סיכום כנס כלכליסט מובייל 2013

סיכום כנס מובייל 2013 של עיתון כלכליסט.  

16:00
  /  
15.10.2012
  
מאת: עפר לאור
 
יואל אסתרון, מו"ל כלכליסט הכריז על אפליקציית האייפד של כלכליסט ואמר שהמודל של תוכן עיתונאי בחינם סופו להעלם – בשל התלות במפרסמים וכן בגורמים אינטרסנטים. עיתונים לא יוכלו להתקיים כך בעתיד ולכן מהדורת האייפד שלנו תהיה בתשלום ותוסיף יכולות שלא ניתן להשיג אחרת. 
 

עדן בר טל, מנכ''ל משרד התקשורת מתמקד פחות בדור הרביעי כפיתרון חלופי לדורות הקיימים, לדבריו חשוב לשמר את התחרות הקיימת. יש ככבר היום מות מתחרים גדולה וצריך לשמר שוק תחרותי ולמנוע קריסה של מפעילים. המכרז של התדרים ל LTE מתעכב בעיקר בגלל שיש מחסור בתדרים – 20 מגה לכל חברה לכל אורך הארץ. 
פריסת הרשתות בצורה דומה לדור השלישי לא פרקטית. צריך לדבר על הרבה מאוד אנטנות קטנות, כולל תוך מבניות ובעלות הספק נמוך במיוחד. צריך גם תשתית backbone של תשתית סיבאופטית. המשרד עובד על הורדת החסמים הביורוקרטים שמתפקדים כמעכבים להתקדמות הזו. נדרש מודל חדש לאישור כל התשתיות הללו – גם הנחת התשתית הסיבאופטית וגם של הנחת האנטנות בכמויות ובזריזות הנדרשת.
 
בפאנל שהנחה עומר כביר, כתב טכנולוגיה של כלכליסט, על אפליקציות ניידות. יעל אליש, vp בwaze טוענת שרעיון טוב יעבוד יותר עם חברות קטנות וזריזות ויכולות לנצל יתרונות יחסים כמו crowdsourcing אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר, מעודכנות יותר וזולות יותר ממה שחברות גדולות (ע"ע אפל והנפילה של המפות שלהם) יכולות לבצע גם עם הרבה עובדים וידע.
ליאור שיאון, מחברת gettaxi מתעסק פחות בגלובליזציה ויותר בלוקליות – כל איזור שהם פועלים בו ממוקד מקומית. אם בישראל יש הענות גדולה לכרטיסי אשראי כאמצעי תשלום אוטומטי במערכת, הם גילו שברוסיה למשל יש אי אמון בכרטיסי האשראי.
משה חוגג, מייסד mobli גייסה 28 מיליון דולר אך לא מקרנות הון סיכון. החזון שלהם הוא לזהות את המצלמות הסלולריות לפי מיקומן, מתוך הבנה שכל אירוע כיום מצולם על ידי מישהו עם סלולר… הבחירה במשקיעים פרטיים התחיל כאילוץ – קרנות הון סיכון כיום אין הרבה הון והן לא לוקחות סיכונים. אחרי זה כבר נהיה נוח יותר לעבוד מול משקיעים פרטיים. 
בפאנל של משקיעי הון סיכון הדגישו הדוברים שהם בעיקר מחפשים להשקיע באנשים ושווק המובייל רווי מאוד וקשה לדחפור לתוכו. לדבריהם, הם מחפשים להשקיע במקומות בהן יש יתרון כלשהו ליזמים ישראלים דווקא. 
 
נציג Nuance, החברה שהטכנולוגיה שלה בבסיס Siri של אפל , הכריזה על תמיכה בעברית באפליקציות שלה שיוצאות כבר בימים הקרובים – שיאפשרו הכתבה של קול בעברית לטקסט.  

לדיון בנושא: סיכום כנס כלכליסט מובייל 2013


16:00
  /  
15.10.2012
  
מאת: עפר לאור

1