באגים ב-iOS6, לא הכל מושלם בממלכת אפל

 עכשיו ש-iOS6 כבר שוחררה כמעט 24 שעות, מספר רב של דיווחים מספרים לנו על באגים שונים ומשונים במערכת ההפעלה...

19:02
  /  
20.09.2012
  
מאת: עפר לאור

 עכשיו ש-iOS6 כבר שוחררה כמעט 24 שעות, מספר רב של דיווחים מספרים לנו על באגים שונים ומשונים במערכת ההפעלה.

לרביםrn נעלמה חיבוריות ה-WIFI, ככל הנראה בגלל שאפל הסירה קובץ קריטי מהשרתים rnשלה. זה הקובץ שמכשירים שמתחברים לרשת מנסים להוריד בכדי לוודא שהם באמת rnמחוברים לאינטרנט ולא לרשת סגורה או כזו שחסומה בסיסמא או במסך אישור rnכלשהו. 


מקור: Sandvine

לפי בקרת הרשת שעושה חברת Sandvine כמות המשדרגים השנה עלתה משמעותית. ההערכות הן שאחוז ניכר מבעלי האייפון שיכולים לשדרג יעשו זאת בשבועיים הקרובים (iOS 5.1 קיבל חדירה של 61% בתוך 15 יום מיום השקתו!).

משמעות הדבר היא שרבים (כולל בארץ) התקשו בכלל להוריד את מערכת rnההפעלה החדשה, בעקבות עומסים מטורפים על השרתים של אפל ועל המחלפים rnבאינטרנט שמשרתים אותם. חלק מאותם אנשים לא היו מסוגלים לעשות אקטיבציה rnוהחזיקו מכשיר תקוע (לפעמים עם לוגו של iTunes וכבל, לפעמים פשוט עם מסך rnשגיאה) עד שהעומסים ירדו היום בבוקר (שעון ישראל).

באג נוסף הוא rnב-App store. רבים, כולל אותי, קיבלו שגיאות שונות ומשונות בגישה ל-App rnstore. במקרה של Passbook. לא הצלחתי בכלל להגיע לאיזור השמור לאפליקציה זוrn כלל. השגיאה היתה של "can't connect to iTunes" או "Can't connect to app rnstore" אשר פשוט לא הצליח להסתדר גם אחרי כמה שעות.

 

הפיתרון לבאג הזהrn הוא משונה מאוד. פשוט צריך להעביר ידנית את השעון של המכשיר ל-2013. אחרי rnכן, צריך לגשת ל-App store (אפשר דרך כפתור App store באפליקציית rnה-Passbook). לאחר שמקבלים שוב שגיאה (לרוב גם iMessage יתחיל לתת שגיאות),rn חוזרים לשעון אוטומטי. לאחר מכן, מתחברים שוב ל-App store. מרבית הבעיות rnשל חיבוריות ל-App store נפתרות בדרך זו!

 

אבל מרבית התלונות התעסקו בתוכנת המפות החדשה שלדברי מנכ"ל WAZE מסתמכות על "שותפות חלשות ומידע לא מדוייק". 

אתר Gizmodo מדווח על מספר רב של תלונות בעיקר בטוויטר על שגיאות בניווט כתוצאה מהמפות החדשות. חלק מהטעויות משעשעות, גשר שגובהו פתאום צונח ונעלם, כביש שלא מגיע לשום מקום, או מפות גאוגרפיות שצולמו בצילום לילי פתאום.


מקור: גיזמודו

בישראל אזור עזריאלי שכולל בניינים שטוחים (אבל בתלת מימד) משעשע למדי… חלק גדול מהתמונות מעל ישראל גם מעוננות ביותר, מה שמפריע מאוד לראות רחובות שלמים בתל אביב.

אבל השגיאות יותר משונות מזה: לקוחות שחיפוש טקסי, הגיעו למפחלץ (taxidermist). במקרים אחרים מדובר בערים כמו ניופורט שנעלמו לחלוטין מהמפה, או כבישים שכבר לא קיימים אך עדיין מסומנים במפות של אפל. 

במקרים אחרים, מדובר היה במשתמש שרצה לדעת היכן יש תחנת דלק קרובה אליו והמפה דיווחה על תחנה במרחק של 120 ק"מ…

לתמונות של שגיאות ניווט רבות בגיזמודו לחצו כאן

לדיון בנושא: באגים ב-iOS6, לא הכל מושלם בממלכת אפל


19:02
  /  
20.9.2012
  
מאת: עפר לאור

1