שוק הסמארטפונים שולט. הנייחים והניידים מאבדים גובה. ומי בראש?

סמסונג ואפל שולטות בתחום המחשוב, הרבה בזכות תחום המובייל שלהן. דוח IDC מראה גידול בתחום הסמארטפונים. ומי מפסיד?

13:00
  /  
11.12.2012
  
מאת: אלי חבוש

לפי נתונים שמפרסמת IDC, חברה בינלאומית לניתוח נתונים, עולה כי חברת סמסונג מובילה בנתח שוק בתחום המחשוב הכולל – מחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים ומחזיקה ב-21.8% נתח שוק נכון לרבעון השלישי השנה.

מיד אחרי סמסונג, בפער לא קטן בכלל, עומדת חברת אפל עם נתח שוק של 15.1%.

חברת סמסונג גם ביצעה את הקפיצה הגבוהה ביותר ביחס לשנת 2011. אז, נתח השוק שלה עמד על 14% בלבד, כמעט זהה לנתח השוק של אפל אשתקד. גם אפל הגדילה את נתח השוק שלה אולם הקפיצה שלה היתה קטנה יותר ביחס ל-13.9% משנה שעברה.

 

סמסונג בראש

 

כאמור, IDC בדקה נתח שוק על פי תחומי המחשוב השונים, אך ניתן להבין בקלות ובבהירות שסמסונג ואפל חייבות את הצלחתן במספרים הגבוהים לתחום המובייל שלהן ואכן, מבדיקת IDC עולה כי נתח שוק הסמארטפונים בעולם עומד על כ-60% בעוד מחשבים נייחים עומדים על כ-12.5% וניידים על כ-17%.

IDC פרסמה גם תחזית שוק עד לשנת 2016 וממנה עולה ששוק הנייחים יאבד כמעט ממחציתו ושוק הניידים יפחת גם הוא בעוד ששוק הסמארטפונים והטאבלטים יגדל עוד.

מהנתונים לפיהן שוק הסמארטפונים והטאבלטים יגדל בעוד שוק המחשבים יקטן, ניתן ללמוד שמי שרוצה להישאר במשחק, חייבת להיכנס לתחום הסמארטפונים. סמסונג ואפל הנמצאות בראש מוכיחות בדיוק את זה עם תמהיל טוב של כל ארבעת התחומים.

 

 

 

מקור: דוח IDC. דרך אנגדגט

לדיון בנושא: שוק הסמארטפונים שולט. הנייחים והניידים מאבדים גובה. ומי בראש?


13:00
  /  
11.12.2012
  
מאת: אלי חבוש

1