אוזניות: STREET by 50: in-ear Headphones

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה מעניינת של זמרים ואמנים שמשחררים מוצריי אודיו לשוק. הראפר 50 סנט, מנכ"ל SMS AUDIO, כעת ...

17:00
  /  
06.12.2012
  
מאת: Beta
הקדמה

הקדמה

את הראפר קרטיס ג'קסון אתם ודאי מכירים תחת שם הבמה הידוע "50 Cent". בשנים האחרונות 50 סנט נהפך למותג עצום מיימדים עם עלייתו בתחום המוזיקלי. דבר זה הפך אותו לאייקון מוזיקלי ואופנתי בתחום הראפ המקדם מותגים נוספים שיוצאים עם פסים מיוחדים לכבודו וחברות בבעלותו כדוגמת: דגם מיוחד של חברת הנעליים והספורט Reebok, חברת התקליטים "גי'- יוניט" שבבעלותו, משחק מחשב אשר מבוסס עליו, סרט וספר, משקה ויטמיני שבבעלותו, ומשקה אנרגיה (נקרא- SK) שבו מחזיק גם כן.

כעת, ודאי אתם שואלים את עצמכם כיצד כל זה מתקשר ל"פיפטי"?
ובכן, בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של חברות אודיו שיוצאות בקווים ודגמים מיוחדים המזוהים עם זמרים מסוימים, כדוגמת Beats By Dr. Dre שחבר לחברת מונסטר, קוויני ג'ונס שחבר ל-AKG וכד'…
"פיפטי" (מעתה יקרא- "50"), מצטרף לגל הנוכחי של השנים האחרונות ולוקח את המושכות לידיים ויוצא עם חברה משלו שנקראת "SMS Audio" שעפ"י דבריו, באה לשקף את האופי המוזיקלי שלו וכל הטוב שבמוזיקה שהוא אוהב, כך שגם מעריציו יוכלו להנות מהמוזיקה שלו כפי שהיא מתנגנת בראשו.
המוטו שלו עפ"י החברה: “There had to be a better way- if I couldn’t find it, I want to create it…”

פילנתרופיה

50, כמו ראפרים רבים גדל בשכונת מצוקה, במשפחה חד-הורית עם אמו, סוחרת סמים ברובע קווינס בניו-יורק. דבר זה הוביל בסופו לרצח אמו כאשר היה בן 8, והוא הועבר לסבו.
כחלק מהסביבת מגורים הקשה בה גדל 50, הוא חבר לארגון "FEEDING AMERICA" אשר נלחם ברעב באמריקה ומעניק ארוחות לבתים מיעוטיי יכולת.
בעבור כל רכישת אוזניות שתבצעו באתר של SMS אודיו אתם למעשה תורמים כ-250 ארוחות דרך הארגון הנ"ל.
מתברר, כי 50 הריץ לפני כן מהלך דומה עם חברת משקאות האנרגיה שלו SK (Street King). במהלך קניה של שוט משקה (בקבוקון), החברת משקאות תורמת ארוחה לילדים רעבים דרך ה- World Food Program.

פרטים נוספים אודות פעילות הפילנתרופיה של SMS AUDIO, תוכלו לקרוא כאן- http://smsby50.com/pages/feeding-america

50 בעת התנדבות בארגון FEEDING AMRICA (תמונת יח"צ).

מידע על החברה ומוצריה

החברה שהחלה את דרכה בשוק, פרצה לעולם בשלהי סוף 2011, כאשר 50 התעניין בחברה אוזניות קטנה שיוכל לרכוש ולמתג אותה מחדש. הוא רכש באוגוסט 2011, את החברה KonoAudio, חברה שנוסדה ב-2007 והתעסקה במוצריי אודיו היי-אנד אישיים.
עם תום הרכישה, מקים החברה דאז בריאן נוח, נהפך להיות נשיא SMS AUDIO, ו-50 נהפך להיות המנכ"ל.
השתיים עבדו יחד על הפיתוח של הדגמים השונים ושיחררו 3 דגמים בתחילת 2012.
הדגמים הם:
SYNC by 50 wireless headphones (1
STREET by 50 in-ear headphones (2
STREET by 50 over-ear headphones (3
לאחרונה נוספה מהדורת DJ שכוללת ארגונומיקה רחבה יותר של האוזניות ובנוסף נוספו שלל צבעים חדשים לשלושה דגמים הראשיים.

