אפל הציגה את האייפון 5. לא נרשמה תדהמה.

האייפון החדש דק יותר, קל יותר, מהיר יותר וארוך יותר...כן, והוא גם משעמם יותר.

22:00
  /  
12.09.2012
  
מאת: אלי חבוש 

נכון, אנחנו כל פעם אומרים את זה ולפעמים מגלים שהקצנו יותר מידי. אבל הפעם באמת פיהקנו. הפיהוק היה שילוב של ידיעה מוקדמת של בדיוק מה שאמור להיות באייפון 5 בצירוף של אי חדשנות מתמשכת.

אך מכיוון שבסוף כל השקה התחושה היא אותה תחושה ולאחר כמה ימים כשמתפזרים העננים אנחנו מגלים מכשיר נחמד שאפילו שוקלים לרכוש, ניתן לאפל שוב להנות מהספק הקטן ונקווה שכך יהיה גם הפעם.

אז האייפון 5 הגיע ללא הפתעות מיוחדות ודומה בדיוק, הן חיצונית והן פנימית לשמועות שרצו זה מספר חודשים ברשת. האייפון אכן דק יותר – 7.6 מ"מ, קל יותר – 112 גרם ובעל מסך גדול יותר וגבוה יותר, עניין שנותן לו תצוגה של מסך רחב באופקי – 4 אינץ בסך הכל.

 

דק יותר, קל יותר 

בתוכו תוכלו למצוא את מעבד A6 החדש שנותן לנו פי 2 במהירות CPU ופי 2 במהירות המעבד הגרפי כך שניתן יהיה לצפות להרצת משחקים בצורה קלה וחדה יותר על המסך הרחב שלו.

 

מהיר יותר…זה מטוס? זה סופראייפון 

מסך המגע שודרג גם הוא ולפי טים קוק הוסרה שכבה אחת מהמסך, דבר שקירב את החיישנים לאצבעות שלנו, עניין שנותן רגישות גבוהה יותר ודיוק במגע. תקשורת ה WIFI שופרה עם תמיכה ב 2.4GHZ ו-5GHZ, מהירות עד 150mb לשניה.

ואם חשבתם שכל זה יאכל לכם את הסוללה, אז קוק מבטיח שלא רק שזה לא יקרה, אלא שהסוללה אף תחזיק יותר זמן מהסוללה של ה 4S.

 

המצלמה גם היא לא ממש שופרה – מצלמת 8 מגה פיקסל, רזולוציה 3264X2448 עם פלאש ויכולות טובות יותר לצילום בחושך, שיפור בעדשה, צמצם F2.4.  אמנם זו עדיין לא המצלמה של נוקיה, אבל באפל לא יכלו לוותר על עקיצה לכיוון החברה הפינית כשהבטיחו שהצילומים שהוצגו באירוע באמת צולמו עם המכשיר.

צילום הוידאו הוא 1080P כשניתן לצלם סטילס באמצע צילום וידאו, זיהוי פנים ועוד…

 

לאפל יש גם יכולת מעתה לצלם תמונות פנורמיות. נכון, כולנו מכירים את זה כבר כמה שנים במכשירים הפרימיטיביים שלנו, אבל אפל הוציאה אפשרות פנורמה, אז היא מחדשת. צחוק בצד, כשאפל מוציאה בדרך כלל פיצ'ר שהיה קיים, היא יודעת לעשות את זה גם טוב יותר. 

כצפוי, אפל שינתה את מחבר הטעינה וההתממשקות שלה למחבר מיני שניתן להפוך אותו לשני צדדים. הדבר דומה למחברים שהציגה אפל למחשבי המק שלה. למי שלא רוצה לאבד את המטענים הקיימים, הוציאה אפל מחבר בין המטען הישן לחדש. קצת מסורבל לטעמי וחבל.

 

חתיכת מחבר 

ובכלל, אפל החליטה לעשות לכולנו את החיים קשים עם האייפון 5 החדש. אפל שינו את המחבר כך שנצטרך עכשיו לרכוש מוצרים חדשים לגמרי ושינו את גודל המכשיר כך שגם כיסויים ואביזרים חדשים. לא רק זאת, נראה שגם משום שרזולוציית המסך שונתה, אפליקציות ייאלצו לבצע התאמות.

