איפה לקנות אייפון 5 – בחו"ל או בארץ? איזה מודל מתאים?

האייפון 5 יהיה קשה לרכישה מאחיו הבוגרים - מתברר שיש כמה גרסאות ולא פשוט להחליט מי הנכונה לישראל. גרוע מכך, ...

0:05
  /  
13.09.2012
  
מאת: עפר לאור

האייפון 4S היה האייפון הראשון עם יותר מרדיו אחד מובנה. המשמעות היתה rnשאותו מכשיר פיזי (אותו מודל) עבד בסביבת CDMA ו-GSM/UMTS. כאשר יצא האייפדrn החדש, הוא כלל רדיו LTE שעבד רק בארה"ב בלבד.

האייפון 5 מגיע בשני rnצבעים (לבן ושחור) ובגרסאות 16GB, 32GB ו-64GB, אבל זה לא מספר את הסיפור rnהאמיתי. האייפון ימכר בגרסאת AT&T מודל A1428 (שבד"כ היא זו שאנחנו rnמתעניינים בה בארץ) ובגרסאת SPRINT/VERIZON (מודל A1429). לשני סוגי rnהמודלים הללו יש בעצם תאימות שונה לחלוטין ל-LTE. התדרים של LTE שונים rnלחלוטין בינהם ומכשיר אחד לא יהיה תואם לרשת של החברה השניה. 

אבל rnבמקרה הזה יש גם גרסא שלישית (דומה יותר לזו של VERIZON) שגם היא נקראת rnA1429 אשר תהיה הגרסא האירופאית שככל הנראה תהיה זו שהכי תתאים לישראל.

לפרטים על הגרסאות השונות: CDMA, GSM ואירופאית לחצו כאן.

האםrn זה רלוונטי? בישראל כידוע אין שירותי LTE, אולם יש כוונה של החברות להוסיףrn שירותי דור רביעי. כאשר זה יקרה, אין לנו עדיין מושג איזו גרסא מהמכשירים rnהללו יהיו האידאליים עבור ישראל.

הבעיה היותר מרגיזה היא שכרגע כלל rnלא ניתן לרכוש אייפון 5 אמריקאי ללא נעילת חברה סלולרית. ככל הנראה המקומותrn לרכוש אייפון למי שממש לחוץ על המכשיר זה הונג קונג, אנגליה ואוסטרליה…

ואגב,rn אם אתם מתכננים רכישה של האייפון החדש בחו"ל, אתם ככל הנראה תתקעו עם בעיהrn חדשה. במעבר בין האייפון 3GS ל-4, עברנו גם בין SIM רגיל ל-MICRO SIM. הזריזים ביננו גזרו בזמנו את הסים הרגיל בכדי להוציא ממנו את המיקרו-סים. הבעיה שה-NANO SIM (נאנו סים) לא רק קטן עוד יותר מהמיקרו סים, אלא שהוא גם דק יותר ב-15%. הסיבה לכך היא בכדי שניתן יהיה לרכוש תושבות מיוחדות שיאפשרו לו לשבת במכשירים של סים רגיל ומיקרו סים.

משמעות הדבר שמיקרו-סים גזור, כנראה לא יכנס לאייפון החדש! לשם כך נאלץ להמתין שחברות הסלולר הישראליות יתחילו לשווק את הסים החדש…

למה אפל עושים את זה?

אז בואו נראה:

  • סים חדש שאפשר להשיג רק במקומות מאוד מסויימים.
  • אפשר להשיג אותו רק עם חבילה סלולרית כרגע
  • מספר יחידות שונות עם תדרים שונים לכל איזור.

המסקנה שלי היא שזה מכוון ואמור לפתור בעיה כואבת של אפל: יותר מדי מאיתנו קונים בארה"ב מכשיר שמיועד בסופו של דבר למדינה אחרת… אפל השתדלה להעלים את הפרשי המחירים של המכשירים שלה בין הספקיות, אבל היא עדיין מעוניינת שנרכוש את המכשיר במקום שבו אנחנו גרים, והיא עושה מאמצים ברורים לגרום לזה לקרות.

הפעם ככל הנראה נאלץ להמתין יותר זמן למכשיר החדש, ולרכוש אותו באחת מחברות הסלולר הישראליות. כדאי לשים לב שלא ברור (בגלל נושא התדרים) אם גם בין החברות הישראליות יהיה מודלים זהים!

לדיון בנושא: אייפון 5 – איזו גירסא לקנות?


0:05
  /  
13.9.2012
  
מאת: עפר לאור

1