CES 2013: אינטל מציגה את החזון ל-2013

אינטל מציגה את Bay trail - סדרת המעבדים החדשה שלה לטאבלטים, ומעבדים החדשים לטלפונים חכמים בשווקים מתפתחים. החזון? טאבלטים ומחשבים ...

23:50
  /  
07.01.2013
  
מאת: עפר לאור

 אינטל מציגה את הטאבלים שמריצים את המעבדים שלה:

אינטל מציגה טכנולוגיות חדשות, החל ממכשירים היברידים חדשים, עם יכולות בטריה של יום שלם. ATOM משמש לטאבלטים ואפילו לטלפונים חכמים מבוססי אטום. 

נתחיל בטלפונים. ב-2012 אינטל הציגו טלפונים חכמים, עם 7 עיצובים שמריצים בעיקר Android. אינטל הציגה לשותפויות עיצובי reference אך הם גם עבדו ביחד איתם. הם עבדו גם עם גוגל בשביל להביא את אנדרויד לרמה שנדרשת בשביל לרוץ ביעילות.

אינטל מכריזה על פלטפורמה חדשה Z2420 עם שם קוד Lexington שהפוקוס שלו הוא שווקים צומחים כגון אמריקה הלטינית, אפריקה, הודו וכו'.

המעבד הזה יודע לנגן ולצלם 1080P ב-30 פריימים לשניה, עם יכולות פיענוח וידאו בחומרה. הוא יודע לצלם 7 תמונות ברזולוציה מלאה ברצף. יש לו גם תמיכה בשני כרטיסי SIM – אשר שניהם פעילים בעת ובעונה אחת. יש כמובן micro SD ותמיכה בקליטה ובהקלטת רדיו FM. זה גם תומך ב-WIDI, כך שניתן להתחבר למסך שתומך בכך.

טאבלטים ואולטרהבוקס – הוא מדגים את אייטיונז רץ על טאבלט של אינטל עם Windows 8. משעשע…

טכנולוגיית Bay trail מהירה פי 2 מהדור הקודם, בטכנולגיית 22 ננו מטר. זה ירוץ Windows 8 ואנדרויד.

כמו כן, ההתקדמות שאינטל עשו בטכנולוגיות דור רביעי של מעבדי CORE יגיעו גם לדור השלישי – מה שיאפשר הורדה של 30% בהספקי המעבדים ללא איבוד ביצועים כלשהו.

אינטל מציגה את Yoga S של לנובו – גרסא זולה ודקה אפילו יותר מה-Yoga המקורי, עם מסך 11.6" וקיפול מלא כמו ה-Yoga המקורי. אינטל מאמינים שבמהלך השנה לפטופים עם טאץ' ירדו למחיר של 599$. יש יותר מ-40 סוגי לפטופים שיצאו עם טאץ'.

המומנט של אולטרה בוקס גדל – בתוך שנה מחשבים ירדו מעובי של אינץ' למספר מילימטרים בלבד… עכשיו אינטל מתפנה למודלים שתוכננות מאפס לטאץ' והם הופכים את טאץ' להכרחי מעכשיו, כל מי שמתכנן חומרה יהיה חייב לתמוך בזה. חיבוריות מאוד מהירה תאפשר העברת נתונים גם כאשר המחשב כאילו ישן. השיפור בבטריה בדור הבא יהיה דרמטי – יום שלם של עבודה. 13 שעות של עבודה עם בטריה גם במסך וגם באיזור של המקלדת – כל זה בין 10-17 מ"מ עובי של מכשיר.

כל זה יהיה זמין בדור הרביעי של Intel core. המחשב יהיה מוגן – אפשר יהיה לזהות איפה הוא נמצא, אפשר יהיה למנוע שימוש וגישה בו כשהוא נעול ויהיה בו מנגנוני הגנה חדשים לחלוטין כנגד וירוסים ונוזקה.

הביצועים פי 5 מ-Tegra3… אם מפרקים את המחשב לטאבלט יש לו 10 שעות ועם המקלדת זה 14 שעות. 799$ כטאבלט, 899$ עם המקלדת.

מחשב משפחתי אבל שולחני – כזה ששוכב והם משחקים אפליקציית מונופול עליו. אפשר גם לשחק כך שכל שחקן רואה מידע בטלפון הסלולרי שלו (למשל הקלפים שלנו במשחק פוקר) ובמרכז יש את המחשב שמראה את מצב השולחן. נחמד.

 

גילוי נאות: הכתב הינו אורח של חברת יורוקום בתערוכה

קומקסט מציגים home media gateway מאפשר לראשונה גישה לתוכן פרמיום גם ב-PC וגם ב-VOD עם טכנולוגיית פומה והאפליקציות ירוצו על Windows 8. חברה נוספת שתציג אפשרות דומה היא Bouygues telecom.

אינטל מוסיפים זיהוי תנועות, זיהוי פנים (בשביל להכנס למחשב במקום סיסמא) וזיהוי קול. כל אלה ירוצו עם עיבוד מיוחד במחשב. כל זה יהיה זמין כתוספת בתוך המחשב ועם תוספת אפשר יהיה להוסיף מצלמה מיוחדת תלת מימדית (ככל הנראה דומה למה שמיקרוסופט עושים עם קינקט).

לדיון בנושא: CES 2013: אינטל מציגה את החזון ל-2013


23:50
  /  
7.1.2013
  
מאת: עפר לאור

1