שמועה: פנסוניק מצמצמת ייצור בתחום ה-LCD, תשתף פעולה עם LG

אתר יפני מדווח על כך שחברת פנסוניק תבצע שינויים אסטרטגיים בתחום המסכים.

14:00
  /  
19.10.2012
  
מאת: עפר לאור

כידוע, בתחום המסכים, השנים האחרונות לא היו טובות ומספר רב של יצרנים מפסידים לא מעט כסף בתחום, עם סוני בראש הרשימה.

בדומה למהלך שסוני מבצעת בשנה האחרונה, אתרי רוייטרס וניקיי מדווחים על כך שפנסוניק החלה במהלך השנה האחרונה לשתף פעולה עם יצרניות נוספות, בעיקר עם LG מקוריאה, על מנת להוזיל את ייצור הפאנלים שלה. לדברי החברה, ייצור מהסוג הזה מוזיל משמעותית את המוצרים ויכול להביא את החברה לאיזון כספי.

לפי רוייטרס, המהלך של פנסוניק מתמקד בתחום פאנלים ה-LCD, תחום שהחברה חיזקה מאוד טכנולוגית בשנתיים האחרונות. למרות התחזקות המכירות ייצור פאנלים LCD ביפן לא מצליח להתחרות ביצרנים הסינים והקוראנים. לפיכך, החברה תגביר את שיתוף הפעולה שלה עם LG (יתכן שעם ספקים נוספים). 

מפעלי ה-LCD שהתמקדו עד כה בייצור מסכים גדולים בעיקר למסכי טלויזיה ככל הנראה יתקדמו לכיוון של ייצור פאנלי LCD עבור טאבלטים ומחשבים ניידים – תחום שבו ביקוש הפאנלים עולה על יכולות הייצור העולמיות כיום. חברות כמו אפל אינן מצליחות לייצר בקצבים נדרשים, בין היתר בשל מגבלות הייצור של חברות כמו סמסונג, LG ושארפ שהן המובילות בתחום זה.פנסוניק כבר הדגימה את יכולותיה בנושא זה לפני יותר משנה, עם פאנל 4K ראשון בגודל 12", מה שמראה שהחברה יכולה לייצר פאנלים עם יתרונות טכנולוגיים.

הצפי בשוק הוא שהחברה תגביר הדרגתית את התלות שלה ביצרנים החיצוניים, בדומה למהלך שנעשה על ידי סוני לפני מספר שנים.

כדאי לציין שפנסוניק לא הודיעה על שום שינוי או מהלך כלשהו בנוגע למסכי הפלזמה שלה, וכרגע אין יסוד להאמין שיש שינויים מתוכננים בתחום הזה. החברה תציג line up מרשים בעוד חודשיים בתערוכת CES ובפעם הראשונה תהיה זו שתפתח את סדרת ה-keynotes של CES (מהלך שבוודאי עלה לא מעט כסף).

כידוע, לפנסוניק יש מפעל LCD משותף עם שארפ בסקאי – אשר החברות ממשיכות להריץ אותו במשותף, וימשיך לייצר פאנלים LCD בעיקר למסכים היותר יוקרתיים של החברה.

למיטב הבנתנו, לשינוי הזה לא תהיה השפעה מיידית על ישראל. פנסוניק היא חברה גדולה וסך מכירותיה בתחום ה-consumer electronics הוא יותר מ-100 מיליארד דולר.

לדיון בנושא: פנסוניק מצמצמת ייצור בתחום ה-LCD, תשתף פעולה עם LG


14:00
  /  
19.10.2012
  
מאת: עפר לאור

1