הדגם שיסוקר בחלק א' (בסקירה הנ"ל) הינו STREET by 50 in-ear, ואילו בחלק ב', STREET by 50 over-ear headphones.

לוגו החברה על רקע ה- STREET by 50 over-ear headphones

STREET by 50 in-ear headphones

זהו דגם של אוזניות in ear הראשון והיחיד עד כה של החברה. הדגם הנ"ל מיועד לשימוש בדרכים ומציע לאורך כבל שמאל שלו שלט עם מיקרופון לבעליי האייפון והאנדרואיד. יש לציין שכמחזיק בסמארטפון אנדרואידי, השלט גימגם לי ורק ביצע פעולת PLAY/PAUSE.
הדגם שאני קיבלתי לצורך הביקורת הינו בצבע שחור-כחול, הצבע הדומיננתי המזוהה עם החברה.

נתונים טכניים (עפ"י אתר החברה)

-דרייברים 11 מ"מ
-טכנולוגיית Crystal clear sound של החברה
-עיצוב ארגונומי
-שלט וויליום עם מיקרופון למוצריי אפל
-כבל שטוח ב-2 צבעים למניעת קשרים וסבך כבל
-קונקטורים מצופים זהב

*מגיע בצבעים הבאים: "שחור צללית", "לבן רוח רפאים" וגרסה נוספת שיצאה לאחרונה בצבע ורוד-לבן.
*אקססוריז נוסף: 6 אטמיי סיליקון (3 מידות שונות), מתאם לחיבור במטוס ונרתיק נשיאה.

3 זוגות האטמים מדוגמים לפי מידות S, M, L ולצידם המתאם לחיבור במטוס

האריזה

נראה כי בחברת SMS AUDIO דגלו בשיטת המכירה של חברת APPLE ושמו דגש רב על האריזה, שהיא למעשה "הכריכה של הספר".
האריזה מגיעה כקופסה שמחליקה מתוך "מעטפה". כשפותחים את הקופסה מגלים תמונה גדולה של 50 עונד את האוזניות. ממשיכים לפתוח את "הספר" ומגלים את האוצר החבוי בפנים- האוזניות.
לצד האוזניות שיושבות בתוך הקופסה בנינוחות, ניתן למצוא את הנרתיק העגול והקשיח (עליו אדבר בהמשך).
עוד ניתן לראות בקופסה זה ניירת קטלוגית של החברה שסוקרת את הדגמים השונים בצורה יפה.

חווית פתיחת "הספר"

50 מדגמן את האוזניות

האוצר החבוי- האוזניות!

קטלוג החברה

בחירה טובה- כמה מילים מ-50

נרתיק האוזניות

מדובר בנרתיק אוזניות עגול וקשיח עם הלוגו של SMS AUDIO במרכזו. הנרתיק תחילה היה עבורי קטן מדי עד שהבנתי כיצד לגלגל את האוזניות בצורה אופטימלית כך שיכנסו בדיוק לנרתיק והריצ'רץ' יסגר טוב.
הריצ'ץ שמתבלט בצבעו הכחול, מחליק טוב ונותן תחושה של עמידות לאורך הזמן.
בפנים הנרתיק, ניתן למצוא כיס רשת שמיועד לאיפסון של מתאם המטוס או אטמים נוספים או כל אשר תחפצו, דבר אשר מקובל אצל המתחרות.
דבר נוסף ונחמד הוא נקודת חיבור לקליפס תפיסה (לא מצורף בפנים) אם אתם מהאנשים שאוהבים לחבר את הנרתיק ל-וו החגורה במכנס.

בתוך הנרתיק ניתן למצוא 2 זוגות אטמים במידה S ו-L, כאשר מידה M כבר יושבת על צינורית האוזניה (היכן שהאטם יושב). בנוסף, ניתן למצוא בתוך הנרתיק מתאם לחיבור האוזניות במטוס אם אתם מרבים לטוס ברחביי העולם כמו 50 ומתזזים בין הופעות.

