סרט לחג – Looper

בשנים האחרונות התרגלנו לסרטי אפקטים ומדע בדיונים ברמה נמוכה מינוס. הסרט Looper התגלה כהפתעה נעימה.

20:00
  /  
30.09.2012
  
מאת: עפר לאור

כחובב מדע בדיוני בכלל ושל מדע בדיוני עם ברוס וויליס בפרט, השנים האחרונות היו מדבר עלוב של אין ספור סרטי קיץ חסרי ערך. סרטים כמו Avengers או Battleship היו מהנים אבל בפועל זה כמו מסטיק – סיליקון אמריקאי עם הרבה טעם וללא ערך תזונתי.

אבל יש תקווה, גורדון דוויט לויט בהחלט מצליח לרענן בתחום גם ב-Dark Knight החדש, וב-inception שקדם לו. כאן הוא לראשונה בתפקיד מוביל בתור ברוס וויליס הצעיר שמתפקד בעתיד הלא רחוק כבליין ומכור לסמים, שעובד כ "לופר". לופרים הם אנשים שהועברו להווה (העתיד הלא רחוק) מהעתיד ותפקידם לחסל אנשים מהעתיד כאשר הם מועברים להווה.

מסובך? לא ממש, הסרט די מסביר זאת בקלילות. הבעיה מתחילה כאשר לופרים רבים צריכים לחסל את הם עצמם בעתיד. למה זה בעייתי? למה הם צריכים לחסל אותם? זה חלק מהסיפור.

האפקטים פשוטים מאוד, כמעט ואין כאן חוכמות, וכאשר כן יש אפקטים מעניינים הם מתמקדים בהווה ולא בעתיד הרחוק.

יש כאן טיפול יפה ומקורי במעבר בזמן, כולל פרדוקסים, זכרון של אנשים, מה קורה אם אתה פוגש את עצמך או אפילו אם קורה לך משהו בהווה והדמות העתידית שלך גם היא בהווה. בקיצור, קשת יפה מאוד של בעיות במעבר בין זמנים מטופל כאן באלגנטיות מעוררת כבוד.

הסרט מצליח לשמור גם על עניין וגם על פוקוס (למעט כמה פספוסים, כמו איך האמא יודעת מה זה Loopers, התעסקות מיותרת בדמויות משנה לא מאוד חשובות וכו'). לוויט מצליח להחזיק את הסרט על כתפיו, אם כי האיפור הכבד שמנסה לדמות אותו לברוס ווליס צעיר בעיקר הופך אותו למשונה למראה וזה לא בדיוק עובד כשורה.

את הסרט ראינו ביס פלאנט החדש ברשל"צ וכאן המקום להוריד את הכובע להקרנה מושלמת. סאונד מעולה, תמונה חדה (מקרן דיגיטלי 4K) ואולם מושקע. כל הכבוד.

לדיון בנושא: סרט לחג – Looper


20:00
  /  
30.9.2012
  
מאת: עפר לאור

1