Rukus Solar – שובו של הבום בוקס ב- 'ירוק'!

השלב הבא ל"ירוקים" ולפרקטיים שרוצים מוזיקה בחוץ - שומעים מוזיקה סולארית!

11:00
  /  
12.11.2012
  
מאת: נעם רוזנפלד

תיכוניסטים \ פרחות \ ערסים

זוכרים ששמעתם Beastie Boys וראיתם את ET בקולנוע? אז באיזור הזמן הזה של שנות ה 80, שלטה אופנת ה- BoomBox שקצת פסחה על ארצנו, אבל אל חשש! לכל מי שחש טעם של החמצה, ההזדמנות חוזרת.

כולנו מכירים את התיכוניסטים\פרחות\ערסים\השלם כאן את הכינוי שחשבת עליו, שחושבים לשתף את העולם בבחירה המוזיקלית הנוראית שלהם באותו רגע, בעודם פוסעים ברחוב בניחותא, כאילו הם שקועים בעולמם הדימיוני, מנותקים מהבלי החיים השגרתיים שבו אנו, העוברים ושבים ברחוב, חיים. הם פוסעים עם הסמארטפון, שמגרעתו האומללה להנפיק רמקולים פנימיים חזקים יותר, בטוח שנעשתה בכוונה טובה וראויה, כדי שנוכל לדבר ללא קרינה צמודה לראש, או כתחליף לדיבורית ברכב שהתקלקלה. אבל אם אי שם במפעלי הסיליקון והפלסטיק היו יודעים את התוצאה הרת הגורל ומאמללת הציבור שלהם, זה לעולם לא היה קורה. החלק המעניין, הוא שאחד הההסברים לדעיכתו של ה boombox היה הכניסה של ווקמנים ובעצם זה שאנשים אחרים לא רצו לשמוע מה שאתה שומע בקולי קולות. היום נראה שהמגמה הפוכה – אנשים מתעקשים להשמיע לנו את הטעם הנוראי שלהם במוזיקה.

בכל מקרה, עבור אותו קהל, הפתרון של ה Rukus היה יכול להיות מעולה, רק שמזל שכנראה הם לא קוראים את זה.

מכירים את הפיקניק הזה ביום העצמאות, כשאתם רוצים לשמוע מוזיקה במדשאות של פארק הירקון? או את המסיבת יום הולדת שהחלטתם לעשות בגינה הציבורית? או את ה"על האש" בקיץ שאתם רוצים לעשות בים? לכל אלו נועד ה Rukus Solar.

מדובר על עיצוב קטמראני – שני רמקולים גליליים וביניהם פאנל סולרי רחב, כדי לחסוך את נושא הטעינה באור יום. בקידמת הרמקולים כפתור ה- Power שלחיצה עליו תדליק אור ירוק עתידני למראה. כפתורי הגברת והנמכת הווליום, כפתור הפעלת Bluetooth, יציאת USB ו AUX.

פרטים טכניים לפי אתר היצרן: מידות: 30.4 * 20.6 * 6.2 ס"מ (רוחב * אורך * גובה בהתאמה), 2.2 ק"ג, יכולת הפעלה מכל מכשיר תומך BT, יכולת טעינה דרך כבל USB של 5 וולט ו 500 מיליאמפר, מסך E Ink להצגת האייקונים הפעילים, סוללה פנימית נטענת של 7.4 וולט והספק של 1500 מיליאמפר, ידית נשיאה, מתאם AC.

איך מתחילים? לוחצים על Power (ה Rukus מגיע עם סוללה מלאה), מפעילים את ה Bluetooth בסלולרי, לוחצים על Bluetooth ב Rukus רצוף 3 שניות, בוחרים בסלולרי\טאבלט\מחשב נייד ב Rukus באפשרויות ה Bluetooth במכשיר הנייד. צליל נשמע לאשר את הזיווג בין המכשירים, ואתם מוכנים לשמוע את סלסולי הכאב של אייל גולן ב"כשאת איתו".

מבחן השמיעה

איך שומעים? בסדר.
כלומר, אם אתם במקומות סגורים או קטנים, כמו בבריכה המתנפחת אצל חברים בחצר, או רוצים לשמוע מוזיקה במרפסת הביתית או במטבח, או אולי חיזוק לטאבלט אם רואים איזה פרק בסדרה בלי אוזניות – זה יכול להוות פתרון. במקרים כאלו הווליום מעולה ואפילו שומרים אותו לא במקסימום. תדר הבאס לא יעשה לכם ויברציות בבטן, אבל זה יעשה את העבודה.

אם מדובר על אירוע בחוץ, פתרון שהRukus (משחק מילים של ruckus – רעש, המולה) מתיימר לענות עליו, אז, התוצאות טובות רק כשהסוללה טעונה לפחות ברובה. ניסיתי במהלך יום הולדת של פעוט בן שנה בפארק ציבורי, בחוף הים (ביום רגוע למדי), אפילו באוטו עם חלונות פתוחים בנסיעה של שש בבוקר כדי להעשיר את חווית הנסיעה. גיליתי שצריך לפחות חצי סוללה מלאה (או ריקה – תלוי איזה סוג אנשים אתם) כדי לשמוע בעוצמה משביעת רצון. אחרת, פשוט יש דעיכה בעוצמת הסאונד, ואז הרמקולים צריכים לשבת די קרוב כדי לשמוע במקום חיצוני שקט יחסית (מרחק של 2-3 מטרים).

