אחרי 4 ימים עם Galaxy Note 1, סורי, לא שוכנעתי….

אחרי מספר ימים שבהם אני חי (יותר נכון מנסה לחיות) עם המכשיר הזה, התייאשתי היום וחזרתי לאייפון4.rn

19:00
  /  
16.11.2012
  
מאת: מרטין סבג

שמעו, באמת שאני מבואס מזה שאין ממש חדשנות (innovation) באייפון5 לעומת הקודמים ובאמת שרציתי להתאהב בפלטפורמה הזו (אנדרואיד) ואם פעם אמרתי לעצמי שכיום אין לי פשוט זמן להתעסק עם מערכת הפעלה שדורשת טוויקים וקינפוגים כדי להוציא ממנה את המירב, אז השבוע אמרתי לעצמי שאני מוכן לזה.

אז לפני שכולם ייקפצו עלי ויגידו שה-NOTE2 הוא "חיה אחרת לגמרי" ושמערכת ההפעלה האחרונה 4.2, שונה לגמרי ממה שיש על המכשיר (4.04), אני רוצה להזכיר לכם שהמכשיר הזה בוא בסה"כ בן שנה ואפילו חדש יותר מהאייפון4 הקשיש לי (לא 4S) ולכן אני חושב שההשוואה היא יותר מהוגנת.

אז כמה מסקנות שלי (ואני מדגיש, שלי אישיות לגמרי):

ה-FORM FACTOR

חשבתי שאני אוהב את ה-Form Factor הגדול הזה. אין ספק שהמסך הגדול נותן לך כלי עבודה מדהים בידיים (אני מדגיש ידיים ברבים….). ה-S PEN הוא שימושי (בעיקר להדגמות כי לא מצאתי את עצמי משתמש בזה בפועל). הפוטנציאל של לקחת מסמך או תמונה, לסמן עליו דברים ולשלוח חזרה עם הערות הוא נהדר. על הנייר (או על המסך…) אבל בפועל לא יצא לי עדיין להגיע לסיטואציה הזו.

– עבורי, שנוסע על קטנוע, הגודל הזה בעייתי. יש כמה תאי איחסון בקטנוע ובאף אחד מהם המכשיר לא נכנס. מה שלא מאפשר לי לשים אותו ולשלוף אותו ברמזור כדי להתעדכן בניווט או משהו כזה.
– לא ניסיתי להסתובב איתו עם נרתיק חגורה (מה שאני עושה עם האייפון) או עם כיסוי כלשהו (הוא היה ערום) אלא רק בתוך הכיס. הוא לא מעיק מידי כי הוא דק מאוד, אולם לגמרי מרגישים אותו שם.
– החיסרון הכי גדול שגיליתי ב-FORM FACTOR הזה הוא עד כמה זה לא נוח לתפעל אותו עם יד אחד (עם האגודל). יצא לי להיות בלא מעט סיטואציות בהן היד השניה היתה תפוסה (עגלה בסופר, עגלה של התינוקת, קבלת הודעה כשהקסדה ביד השניה וכו'). מבחינתי הבנתי שזה חיסרון מאוד משמעותי.
– הקלדה עם שני אגודלים – נוח מאוד! עם כי המקלדת שהורדתי היא פשוט זוועה (אבל אני רק מאשים את עצמי שאני פשוט לא יודע איזו מקלדת הכי טובה מבין המיליון האפשריות ב-PLAY STORE…..)
– צילום עם יד אחת, משימה כמעט בלתי אפשרית מבלי לפחד שהמכשיר יעוף לי מהיד וייתרסק. שוב, חיסרון עצום מבחינתי, למישהו שפעיל מאוד באינסטגרם ופייסבוק.

 

 

מערכת ההפעלה

שמעו, אני יודע שיש פה כמה FAN BOYS של הפתיחות הזו. אז ראשית, אני רוצה להצהיר, קבל עם ועדה, אין פה שום דבר אישי נגדיכם, אבל אני פשוט לא מצליח להבין איך אנשים שהם לא "סופר טכנלוגיים" מצליחים בכלל לעשות משהו בפלטפורמה הזו.