נוחות, עיצוב והנדסת אנוש

האוזניות מגיעות עם כבל שטוח שמונע קשרים אשר מצד אחד כחול, ומצידו השני שחור. דבר זה הוכיח את עצמו אצלי כאשר כל פעם הוצאתי את האוזניות מהנרתיק, האוזניות יצאו ללא סיבוכים ומוכנות להאזנה במהירות.
הכבל הדקורטיבי מעבר להיותו יעיל ביותר, משך הרבה מבטים בעקבות כך שכשהוא משרבב לאורך החולצה נוצר אפקט ספירלי של כחול-שחור שתופס חזק את העין.

ה-S של לוגו החברה מעטר את האוזניות בכל נקודה אפשרית (נקודת פיצול ה-Y באוזניות).

השלט
השלט הינו שלט עם 3 נקודות לחיצה כיאה לשלט באוזניות של אפל והוא ממוקדם כ-20 ס"מ בערך לאורך כבל שמאל. מי שהחזיק בעבר באוזניות אפל או מוצר אפליסטי ירגיש בנוח לנוכח השלט.
השתמשתי מספר פעמים בשלט והוא ביצע את המשימה כהלכה. בנוסף, המיקרופון נשמע ברור למאזין בצידו השני של הקו ולא התלוננו על רישרושים וכו'.

הקונקטור
הקונקטור של האוזניות הינו קונקטור מצופה זהב המגיע בצורת ר' כשהזווית שלו היא בערך כ-135 מעלות בשונה מקונקטור ר' רגיל שהזווית בו 90 מעלות. הקונקטור מסוג זה הוכיח את עצמו בדרכים בכך שאינו גורם לכפיפה חדה ומסוכנת לכבל וזה ודאי יעריך את אורך חייהם.

נוחות
בתחום הנוחות יש לציין שאני אישית מאוד התאכזבתי, האוזניה לא ישבה אצלי בנוח באוזן, האטימות הייתה דלה מאוד, דבר שגרם לזליגה רבה של רעשיי רקע ובתגובה שלי- ההעלאה מתונה של הווליום.
הרבה פעמים מצאתי את עצמי עם אוזניה אחת באוזן, בעוד השניה "קפצה לה לחופשי" מהאוזן, דבר שהרגיז אותי בנסיון לרוץ ולתפוס את האוטובוס.
גילוי נאות: יצא לי מספר פעמים להחליף בין צדדי האוזניה ולהעביר אותם מאחוריי האוזן כפי שנפוץ באוזניות יקרות (לדוגמה אצל חברת SHURE). בצורה זו האוזניות ישבו טוב יותר באוזן ולא קפצו החוצה. מדובר בפיתרון שהוא לכל היותר סביר.

צינורית האוזניה בנויה בזווית קלה כדי להכנס באופן אופטימלי לאוזן

איכות חומרים
האוזניות מרגישות יוקרתיות כשמחזיקים אותם ביד, אך מנגד הפלסטיק המבריק של גוף האוזניה לא נותן תחושת עמידות (מדובר בפלסטיק מבריק שניתן למצוא פעמים רבות במסגרות של טלויזיות, כך שאתם יכולים לתאר לעצמכם על מה מדובר).
כפי שציינתי קודם לכן, הכבל מוכיח את עצמו בשטח ונותן לאוזניה את תחושת העמידות החסרה לה לצד קונקטור משובח בקצה.

במבחן

מבחן האזנה

לצורך בדיקת האוזניות הישתמשתי ב-2 מקורות עיקריים שאני סוחב איתי בדר"כ בדרכים:
-Cowon I7
-HTC Inspire (מקביל אמריקאי ל-Desire HD המפורסם)

מרבית הבדיקה התבצעה עם ה-I7 שהיה לצידי בדרכים, השתמשתי בו מפני שה-DAC שבו וההגברה יותר טובה. קבציי המקור שנוגנו בנגנים קודדו ב-FLAC ומעטים אף ב-320KBPS.

הערה: בסוף הביקורת ביצעתי בדיקה נקודתית וזריזה בעזרת שימוש במגבר אוזניות מסוג FIIO E6 שחבר השאיל לי לצורך הבדיקה. בבדיקה זו בחנתי כיצד האוזניות מגיבות לצד הגברה קלה (מידע נוסף תוכלו למצוא בסוף הביקורת).

