contrast detection. המסך 3.3" OLED עםעם TILT. העיצוב קלאסי – כמו מצלמות של שנות השבעים. עדשה חדשה תלת מימדית ב-45 מ"מ מאפשרת צילום סרטים וסטילס בתלת מימד.

 

הטלפון החכם GALAXY S3 נמכר 30 מיליון יחידות והוא הטלפון החכם הנמכר ביותר בעולם כיום. ה-Note 10.1 היה הראשון שאפשר מולטי טסקינג מלא – הרצה של אפליקציות בו זמנית על המסך (ללא צורך לעבור בין אפליקציה מסך מלא אחד לאחר).

גלאקסי NOTE 10.1 LTE חדש יכלול Jelly bean ויכלול גם אפליקציות של סמסונג, כולל אפליקציות עם חלונות בגדלים שונים, עריכת תמונות ועוד.

בתחום המחשבים האישיים – קו המחשבים Series 9 יכלול עכשיו מסך FULL HD. ב-Series 7 הוסיפו מעבד Quad core עם מסך טאץ' 10 נקודות ו מסך 13.3"  ברזולוציית FULL HD. המכשיר כולל בטריה ל-11 שעות עבודה!

 

 

ועכשיו יש גם Series 7 Ultra שכולל מסך מגע, עם 8 שעות עבודה. 17מ"מ עובי, מסך 13.3" ומעבד i5 או i7, ויכולות להתחיל את המחשב כמעט מיידית.

כמעט חצי מהמוצרים של סמסונג השנה בתחום המחשבים – יהיו בעלי יכולות טאץ', כולל מסך יעודי שהותאם ל-Windows 8 ויכולת להטות אותו לזוית שתהפוך את הנגיעה לנוחה יותר ופחות מעיקה על הזרועות.

בתחום הביתי יש כמה הברקות מעניינות – תנור שמאפשר בישול של שתי ארוחות שונות במקביל… מקרר שכולל איזורים שאפשר לשנות איזורים שונים אם הם מקרר או מקפיא ולשנות את היעוד שלהם. המקרר כולל תמיכה ב-Evernote, כך שאפשר לשים הודעות על המקרר או לשלוח לו הודעות מהסלולר. אהבתי.

לדיון בנושא: CES 2013: סמסונג OLED ו-UHD


11:00
  /  
8.1.2013
  
מאת: אלי חבוש

1