כרמל מבית סיאנו – שידורי טלוויזיה עידן+ אצלכם באייפון ובאייפד.

עם מקלט הכרמל של חברת סיאנו, שידורי עידן+ מעולם לא היו ניידים יותר, באייפון או באייפד שלכם, בכל מקום.

20:00
  /  
22.11.2012
  
מאת: תומר הוברמן

הקדמה

סמארטפונים וטאבלטים הפכו למוצרי הצריכה הנגישים לנו ביותר כיום והתרגלנו לעשות בהם הכל – לשמוע מוזיקה, לראות סרטים וסדרות, לגלוש באינטרנט ואפילו מדי פעם לדבר ולשלוח הודעות דרכם.

חברת סיאנו יצרה את מקלט הכרמל על מנת שגם טלוויזיה נוכל לראות דרך האייפון והאייפד בצורה נוחה ומיטבית בכל מקום שנרצה, ללא תלות בחבילת גלישה או קליטת רשת הסלולאר. קיבלנו את המוצר לסקירה על מנת לבדוק האם זה כך.

האריזה

אריזת הכרמל הינה מקורית ומגיעה בצורה "עומדת", אריזה מרובעת לגובה, כך שהמוצר נראה בקלות וניתן לשלוף את האריזה החוצה יחד עם כל האביזרים שלו.

תכולת האריזה

כאשר פותחים את האריזה ניתן למצוא ביחד עם המקלט אנטנה קטנה לשיפור קליטת השידורים, כבל מתאם להטענת המכשיר בזמן צפיה ואפילו נרתיק קטן ומעוצב אשר בו ניתן לשמור את המקלט. האריזה לא כוללת אייפון או אייפד… לצערנו

מבנה ותפעול

קודם כל נדגיש את תאימות המוצר – הוא מיועד לאייפון 4S, אייפד 2 והאייפד החדש. הוא לא מתאים לאייפון 4 מכיוון שניתן יהיה לשמוע קול בלבד (למשל תחנות רדיו) אבל לא לראות תמונה. לגבי אייפון 5 או האייפדים החדשים, קיימת תמיכה באמצעות מתאם ה- Lightning.

נסיון שכשל באייפון 4

אייפון 4 – רדיו דווקא עובד טוב

התקנת הכרמל הינה קלה ביותר, כל שצריך הוא לחבר את המקלט לשקע ה-Data של האייפון או האייפד. בחיבור הראשוני תקפוץ הודעה שמורה לנו להתקין את התוכנה המתאימה מה-Appstore (חינם). בשאר הפעמים תעלה הודעה שמבקשת להפעיל את התוכנה המותקנת.

האנטנה בשיא גובהה

מבקש אישור להמראה

לכרמל ישנה אנטנה קטנה משלו שניתן להאריכה ולהזיזה אחורה וקדימה או בעזרת מגרעת קטנה בגוף המוצר גם להצמידה אליו. אם הקליטה לא מספקת מצורפת עוד אנטנה קטנה המוכרת לנו ממקלטי Dtt אחרים שתעזור לנו לקלוט טוב יותר.
באנטנה זו יש גימיק קטן, היא מוצמדת בעזרת מגנט להתקן ואקום שניתן להצמיד לכל מקום בו תהיה לנו קליטה טובה, רעיון נחמד.

אנטנת ואקום

האנטנה בפעולה

עוד תוספת נחמדה נמצאת בגב המכשיר, כאשר מחברים את הכרמל לאייפון ניתן לפתוח מעמד קטן מפלסטיק אשר יחזיק את האייפון בצורה נוחה לצפיה. הרעיון נחמד מאוד, אבל מעמד הפלסטיק רגיש וחלש ולאחר כמה פעמים כבר היה קרוב לשבירה.

מעמד וטלוויזיה

איכות בניה – הכרמל הינו מוצר קטן עשוי פלסטיק וכך גם מרגיש – מצד אחד נראה טוב, קל וקומפקטי, אבל מצד שני מרגיש מעט זול ורגיש, כמו שניתן לראות במעמד השביר שלא הייתי סומך עליו לאורך זמן. בסה"כ בהינתן תפקידו, תוספת חומרתית להצגת טלוויזיה באייפון הוא בהחלט מתאים ולא מסרבל.

תוכנה

בחיבור הראשוני של האביזר נקבל הודעה להתקנת תוכנת SianoTV ובאישור נעבור להתקנה חינמית של התוכנה.

בקשה להתקנת התוכנה

התקנת SianoTV

לאחר התקנת התוכנה היא תתחיל לסרוק את כל הערוצים הנקלטים, טלוויזיה ורדיו ותודיע בסיום על כמות הערוצים שנסרקו.

סורק…

נמצאו כל הערוצים.