הציוד שליווה אותי בדרכים: htc inspire, cowon I7, Fiio E6

Tarja Turunen – My Winter Storm

מדובר באלבום מטאל סימפוני, או כפי שאני אוהב להגדירו- "אופרה מטאל". אלבום זה מצוין לבחינת אוזניות מפני שניתן לבחון עימו את מידת הבמה וכמה היא גדולה, הווקאל והבאס שמתפרש מהתופים ומהגיטרות.
לאורך האלבום ניתן לשים לב כי האוזניות לא מגיעות מספיק גבוה ומדייקות בגבוהים. צליליי הפעמונים שפותחים את השיר- " I Walk Alone", נשמעים עמומים והבאס בהמשך האלבום בקטעיי הגיטרות החשמליות והבאס לא יורדות מספיק נמוך ומדויק, למרות שניתן לחוש בבאס עבה ומרוח שלא חסר ומטשטש את את הנמוכים עד המיד.
בקאבר של טריה ל-Poison של אליס קופר ניתן לחוש באוזניות עושות הרבה רוח, רעש וצילצולים, אך אינם מסוגלות לדייק ולעמוד בקצב הניגון המהיר ונוצר "אפקט מריחה" קל.

Yael Naim

אלבומה הראשון של יעל נעים, הינו אלבום אקוסטי, מלווה פסנתר ברובו, קונטראבס ועוד שלל כלים "נעימים" תרתיי משמע. באלבום זה איבדתי מעט את קולה של נעים מאחוריי הכלים, נקישות הפסנתר היו דומיננטיות ועטפו את קולה כפי שניתן לשמוע בשירה- "Lonely".
בשיר "7 בבוקר" ניתן להבחין בפתיח בגיטרות אקוסטיות אשר מלוות את השיר לאורכו, בקטע זה האוזניות מצליחות לחקות היטב את פריטות הגיטרה ונשארות מאוזנות ביחס לקולה של נעים ולא צובעות אותו. עוד ניתן לשים לב כי צלילי הדרבוקה העדינה שמלווה באמצע השיר נשמעים גם הם בבירור בצורה נאותה שלא מכסה על קולה של נעים.

Pink Floyd- The Dark Side Of The Moon

אלבום זה נחשב לטענת רבים כאחד מהאלבומים הטובים ביותר שיצאו בהיסטוריה, וכאלבום מצוין לבדיקת מוצריי אודיו. האלבום שמשלב בחובו סינתיסייזר, צלילים יחודיים, וווקאל רציני מאוד בשיר- "great gig in the sky" (אותו האוזניות מצליחות לבצע בצורה ממוצעת).

בשיר- "Speak to me", ב-1:10 לשיר ניתן לשמוע "צרחה/צעקה" שמייחדת את הרצועה הזו. לצערי, אלמנט ההפתעה, החדות והרזולוציה (דיוק) היו חסרים לי ונעלמו לתוך שאר צלילי הרקע.
לעומת זאת בשיר האהוב עליי "Money"' האוזניות מנגנות בעליזות וגורמות למוזיקה להישמע "אייפודית" ושטוחה.
לצערי בשיר הזה, שמכיל אלמנטים רבים, מטבעות, סקסופונים, גיטרות חשמליות ותופים האוזניות צבעו את השיר בצבע אחד. לא הייתה הרמוניה של הכלים, הסקסופון לא קיבל את הסולואים המפורסמים בשיר הזה והבאס מכסה ומטשטש את המנגינה וגורם לה להשמע כמו סלט (כלי נבלע בתוך כלי).

יש לציין כי את השיר "Us And Them" מפתיע באלבום ונשמע טוב ביחס לשאר השירים.

Adele- 21

באלבום האחרון שבחרתי לבחון כאן בחרתי באלבום מודרני יותר וקיצבי יותר של הזמרת הבריטית המצליחה אדל.
זהו אלבום שמשלב שירה עם קול רחב, הרבה באס בועט ברקע, במה גדולה וקולות רקע של זמריי רקע.