 

עוד הצהרה: אני בטוח שאין משהו שאי אפשר לעשות עם המערכת הפעלה הזו, אין אפליקציה שלא קיימת לפלטפורמה הזו או איזה ROM שמישהו בישל שעובד יותר טוב ממה שמגיע עם המכשיר, אבל רבאק, איפה בדיוק יש מדריך שמראה לי איך לגרום לזה לעבוד כמו שאני רוצה או איך מישהו שלא מעורה בפורומים הרלוונטים בכלל יש לו סיכוי לדעת מה עובד ומה לא ואיך בכלל עושים את זה.
טוב, אז נעזוב רגע בצד את כל הקיסטומים המיוחדים שרק משוגעים כמונו היו רוצים, אבל למה יש הגדרות שנמצאות ביותר ממקום אחד במערכת (למשל שינוי צליל ה-SMS) ומצד שני, ישנן הגדרות שנעלמות….נשבע לכם ביקר שלי, שהצלחתי למצוא איך משנים LAUNCHER ואח"כ ביליתי שלושה ימים מנסה לחפש איפה מוצאים את ההגדרה הזו ובסוף התייאשתי…..

מבחינת יציבות, המכשיר הזה הוא קטסטרופה. הוא קרס לי ונתקע אינסוף פעמים (The XXX stopped working….). שוב, אני מאשים רק את עצמי שכנראה התקנתי משהו מה-STORE שפשוט תקע משהו אחר (קראתי ש-CALL APP גורם לזה?) אבל למה זה שם אם זה תוקע את המכשיר או דורש רק מכשירים מגירסא מתקדמת יותר?

שמעתי לא פעם תלונות על כך שאפל כל שנה מוציאה דגם חדש, אז לא, היא מוציא כל שנתיים דגם משמעותי חדש וכל שנה שניה היא מוציא עידכון (דגם S), אבל למרות זאת, למרות שאני עם שני דורות אחורה המכשיר שלי מקבל את כל העידכונים האחרונים והנה סמסונג מוציאה דגם לגמרי שונה אחרי שנה כשהקודם כבר לא נתמך בכלל ולא יכול לקבל את העידכונים החדשים…או ששוב, זה משהו שאני ה"לא טכנולוגי מספיק" פשוט לא יודע איך עושים?

אהבתי מאוד את ה"דיבור" בין האפליקציות ומערכת ההפעלה. כך שאם למשל מותקן WAZE על המכשיר, כל כתובת ניתן לפתוח ב-WAZE ישירות לניווט מכל מקום ולא רק GOOGLE MAPS המובנה. בהחלט שימושי ויעיל ואני בטוח שיש עוד הרבה מאוד דוגמאות כאלה, אם כי במקרים מסויימים זה מעיק, למשל כשרוצים לשלוח הודעה לאיש קשר, זה נותן לי את כל האפשרויות שיש לי על המכשיר (פייסבוק מסנג'ר, סמס, WHATSAPP, VIBER וכו'..). נכון שאפשר לקבוע ברירת מחדל, אבל למה שהוא לא יחליט בשבילי מה הכי טוב באותה סיטואציה?

 

 

מסך

המסך של ה-NOTE1 הוא לא שימושי בעליל בחוץ. INDOORS הוא מסך מדהים עם שחורים מטריפים ורזולוציה נהדרת (ה-NOTE2 עוד יותר טוב), אבל בחוץ זה פשוט לא שמיש.
תוכנת המיילים משתמשת באיזה THEME שהוא כתב שחור ע"ג לבן. נשבע לכם שמתישהו ראיתי איך הופכים את זה לשחור על גבי רקע לבן, אבל לא הצלחתי למצוא את זה שוב והתייאשתי. פשוט לא יכולתי לקרוא מיילים בחוץ.

 

טוב, אני לא חותם את הגולל על הפלטפורמה הזו כי אולי באמת שיחקתי במשהו ענתיקה בן שנה, ואני צריך לשחק עם ה-NOTE2 או איזה NEXUS 4 (כל עוד הם צעירים). או אולי עליתי על סטארטאפ וזה לקחת מכשירי STOCK וקינפוגם למצב אולטימטיבי (להעיף את ה-ROM של היצרן כי מה הוא כבר מבין ולשים משהו שעובד מהר יותר ויציב יותר, להתקין סט של אפליקציות שחייבים ולקנפג אותם).

עוד פלטפורמה מעניינת שאני רוצה לחיות איתה כמה ימים זה WINDOWS PHONE8 ולראות את הסימביוזה עם המחשב הראשי שלי. 

לדיון בנושא: אחרי 4 ימים עם Galaxy Note 1, סורי, לא שוכנעתי….


19:00
  /  
16.11.2012
  
מאת: מרטין סבג

1