בקיצור, קיבלנו מכשיר חדש שיעלה לנו הרבה יותר עם כל האביזרים כדי שכנראה, על פי אפל, נרגיש שינוי.

מתי ניתן לרכוש ובכמה? 

את המכשיר ניתן יהיה לרכוש החל מ-21 לספטמבר ב-9 מדינות הגל הראשון כמו ארה"ב, קנדה, יפן, גרמניה, צרפת, אנגליה ועוד…

7 ימים לאחר מכן יצטרפו 22 מדינות נוספות לגל השני. מיותר לציין שישראל לא נמצאת בשום גל.

מחירים בכפוף לחוזה עם החברה הסלולרית: 

 16GB – עולה 199 דולר

32GB – עולה 299 דולר

64GB – עולה 399 דולר 

 

מחירים עם חוזה לחברה הסלולרית 

אייפוד נאנו 

בהמשך האירוע הציגה אפל גם את האייפוד נאנו דור 7, בעל מסך מולטי טאץ, תקשורת BT, מד צעדים מובנה, חיי סוללה 40 שעות ומגיע עם המחבר החדש.

עובי המכשיר 5.4 מ"מ

מחיר: 

16GB יעלה 149 דולר 

הנאנו מגיע עם שבעה צבעים שונים. 

 

ממש אייפון קטנטן 

 

אייפוד טאץ

מסך 4 אינץ, מחבר חדש, מעבד A5, מצלמה של 5 מגה פיקסל, צמצם F/2.4, עדשה עם חמישה אלמנטים. האייפוד טאץ מגיע ב -5 צבעים עם רשת WIFI חדשה כמו שיש לאייפון 5.

מחירים:

16GB יעלה 199 דולר

32GB יעלה 299 דולר

64GB יעלה 399 דולר 

גם מכשיר הנאנו וגם מכשיר האייפוד טאץ זמינים החל מאוקטובר. 

 

מלבד אלו הציגה אפל אוזניות שלקח 3 שנים לפתח, אייפוד שאפל במחיר 49 דולר 

 

סיכום:

מאז הצגת האייפון הראשון אנחנו עדיין מצפים שאפל תתפוס אותנו עם המכנסיים והלסת למטה. זה לא קורה כבר כמה השקות שלה. לא בגללה, גם הצפיפיות שלנו גבוהות מידי מאחת שבאמת שינתה את שוק הסלולר העולמי. ואם אתם תולים את האשמה במותו של ג'ובס, ניתן להזכיר שגם בזמנו לא היתה חדשנות מזהירה לאחרונה.

אלא שמאז נכנסו שחקניות חדשות, צעירות וחצופות יותר והראו שגם הן מסוגלות. מאז אפל רודפת אחריהן ומנסה להדביק את הקצב הטכנולוגי. אין באייפון החדש דבר שלא ראינו כבר, לא מבחינת החומרה ולא מבחינת התוכנה. אפח עדיין יודעת לארוז את הכל באריזה חכמה, מתוחכמת וקלה לשימוש וביחד עם מנועי השיווק שלה, גם מהאייפון הזה היא תצליח להוציא כסף.

השינויים הפיזיים של המכשיר, שינוי המחבר והרזולוציה יגרמו להרבה לקוחות לכאב ראש לא קטן ולמחסור בכיס בקניית אביזרים חדשים. לא בטוח שהעניין יפעל לטובתה של אפל כשיהיו כאלה שינצלו את ההזדמנות לעבור לקטיגוריה אחרת…אנדרויד למשל. 

אבל אפל…אנחנו עדיין מחכים לפיצ'ר הוואו שיגיע מתישהו…עוד לא התייאשנו. אולי באייפון 8.

לדיון בנושא: אפל הציגה את האייפון 5. לא נרשמה תדהמה.


22:00
  /  
12.9.2012
  
מאת: אלי חבוש 

1