שמועה: Sony מתכננת להשיק שירות טלוויזיה OTT בעצמה

עפ"י שמועה שרצה ברשת, סוני עובדת על סגירת חוזים עם כמה ספקי תוכן רציניים (כאילו שהיא ספק תוכן "קטן"....) ע"מ להשיק בארה"ב ...

7:00
  /  
05.01.2013
  
מאת: מרטין סבג

כשדובר של החברה נשאל לנכונות השמועות, הוא לא הכחיש ולא אישר ואמר שהוא פשוט לא מתייחס ל"שמועות". לא סביר שסוני תכריז על המהלך בתערוכת CES 2013.

ההערכות מדברות על חבילת ערוצים לינאריים + קטלוג VOD אשר יישודרו על גבי חיבור האינטרנט של הלקוח (OTT) אל הטלוויזיות החכמות (Bravia Smart TV), קונסולות ה-PlayStation נגני בלוריי וטאבלטים של החברה. סוני, במהלך כזה, מצטרפת לעוד חברות "חומרה" קלאסיות, כמו אינטל, אשר גם עליה רצה שמועה שהיא מתכננת להשיק שירות טלוויזיה על גבי האינטרנט בארה"ב עוד השנה, בעזרת יצרני חומרות העובדים איתה.

מה שסוני מתכננת, להבדיל ממה שיצרני טלוויזיות חכמות אחרים עושים כיום, הוא שונה בכך שהיא ממש רוצה להיות ספק טלוויזיה (מתחרה ל-COMCAST, DISH NETWORKS וכו') רק על גבי האינטרנט, ללא צורך בהקמה של תשתיות, בדומה למה שסלקום-נטוויז'ן מתכננת לעשות בארץ במהלך החודשים הקרובים.

המהלך נראה כמהלך תגובתי למה ש-Microsoft עושה עם ה- XBOX, נינטנדו עם ה-Wii U, גוגל עם ה-Google TV וכמובן חברת Apple עם ה-Apple TV שלה ולאחרונה לדיווחים של אינטל. למרות ה"חיסכון" בהקמת התשתיות, עדיין דרושות לא מעט השקעות בתוכן, אבל כאן, להבדיל מהשחקינים האחרים, לסוני יש את Sony Pictures עם Sony Movie Channel ואת Crackle. האם זה מספיק? נצטרך לחכות ולראות.

לא הייתי בונה על מהלך דומה מצד סוני בישראל בעתיד הקרוב, אבל היי, תמיד אפשר לקוות….

מקור: FierceIPTV 

לדיון בנושא: שמועה: Sony מתכננת להשיק שירות טלוויזיה OTT בעצמה


7:00
  /  
5.1.2013
  
מאת: מרטין סבג

1