עדכונים באתר ופיצ'רים חדשים

מכיוון שלאחרונה הוספנו לא מעט יכולות ופיצ'רים לאתר, החלטנו לסכם חלק מהחידושים במאמר שיכול לעזור לכם למצוא יכולות שימושיות. 

8:00
  /  
02.10.2012
  

כאתר שדוגל בשיטת פיתוח AGILE (כזו שמוסיפה פיצ'רים בזריזות ולאורך זמן בניגוד למשל לעדכון שנתי של אפל למשל), התווספו מספר רב של פיצ'רים לאתר. החלטנו לסכם חלק מהם שיכול אולי לעזור לחברי האתר לעשות דברים מהר יותר או ביעילות רבה יותר.

1. SSL

האתר כולל שרת SSL. השרת הראשי נמצא ב-https://www.htisrael.co.il אשר כולל את כל התכנים מכל האתרים (הוא בעצם זהה ל-htmag). אם אתם רוצים אתר ממוקד, זה כמובן יעבוד (hometheater, userit, htmobile, htphoto , htcafe ,hthome) אבל אתם עלולים לקבל שגיאה שכזו:

זה כמובן תקין לחלוטין, פשוט לא פרקטי לרכוש certificate לכל אחד מהאתרים שלנו ולכן לחיצה על Proceed anyway יאפשר לכם כניסה.

מה היתרון של גרסאת ה-SSL של האתר? בגדול זה שימושי אם אתם במקום ציבורי או על רשת WIFI חופשית, שכן זה שומר על פרטיותכם. לא ניתן יהיה להשתמש ב-sniffer פשוט בכדי למצוא את המשתמש והסיסמא שלכם (או ה-cookie שלכם אשר מאפשר כניסה לאתר).

 2. שיפור חזות הודעות חדשות בפורומים

 הודעות חדשות בפורומים כעת צבועות בגוון תכלת של האתר. הגוון מסמן הודעה חדשה בחיפושים, ברשימת הפורומים וגם בתוך שרשור בפורום.

לחיצה על העיגול מימין לשרשור כעת תפתח את ההודעה הראשונה החדשה (אם אין כזו, אז ההודעה האחרונה בשרשור) בטאב חדש!

לחיצה על "הודעות חדשות לפי פורום" (כזכור, ניתן לשלוט מאיזה פורומים ניתן לראות הודעות חדשות בפרופיל האישי שלכם באתר), תמיין את ההודעות החדשות לפי הפורום. כך תוכלו לקרוא על פיצ'רים חדשים באתר לפני הודעות על טלויזיות חדשות…

תודה מיוחדת למוטי רדומסקי על הרעיון

כמו כן, שופר המיקוד של החיפוש. בראש כל איזור יש חיפוש ממוקד באותו איזור. זה יכול להיות כל הפורומים, בפורום ספציפי, בקטגוריה מסויימת או אפילו בתוך שרשור מסויים.

3. שינויים בתוך ההודעות

למי שמתקשה באיות מדוייק, הוספנו בדיקת איות (spell checker) פשוט שפשוט מסמן מילים שנראות לו לא הגיוניות. לחיצה חוזרת על הכפתור תמצא את השגיאה הבאה. 

כמובן שבמידה והמערכת מזהה מילים תקינות כשגויות, היא לומדת ומשתפרת ותפסיק לעשות זאת במידה והמילה באמת תקינה. אם אתם רואים שימוש במילים שגויות כתקינות, זה כבר לא בסדר ונבקש לדווח על כך. כמו כן, ניתן לסמן מילה וללחוץ על כפתור התרגום, אשר משתמש בשירותי תרגום אנגלי/עברי (ובחזרה) ומאפשר לוודא שהתכוונתם למושג נכון.

תודה מיוחדת למוטי רדומסקי על עזרה ורעיונות בפיתוח תוסף זה

כמו כן, התווספה תגית [*] (היא מחייבת סימון List סביב כל האיזור) בכדי ליצור bullets:

 • נקודה מס' 1
 • נקודה מס' 2 

לבסוף, תגיות יתווספו במיקום שה-cursor נמצא (לפחות ב-FF ובכרום). תגית IMG חדשה תאפשר לכם להדביק את כתובת התמונה ישירות במקום להדביק את כתובת התמונה ואז לסמן אותה וללחוץ על תגית IMG.