חשוב לזכור מאידך, שאם אתם מבלים בשעות יום בחוץ, אז אין בעיה בכלל, כי אפשר לשמוע שעות על גבי שעות (היתרון הסולארי) גם בווליום טוב.

נקודות כלליות

עוד כמה נקודות בקשר ל Rukus Solar:

* ניתן לשים את הסלולרי כדי להטעין או לשמוע איתו מוזיקה בשרוול מיוחד מאחור. הסלולרי נתמך בבליטה שמונעת את המשך החלקתו. השרוול מורכב פשוט מרצועת גומי הפעלה שבעוד היא אוחזת היטב את הסלולר, היא גם מונעת ממכם להגביר או להנמיך את ה Master volume שנקבע על פי הסלולר, או להעביר שיר. גומי הפעלה, לכל מי שמאיתנו ששפצר איזה תופסן מחסנית, מבין שזה חומר מעולה, אבל הבלייה תגיע.

* ניתן להטעין את הסלולר עם ה Rukus. בשמש מלאה, אם שומעים מוזיקה ב- Bluetooth קצב המילוי-ריקון סוללה מאוזן בלבד. אם גם מטעינים את הסלולרי וגם שומעים מוזיקה, קצב ריקון הסוללה גבוה מקצב המילוי.

* לסוללה לוקח להתמלא על ידי השמש בלבד כ- 4 שעות, ללא הפעלה של מוזיקה במקביל.

* הצג הקטן נועד להיות עמיד, פשוט ונראה היטב באור חזק. הוא בהחלט עומד בתפקידו, ויחד עם זאת הוא קצת דל מדי. לדוגמא, אין חיווי לבאס, למרות שיש לו כפתור ייעודי, או בווליום הגבוה ביותר, נורית ה- Power מהבהבת במקום איזה באר ייצוגי בצג.

* אגב, כשאתם מקבלים שיחה, הרמקולים משתתקים. השיחה לא "משודרת" בריש גלי.
* מרחק הקליטה (בין הסלולרי ל- Rukus) היה אצלי כ- 10-12 מטרים בשטח פתוח ומעט פחות מזה בבית מאחורי קירות. שזה מרחק יפה. אפשר להתחיל עם החמודונת בביקיני האדום בפינה במסיבת הבריכה, מבלי להזניח את הסלולארי כדי לרשום את המספר שלה (בעצם, אני כזה מיושן, היום רק צריך שם ושם משפחה לפייס לא?).

  1. מילוי הסוללה דורש לחיצה על power. כלומר, אי אפשר להשאיר אותו פשוט בפינה קבועה בבית שמקבלת שמש בוקר \ ערב ולדעת שהוא כבר יתמלא לקראת השמיעה היומית. צריך לזכור להפעיל אותו, גם אם לא הולכים לשמוע כלום.
  2. יש לו Sleep אוטומטי, כך שאם הוא לא נטען או נשמעת דרכו מוזיקה, ה Rukus ייכבה תוך 10 דקות.
  3. אי אפשר להטעין אותו עם כבל USB. אם שכחתם להטעין אותו מראש בבית, ואין שמש, אכלתם אותה. יש לו כניסת חשמל ייחודית, כזו שכנראה אין לכם מתאם בשבילה. בשביל הסוללה הפנימית שלו של 1500 מילאמפר, זה חסרון קצת מטופש.
  4. קצת כבד. אמנם 2.2 ק"ג בלבד, אבל זה משקל מורגש.
  5. בקופסא: מטען (תקע 110v), חוברת הוראות מהירות וה- Rukus Solar.
  6. רכישת המכשיר מזכה בכניסה למאגר מוזיקה עצום (MOG) לשלושה חודשים.

לסיכום

גאדג'ט נחמד, מתאים למי שמבלה הרבה בחוץ ובשמש ולא יכול להיפרד מנוכחותה של מוזיקה ברקע. ים, בריכה, חצר, מרפסת, מטבח, אמבטיה – איפה שתרצו, ה- Rukus Solar יכול להיות שם בשבילכם. גם אם לא בשביל המוזיקה, תוכלו להתייחס אליו כמטען סולארי לכל דבר – וזה אפילו ידידותי לסביבה.
מחיר: $150
ה- Eton Rokus Solar ניתן לרכישה ברשת אמזון או ישירות דרך החנות המקוונת שמפעיל היצרן.
תודה לחברת eton על אספקת המוצר לטובת הכתבה

לדיון בנושא: Rukus Solar – שובו של הבום בוקס ב- 'ירוק'!


11:00
  /  
12.11.2012
  
מאת: נעם רוזנפלד

1