בשיר שפותח את האלבום "Rolling In The Deep" ובנוסף גם בשיר "Rumours Has It"' האוזניות פורחות. השירה של אדל נשמעת צלולה וברורה, המוזיקת רקע ברורה והבמה- וואו! לא תיארתי לעצמי שהם יפיקו במה שכזו ביחס לאוזניות IEM. הבאס כדוגמאת ה"קיק" (בעיטה) שמלווה את השירים הללו חי ונושם והיה חסר לי רק מעט רזולוציה והפרדה בכלים.

הנפילה הקטנה היא בשניות הראשונות של השיר "Take It All" כשהגבוהים מעט צורמים ולא מדויקים.

הרשמים הללו מלווים את האלבום לאורכו וכפי שציינתי, ניתן להנות באלבום הזה מקשת סקאלת הצלילים בדגש רב על הבאס שמעטר את שיריה של אדל.

המגבר
לצורך הביקורת קיבלתי בהשאלה מחבר את המגברון אוזניות שלו מסוג fiio E6. יש לציין שהשתמשתי במגבר הנ"ל במצב הרגיל והנקי מאפקטים כדי להמנע מעיוות אופי הצליל של האוזניות.
המגבר השפיע רבות על הצליל, הוא הרחיב את הבמה, העשיר את הכלים וגרם להפרדה בינהם. אני חייב לציין שהחוויה השתפרה משמעותית בצירוף המגבר לסט הנייד והורגש כאילו קיבלתי אוזניות משודרגות למעשה.

סיכום

אחי הקטן מדגמן את את האוזניות לצד האקססוריז של החברה

במרוצת השנים האחרונות אנו רואים כי חלה מגמה לעיצוב אוזניות כפריט אופנתי, אשר מהווה תכשיט ואביזר יופי. דבר זה בדר"כ בא על חשבון השקעה בסאונד כפי שניתן להבחין ב- STREET by 50: in-ear headphones.
אם נתמקד בסאונד שהאוזניות מציעות לצד מחירן, נגלה כי יחס עלות-תועלת שלהם לא משתלם ביחס לחלופות בשוק.

האוזניות הללו נותנות מענה נהדר לקהל הצעיר שמחפש אוזניות מעוצבות ויפות לעין תחת המותג של 50 סנט. אם אתם נכנסים לקטגוריה הנ"ל, יתכן והאוזניות הנ"ל יתאימו לכם פיקס. אם ואתם מחפשים אוזניות IEM למטרה להן הן נועדו בעיקר, קרי ניתוק המאזין מרעשיי הסביבה, פה זו נקודת החולשה שלהן.
אולם בהאזנה למוזיקה מודרנית, פופית, וקיצבית- עשירה בבאסים האוזניות מצליחות לשחזר את תחושת הנמוכים בצורה נאותה.

לסיכום, במידה וחשוב לכם הצד האופנתי שכוללת האזנה באוזניות, ויש לכם אקסטרה מזומנים להוציא על המיתוג של 50 סנט ואתם מחזיקים באייפון- מדובר באוזניה ששווה לשקול קניה.
במקרה וחשובה לכם אייכות הסאונד וכל מה שאתם מחפשים באוזניות זה את הניואנסים הקטנים, סביר להניח שתבחרו בחלופות של החברות הותיקות.

יתרונות:
+עיצוב מודרני ואופנתי
+כבל שטוח שאינו מסתרבל
+קייס נהדר שיגן טוב על האוזניות
+קונקטור אייכותי ועמיד
+מתאים למחזיקים במוצריי אפל

חסרונות:
-אטימה חלקית
-לא יושבות טוב בתעלת השמע
-פירוט ורזולוציה (דיוק)
-מחיר יקר ביחס לחלופות אחרות בשוק
-מושכות מבטים בשל הצבעים היחודיים (יתכן ולחלקכם זה יתרון)

מחיר האוזניות: $99.95

המותג SMS Audio חסר יבואן כיום בארץ ומוצריו זמינים לרכישה בצורה מקוונת דרך רשימת המשווקים המורשים באתר היצרן.
תודה לחברת SMS Audio על השאלת האוזניות לטובת הכתבה

לדיון בנושא: אוזניות: STREET by 50: in-ear Headphones


17:00
  /  
6.12.2012
  
מאת: Beta

1