לאחר מציאת הערוצים נוכל לדפדף בהם ולבחור מתוכם מה ברצוננו לראות.
בנוסף לצפיה בשידור חי של הערוצים, יש באפשרותנו להקליט ומיועד לכך מסך הקלטות ממנו ניתן לבחור את ההקלטה הרצויה.
מסך חשוב נוסף, הינו מסך מדריך השידורים, שם קיים לנו EPG עבור שבוע מהיום.

רשימת הערוצים ומדריך שידורים

תפריט ראשי

מסך נוסף הוא מסך הגדרות בסיסיות שמאפשר למיין את הערוצים שנמצאו, סריקה מחדש אם יש צורך, שינוי גודל ההקלטה במכשיר או אפשור הפעלת שמע כאשר SianoTV ברקע.

מסך ההגדרות

צפיה והקלטה

כאשר חיברתי לראשונה את הכרמל הוא סרק ומצא את כל 23 הערוצים בקלות וצפיה בהם התבצעה בצורה מהירה וטובה. האיכות הייתה מצויינת ולא נראו כל בעיות קליטה, זאת ללא שימוש באנטנה שצורפה או אנטנה חיצונית כלשהי, רק בזאת שמחוברת לכרמל.
זאת כמובן יש לקחת בערבון מוגבל כי הכרמל, כמו כל מקלט Dtt, תלוי באיכות השידור של שידורי עידן+ באזור בו אתם נמצאים.
בוידאו המצורף בהמשך ניתן לראות את איכות הצפיה והקליטה החלקה, כמו גם העברת הערוצים הקלה.
זו מתבצעת ע"י בחירת ערוץ מרשימה שמופיעה בנגיעה, בחירה ממסך הערוצים או הצורה האיטואיטיבית ביותר לבעלי סמארטפון – החלקה עם היד שמאלה או ימינה של המסך וכך העברה לערוץ הקודם או הבא – פשוט, נח ומהיר.
ניתן במהלך הצפיה לבחור בכתוביות אם אלה זמינות, לבחור בין ערוצי השמע שונים, אם קיימים או להשתיק את הקול לגמרי.
ניתן גם לבצע תקריב על התמונה המוצגת, עד זום כפול 2.

צפייה באייפד

הקלטה – גם זו מתבצעת בקלות, בנגיעה ניתן לראות כפתור הקלטה אדום שעם לחיצה עליו מתחיל את ההקלטה ולחיצה חוזרת מפסיקה אותה. אין אפשרות הקלטה קדימה של תוכניות.
בוידאו המצורף תוכלו לראות גם את נוחות ההקלטה וצפיה בה.

רשימת הקלטות

אביזרים

יחד עם המקלט מגיעה כאמור האנטנה הנוספת אבל גם כמה אביזרים מועילים נוספים.
אחד מהם הוא כבל ההטענה. הזרמת טלוויזיה יכולה להיות פעולה שגוזלת חשמל וברצוננו לצפות בתכני השידורים ללא הגבלת זמן, נוסף כבל חשמל מתאים אשר מתחבר אל הכרמל ובעזרתו מטעין את האייפון או האייפד המנגן.
אביזר נוסף הינו נרתיק קטן ומעוצב אשר ניתן להכניס אליו את מקלט הכרמל ולשמור אותו בטוח מפגע עד לזמן השימוש.

כבל הטענה בזמן הצפיה

זמן לנוח עד לשידור הבא

סיכום

הרעיון בבסיס המוצר הינו פשוט וטוב. כמוצרי צריכה, טבעי שהסמארטפון או הטאבלט שלנו ידעו להציג לנו גם טלוויזיה ומה יותר פשוט משימוש בתדרים החופשיים באוויר להצגת ערוצי עידן+, ללא בזבוז רוחב פס, נפח גלישה או שימוש בחבילות למיניהן, פשוט לצפות בטלוויזיה איפה שרוצים.
פשטות המוצר מגיעה לידי ביטוי גם במבנהו הפלסטיקי והרגיש אבל בשימוש רגיל אין סיבה שזה יפריע לנו. בסופו של יום הוא עושה את העבודה בצורה טובה וזוהי אפשרות נהדרת לקליטת שידורי טלוויזיה ורדיו בצורה ניידת.

כמובטח, בוידאו המצורף תוכלו להתרשם מנוחות ואיכות הצפיה וההקלטה.

 

מחיר: 299 ש"ח. 

תודה לחברת סיאנו על השאלת המוצר לטובת הכתבה

לדיון בנושא: כרמל מבית סיאנו – שידורי טלוויזיה עידן+ אצלכם באייפון ובאייפד.


20:00
  /  
22.11.2012
  
מאת: תומר הוברמן

8
1