הודעת הטקסט – SMS חוגג יומולדת 20!

ב-3 בדצמבר 1992, מהנדס צעיר ב-Vodafone שלח לבוס שלו הודעת "Merry Christmas" בהודעת SMS. למי שלא יודע, אלו ראשי תיבות ...

16:00
  /  
05.12.2012
  
מאת: מרטין סבג

בתחילת ימי הסלולאר היו הרבה מאוד אנשים, כולל בכירים בתעשייה ואנליסטים שהיו סקפטיים לגבי שירות הודעות קצר. "למה צריך להתכתב ולשבור את האגודלים, כשפשוט אפשר לחייג ולדבר?", זו היתה הטענה המרכזית.

למי שלא זוכר, אנחנו מדברים על מקלדות נומריות בלבד שהיה צורך להקליד על אותה סיפרה מספר פעמים כדי להגיע לאות הרצויה וזה עוד לפני ה-T9

אולם המציאות התבררה כחזקה יותר ותופעת ה-SMS נהייתה תופעה בינלאומית. כמות ההודעות תפסה תאוצה בתחילת שנות ה-2000 כשהאמריקאים התחילו לאמץ את המדיום הזה ובסין כמות מנויי הסלולר התחיל לגדול משמעותית.

עפ"י חברת המחקר Portio Research, בשנת 2011 נשלחו למעלה מ-7.8 טריליון הודעות טקסט והמספר הזה צפוי לעלות אף יותר.
פריחתן של הרשתות החברתיות (Facebook ו-Twitter), אשר ה"סטטוסים" שלהם מבוססות על הודעות טקסט קצרות, יחד עם שירותים כמו Blackberry Messenger ו-WhatsApp שמאפשר שליחת הודעות טקסט בחינם או בזול מאוד, החיו מחדש את שירות ההודעות.

חברת Portio, צופה כי ב-2016 תחול האטה בכמות הודעות הטקסט וזאת הודות לרוויה מסויימת שתקרה בשוק הסלולר וטכנולוגיות מתחרות אולם לעת עתה, נראה כי האגודלים שלנו ממשיכים לעבוד קשה. 38% מהאוכלוסיה מדווחת על כאבים בשורש כף היד והאגודלים מהקלדה. הנה כמה דברים שתוכלו לעשות אם גם לכם כואב.

 

 

מקור: economist

לדיון בנושא: הודעת הטקסט – SMS חוגג יומולדת 20!


16:00
  /  
05.12.2012
  
מאת: מרטין סבג