סוף עידן הסמארטפונים – הספירה לאחורה החלה

באפריל השנה, הדליפו Google את אחד המוצאים היותר מהפכניים, לדעתי, בדורנו, ה-Google Glass. מדובר על משקפיים עם מסך חצי שקוף ...

20:00
  /  
24.11.2012
  
מאת: מרטין סבג

אז אחרי התדהמה בעקבות סרטון הקונספט של גוגל, הרבה מאוד אנשים הרימו גבה ואמרו כי זה מאוד מאוד רחוק מאיתנו ואין סיכוי שזה ייצא בימנו.

בינתיים, אפסון הציגו מוצר מסחרי שמראה כי הכיוון לא רק ודאי אלא הרבה יותר קרוב ממה שחשבנו.

לא עברו חודשיים, ובכנס המפתחים של Google הציגה החברה את המשקפיים בפעולה ואפילו איפשרה למפתחים להזמין יחידה במחיר של 1,500$ בהזמנה מוקדמת.

הסקפטיות נעלמה.

מיקרוסופט עם פרוייקט משקפיים משלה

אם חשבתם שענקית התוכנה, מייקרוסופט תישאר מאחור, אז מסתבר שהיא עובדת על משקפיים משלה.

בפטנטים שהגישה החברה, רק לפני יומיים, ניתן לראות כי בעוד המשקפיים של גוגל, לא אמורות להציג מידע בצורה רבודה (Augmented) אלא רק כ"מסך חצי שקוף" שתמיד מול העיניים, המשקפיים של מייקרוסופט אמורות להציג מידע בצורה רבודה ממש על מה שאנחנו מסתכלים.

Sony לא נשארת מאחור

גם סוני הגישה השנה פטנט על Optical Communication Display Glasses.

אתר, PatentBoltמציג בפרוטרוט את הרעיון והפיצ'רים מאחורי הפטנט שהגישה סוני בנושא.

גם למשקפיים של סוני יש תצוגה חצי שקופה וגם מצלמה הפונה קדימה, ע"מ לקלוט כל מה שהמשתמש רואה, אולם גם כוללים Light Emitter (סוני מציינת שזה יכול להיות פשוט LED), אשר נועד לתקשר עם אמצעים נוספים כמו אמצעי התקשורת בצורת צמיד, פוסטר, משקפיים אחרים וכו'. המשקפיים יכללו כמובן גם מיקרופון ורמקול/אוזניות.

Vuzix 

חברת Vuzix, שבטח מעטים מכם שמעו עליה, מייצרת תצוגות הניתנות לחבישה כמשקפיים או תצוגות ניידות כבר מ-1997 עם מעל ל-47 פטנטים בנושא.

לחברה פרוטפוליו ענק של מוצרים בתחום, החל מתצוגות ניידות (מה שלעיתים קוראים "משקפי וידיאו") עבור צפייה פרטית או גיימינג , ומוצר שהושק לאחרונה, אוזניה המשלבת תצוגה רבודה ומתקשר עם הסמארפון שלנו.

המוצר צפוי להיות זמין מסחרית כבר בשנה הבאה. 

 

 

 

 סיכום

כחולה גאדג'טים וכעתידן, אני חושב שזו תקופה מרתקת לחיות בה. כבר היום אני מחובר 24/7 דרך מגוון רחב של אמצעים מקוונים (סמארטפון, טאבלט, מחשב נייד וכו'), אין ספק שהאבולוציה הטבעית של החיבוריות הזו ואינסוף המידע הזמין כיום אלינו בכף היד, טבעי כי יעבור להיות על מול עיננו בצורה רבודה על המציאות אותה אנו רואים וחפצים ללכוד ולשתף.

להחזיק ביד מסך?! לשלוף מכשיר מהכיס כדי ללכוד את הרגע?! תתחילו לחשוב שוב…..

לדיון בנושא: סוף עידן הסמארטפונים – הספירה לאחורה החלה

 

 


20:00
  /  
24.11.2012
  
מאת: מרטין סבג