4. פלאגין לאתר עבור דפדפני כרום ו- Firefox (קרדיט: מוטי רדומסקי)

פלאגין מיוחד המאפשר פתיחת כל ההודעות החדשות באתר – בקליק אחד!


גם אתם מורעלים על פורום מסוים או על האתר כולו? כשאתם מבקרים בעמוד ה-הודעות החדשות, מחכות לכם לפחות 30 הודעות מפוזרות בשלל פורומים מעניינים?
מעכשיו תוכלו לעשות סדר בחדר…
הכירו את HT-Helper. תוסף חדש שנוצר במיוחד עבור כל אתרי HT. לאחר התקנת התוסף, עמוד ההודעות החדשות ישתנה:
 • ההודעות תסודרנה בקבוצות, ע"פ הפורום בהן פורסמו
 • ליד כל פורום תמצאו כפתור – קליק עליו יפתח את כל ההודעות החדשות בפורום
 • בראש הדף תמצאו לינק לפתיחת כל ההודעות החדשות באתר
כלומר:rn נכנסים לעמוד ההודעות החדשות, מקליקים פעם אחת על "פתח את כל ההודעות rnהחדשות בכל הפורומים" – ומקבלים 30 טאבים, עם כל השרשורים החדשים מאז rnהביקור האחרון שלנו באתר.
ש-ע-ו-ת  של הנאה! 🙂
התקנה
התוסף נתמך בדפדפנים Chrome ו-Firefox.
rnל-Chrome הקליקו כאן (לינק ישיר לחנות התוספים הרשמית של Chrome).
ל-Firefox הקליקו כאן (לינק ישיר לחנות התוספים הרשמית של Firefox).

5. שינויים לוגיסטיים – עמוד ראשי

במידה ולא הצצתם בעמוד הראשי לאחרונה, ערוץ הוידאו שלנו משתפר וכל קטעי הוידאו האחרונים שהעלנו נמצאים שם וניתנים לצפיה הישר מהעמוד הראשי. מומלץ.

כמו כן, מאמרים חדשים מכל האתרים האחרונים שלנו מופיעים בתחתית העמוד הראשי – כך שכדאי להציץ במידה ואתם לא מבקרים תדיר באחד האתרים האחרים שלנו.

5. הפרופיל שלכם

למי שלא יודע, ניתן לקשר בין החשבון שלכם באתר לבין פייסבוק. יש כמה יתרונות בכך:

 • רישום בדרך זו לא דורש אקטיבציה של המשתמש – פשוט מאשרים בפייסבוק ויש לכם משתמש חדש ללא צורך בהודעות דואל ולחיצות על לינקים.
 • אייקון קטן של פייסבוק מופיע ליד כל הודעה שלכם בפורום.
 • עמוד הקישור לפייסבוק שלנו מאפשר כניסה מהירה למשתמש שלכם ללא צורך בהקלדת שם משתמש, סיסמא או קוד.
 • ניתן לראות מי מחבריכם בפייסבוק גם הוא נמצא בפורומים דרך עמוד הקישור לפייסבוק
 • לינק קטן עם הלוגו של פייסבוק, ליד שמכם בכל הודעה בפורום, יאפשר למשתמשים למצוא אתכם ולהתקשר אליכם דרך פייסבוק במידת הרצון.
 • מי שמחובר לפייסבוק יכול לבקש ממנהלי האתר להפעיל לו את אופציית "משתמש מאושר" (תלוי באישור ידני על ידי מנהלי האתר).

בדומה לאופציה של קבלת דואל כאשר שרשור מתעדכן, כעת ניתן גם להכנס לפרופיל של משתמש ולבקש לעקוב אחריו. כך תקבלו דואל כאשר הוא מפרסם תגובות או הודעות בפורום.

אלה כמובן רק חלק מהפיצ'רים שהכנסנו באתר בחודשים האחרונים. יש כמובן פיצ'רים נוספים אשר חלקם בתשתית וחלקם מיועד לעורכים ולכתבים של האתר.

נרצה כאן להודות כמובן למעצב המדהים של האתר: אורן פייט המוכשר!

אפשר בשלב הזה להודות לכל התמיכם, חברי האתר, בצוותים השונים שעובדים קשה בכדי לאפשר לכל זה לקרות.

להעברת אהבתכם לאתר ולהצטרפות למועדון ht-friend לחצו כאן

לדיון בנושא: עדכונים באתר ופיצ'רים חדשים


8:00
  /  
2.10.2012
  

1