CES 2013: סיכום אירוע העיתונאים של פנסוניק

סיכום אירוע העיתונאים של חברת פנסוניק בתערוכת CES 2013.

20:35
  /  
07.01.2013
  
מאת: עפר לאור

וידאו :

במסיבת עיתונאים ב-CES, הכריזה פנסוניק על סדרת 60, סט של מסכים חדשים עם תפיסה עיצובית חדשה ומינימליסטית.

מנכ''ל פנסוניק ארה"ב, שירו קיטג'ימה עלה לבמה. 

לראשונה ניתן יהיה ממש לעצב את מסך הבית של המסך. ניתן לקבוע גודל של איזורים ולהפוך את המסך לאישי יותר ופרסונלי. הם מציגים מספר רב של קומפוננטות שבעצם מציגות את היכולות של המסך בתחום העיצוב. זה שונה לחלוטין מהממשקים הקודמים של פנסוניק.

לא רק שאפשר לעצב את עמוד הבית אלא שמדובר ב home page יעודי ושונה לכל אחד מבני הבית. הטלויזיה תזהה עם המצלמה את הצופה ולפי זה ישנה את העיצוב לפי בחירותיו של הצופה. הזיהוי הזה יאפשר גם כניסה ו-LOGIN אוטומטית לאפליקציות. כך לא יקרה שמישהו בטעות יכנס למשל לפייסבוק של מישהו אחר כל עוד הוא לא מול המסך.  

נראה שחווית המשתמש שונה לחלוטין. יש דגש רב יותר באפליקציית יוטיוב למשל. המסך גם מזהה פנים ומסוגל לקבל הוראות קוליות כגון החלפת ערוץ וסגירת או פתיחת המסך. במודלים המתקדמים אפשר ממש לצייר ולגעת במסך, כך אפשר למשל להעביר תמונה מהמכשיר הסלולרי או מהטאבלט למסך הגדול ולערוך אותה או לצייר עליה!

שירות swipe and share 2.0 מאפשר החלקת אצבע והעברת התוכן למסך בלי צורך בתוכנה יעודית. המערכת יודעת גם להקריא טקסט כולל שם ערוץ, מספר הערוץ, תקציר התוכנית (באנגלית) ועוד.

למודלים המתקדמים יש גם אפשרות לשלוח סרטון יוטיוב למסך, כאשר האפליקציה משמשת כשלט רחוק ליוטיוב וכן מאפשר גרירה של סרטון למסך.

אין המון פירוט על הפיצ'ר הזה, אך ככל הנראה הוא משתמש בתקן החדש Miracast שהפך לאחרונה לתקן של WIFI שמאפשר לטאבלטים ולמכשירים סלולרים חכמים לשתף את התוכן שלהם למסך גדול.

נגני הבלוריי החדשים של פנסוניק גם יכללו את הפיצ'ר הזה, מה שאומר שאפשר יהיה לנגן בין הבלוריי למסך ללא כבל יעודי (אלא דרך חיבור WIFI בלבד!).

פנסוניק התחברה עם חברות רבות אחרות, כולל מתחרות גדולות כגון lg ופיליפס – ליצור קואליציה מאוחדת ליצירת אפליקציות סמארט.

לדבריהם, ה-SDK החדש יהיה זמין בקרוב, מה שאומר שבקרוב מפתח יוכל לייצר אפליקציה אחת והיא תשוחרר בעת ובעונה אחת לכל היצרניות הגדולות – זה יתן יתרון בולט לקואליציה הזו בתחום של אפליקציות חכמות. הבסיס לקואליציה ככל הנראה יהיה דפדפן HTML5 חדש ומנוע SMART חדש.

דוגמא לאפליקציה חדשה בתחום ה- smart היא השימוש שעשתה בזה תחנת הטלויזיה HSN – ערוץ הקניות האמריקאי.

האפליקציה נקראית Shop by remote ומאפשרת גישה לתכני הערוץ בלייב ובנוסף לעשות shopping אינטרקטיבי באפליקציה שלהם עד כדי רכישה מלאה של מוצרים ללא צורך בשימוש בטלפון או בסלולרי.

החברה לא פרטה, אך היא גם יוצאת עם סדרת personal grooming שכולל מכשירי גילוח לו ולה.

ככל הנראה נגלה מחר עוד מידע על המוצרים וכן על מיזמי ה-UHD וה-OLED של החברה.

החברה זכתה בפרסים רבים, כולל בפרס CES innovation award הנכסף.

בתחום האודיו, הוצגו אזניות מיוחדות שעובדות דרך ה-Jawbone. מדובר על העברת סאונד דרך עצם הלוע, אשר אמורה לשפר את איכות הסאונד ולמנוע הפרעות חיצוניות.

 

שני מודלים חדשים של docking stations, אחד עם sound bar. נראה יפה, פנסוניק מחזקת את  תחום האודיו.

סדרות ה-LED
סדרת ה-LCD-LED כוללת 16 מסכים ברזולוציית FullHD (1080p), רובם ככולם עושים שימוש בפאנל IPS ALPHA משופר של פנסוניק ושמאפשר בין השאר זווית צפייה רחבה במיוחד.

