נוקיה לומיה 920 – נגענו והתרשמנו. עוד מעט בישראל

יורוקום תשיק שני מכשירים חדשים בסדרת הלומיה בעוד כחודשיים. נגענו בלומיה 920 המבטיח ודי התרשמנו. מתי? כמה? והאם נולד מתחרה ...

3:00
  /  
04.11.2012
  
מאת: אלי חבוש

[סרטון מגע ראשון מפורט עם הלומיה 920,בסוף המאמר] 

חברת נוקיה הפינית לא מעוניינת לוותר כלכך מהר ולא רוצה להשאיר את המגרש לשחקניות המרכזיות בתחום הסמארטפונים והחליטה, כבר לפני כמה זמן, שהיא תתאבד על תחום הסמארטפונים תוך זניחת הפיצ'ר פון. אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום מודה שנוקיה נותרה מאחור בשנתיים האחרונות אך מבטיח שהפעם, עם סדרת הלומיה החדשה, נראה נוקיה אחרת, חדשנית יותר וטכנולוגית, דבר שהשילוב עם מיקרוסופט בהחלט יעזור לדחוף לכיוון זה.

אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום 

נוקיה הציגה לא מכבר את מכשירי הלומיה 920 והלומיה 820 (אותו העברנו בשידור חי ובכתבת סיכום כאן) ובאירוע שנערך בתל אביב הודיע אילן גרינבוים על השקת המכשירים גם בישראל בחודש דצמבר-ינואר הקרוב (אין תאריך מדוייק). שני המכשירים יריצו את מערכת ההפעלה החדשה שלמיקרוסופט – Windows phone 8 וישלבו עברית מלאה במערכת.

הלומיה 920:

מכשיר הממשיך את סדרת הלומיה שכבר יצאה בעולם, עשוי חומר פוליקרטבונט צבוע עמוק בתוך החומר כך שגם אם תהיה שריטה, הצבע לא ישרט ולא תיראה השריטה. עיצוב המכשיר מעוגל בדפנותויו כשגם המסך מעוגל בצורה יפה ומרשימה.

המסך בגודל 4.5" ברזולוציה 1280X768. המסך רגיש מאוד וניתן לתפעל אותו עם האצבע, סטיילוס ואפילו כפפות. מעבד  סנאפדרגון 1.5MHZ שנחשב מעבד מהיר בקטיגוריה, זכרון 1GB RAM וזכרון פנימי 32GB, מצלמה קדמית 2MP ומצלמה אחורית 8MP המצלמת וידאו 1080P. 

 
אפשר גם עם כפפות 

 

אחת התכונות העיקריות של המכשיר היא איכות המצלמה והאופציות הרבות שלה. נוקיה קוראת לטכנולוגיה שלה PUREVIEW וה-920 משלבת את היכולות האלה.

בין יכולות הPUREVIEW הן צילום איכותי במצבים חשוכים כאילו צילמנו עם פלאש. בדיקות של אתרים שונים הראו שאיכות הצילום בחושך עם הלומיה לא פחות ממדהימה.

צילום סינמטוגרפי – צילום תמונת סטילס כשרקאובייקט אחד זז כאילו צולם בוידאו כששאר האובייקטים מוקפאים.

צילום התמונה הטובה ביותר – צילום התמונה הטובה אנחנו כבר מכירים – המצלמה מבצעת צילומים מרובים (BURST) ואנחנו בוחרים את התמונה הטובה ביותר, אלא שכאן הלכו בנוקיה צעד אחד נוסף וכעת ניתן גם לשלב תמונות איכותיות לתמונה אחת טובה (למשל אחד האובייקטים עצם עיניים בתמונה אחת  ובתמונה השנייה האובייקט השני עצם עיניים. התוכנה תחבר בין שתי התמונות ליצירת תמונה אחת בה שניהים פוקחים עיניים). 

מייצב תמונה – מייצב התמונה המפורסם של PUREVIEW, זה שגרם לנוקיה לא מזמן להיתפס בקלקלתה, עוזר לצילום יציב, חסר קפיצות בזמן וידאו.  

כוכבת המכשיר – המצלמה 

 

הלומיה תשלב את מפות נוקיה כולל מציאות רבודה.

סדרת הלומיה היא בהחלט סדרה מלהיבה וניכר שאיכות המכשירים בה טובה מאוד. שילוב מערכת מיקרוסופט מביאה מכשיר שנראה חלק, ממשק יפה,נוח ופשוט מאוד ופיצ'רים רבים ונחמדים. המבחן האמיתי יהיה בשילוב אפליקציות ומגוון של תוכנות להתקנה. גרינבוים עונה שהם יודעים את זה ועושים מאמצים רבים להמיר אפליקציות רבות למערכת החלונאית.

הלומיה 820:

למעשה, הלומיה 820 דומה בתכונותיה ללומיה 920 מלבד החוסר ב PUREVIEW והצילומים החכמים. אמנם גם כאן הצמצם הוא אותו צמצם ולכן צילומי חושך יהיה טובים באותה מידה, אך לא נקבל כאן צילומים חכמים בעבודי תמונה כמו ב 920.

הלומיה 820. 

מלבד זאת, גב הנוקיה 820 פריק וניתן להחליף אותו בעיצובים וצבעים אחרים.

הטענה אלחוטית ואביזרי NFC 

שני המכשירים כוללים יכולות NFC ואביזרים משלימים יימכרו בארץ בהתאם. שניהם גם בעלי יכולת להטענה אלחוטית בעזרת מטען מיוחד שנמכר בנפרד.

לא נמסר לנו עדיין מחירי המכשירים ונאמר שאלה ייקבעו על ידי המפעילים. המכשירים ייצאו בשלוש המפעילות הגדולות – אורנג, פלאפון, סלקום בסוף חודש דצמבר תחילת חודש ינואר. נמסר לנו שהחברה שוקלת בחיוב מכירת המכשירים מחוץ למפעילות. 

 

סרטון מגע ראשון עם הלומיה 920:

 

 

לדיון בנושא: נוקיה לומיה 920 – נגענו והתרשמנו. עוד מעט בישראל


3:00
  /  
4.11.2012
  
מאת: אלי חבוש

1