קו המסכים מאופיין במסגרת דקה יותר בכ- 5%-10% מהדגם הקודם מה שתורם עוד יותר לתחושת ההיבלעות של פנל ה-LCD בתוכה. עובי מסכי הפרימיום בסדרת ה-LED ובראשם ה-WT ירד לראשונה מרף ה- 4 ס"מ. הגוון המוביל השנה של המסכים ממשיך להיות ה- Glass&Metal, שזכה לעדכון בסדרות הפרימיום שחלקם האחורי נצבע בצבע לבן מה שתורם רבות למראה נקי יותר. בנוסף, המעמד החדש של מסכי הפרימיום של החברה שונה לחלוטין והוא נראה כפס עקלתוני בצבע שקוף מה שמוסיף לקו הנקי עניק תחושה של "מסך מרחף" בסלון.

ארכיטקטורת ה- SmarTViera של ליין מסכי פנסוניק מבוססת "ענן" עם כוח עיבוד בלתי מוגבל אך השנה פנסוניק משלבת במסכיה גם מעבד פנימי כפול ליבה (Dual Core). בדרך זאת יכול המשתמש ליהנות מכוח עיבוד לא רק בגזרת המשחקים והאפליקציות אלא גם במהלך ריבוי משימות (Multitasking) מה שלבטח ישדרג את חוויית המשתמש. בתוך כך, שדרגה פנסוניק את מהירות הסריקה של מסכי ה-LED מרמה של 1600Hz בסדרה הקודמת עד לרמה של 1800Hz ו- 3600Hz בדגמי הפרימיום.

שלושת מסכי התלת מימד המובילים בסדרת ה- LCD-LED הם ה- WT60 שהינו מסך הפרימיום בקטגוריה שמגיע בגודל 55 אינץ אליו מצטרפים דגמי ה- DT60, ה- ET60 שיוצעו בגדלים של 42, 50 ו-55 אינץ.

שלושת המסכים מגיעים עם מעבד תמונה 200Hz, התקן Wi-Fi מובנה, דפדפן אינטרנט תומך Flash ותוכנת Swipe and Share, מעבד כפול ליבה ואפשרות לשמור קבצי תמונות ווידאו מהמסך על התקן USB חיצוני. שדרוג נוסף בוצע גם בגזרת שלט המגע של המסכים שעוצב מחדש בצורה ארגונומית יותר ונוספה לו מיקרופון מובנה לטובת הפעלה קולית.

מבחינת חיבורים כוללים כל הדגמים בסדרות ה-LED המובחרות של פנסוניק כוללות 3 כניסות USB, 4 כניסות HDMI, כניסת SD CARD, כניסת LAN ויכולת שיתוף מדיה עם המחשב האישי דרך ה-DLNA. עוד כוללת סדרת ה- LED ארבעה דגמי דו מימד FullHD עם מעבד תמונה 50Hz: ה- E6 שתוצע בגדלי 42 ו-50 אינץ ותומכת בפלטפורמת Viera Connect, סדרת EM6, שתוצע  39 ו-50 אינץ וסדרת EV6 שתוצע בגודל 39 אינץ. לשלוש אלו תצטרף סדרת ה-B6 הבסיסית של פנסוניק בגדלי 39 ו- 50 אינץ.

סדרות הפלזמה:
פנסוניק ממשיכה כאמור גם השנה לבסס את מעמדה כמובילה עולמית בתחום הפלזמה עם השקתם של 6 דגמים חדשים: 2 סדרות תלת מימד ו- 2 דו מימד רובם ככולם מציגים FullHD בגדלים של 50, 55, 60 ו-65 אינץ.סדרת הפרימיום של פנסוניק השנה היא ה- VT60 (מחליפת ה-VT המוצלחת). סדרה זאת תוצע בגדול של 65 אינץ וסדרת הפרימיום המקבילה ST60 תוצע בגדלים של 50 ו- 60 אינץ.

החידושים המרכזיים בדגמי התלת מימד של פנסוניק הם: מצלמת סקייפ HD מובנית. המצלמה המוסתרת עולה מעל למסך באמצעות מנגנון מכאני שמופעל על ידי המשתמש בעת הצורך. חידושים נוספים: מעבד כפול ליבה שמאפשר עבודה בריבוי משימיות, הטמעה של טכנולוגיה לשליטה קולית על המסך דרך השלט, מערכת My Home Screen ותוכנת Swipe and Share מובנית במסך להעברת תכנים ממכשיר חיצוני לתוך המסך ושמירה התכנים מהמסך באמצעות התקן USB.

עוד ניתן למצוא במפרט של מסכי התלת מימד מנגנון Focused Field Drive 3000Hz , פנל Infinite Black ultra , דפדפן אינטרנט תומך ב- FLASH ויכולת קישוריות ((Wi-Fi מובנית ותמיכה ב-DLNA (שיתוף מדיה עם המחשב בלי מכשירים מתווכים).

ברמת החיבורים כולל הדגם 3 כניסות USB, 4 כניסות HDMI ומעבד וידאו שמסוגל לנגן קבצי MKV (פורמט שמהווה סטנדרט בקבצי וידאו HD)סדרת S60, הינה סדרת מסכי FullHD בגדלים של 50 ו- 60 אינץ. המסכים בסדרה כוללים: התקן Wi-Fi מובנה, תמיכה בDLNA ותמיכה בתוכנת Swipe and Share. המסכים בסדרה כוללים שתי כניסות HDMI ו- USB.

 


20:35
  /  
7.1.2013
  
מאת: עפר לאור

1