הפאנלים המוארים של פיליפס

אם חשקה נפשכם במחיצות אקוסטיות לכל שימוש אפשרי בין אם בקולנוע הביתי ובין במסעדה בית חולים או מרכז קניות, לפיליפס ...

7:00
  /  
09.09.2012
  
מאת: דניאל מטלון

באירוע שהתקיים לאחרונה, השיקו פיליפס וחברת טופאודיו את הפאנלים המוארים בטכנולוגיית לד, אשר נקראים באנגלית Philips Luminous Textile. הפאנל החכם Philips Luminous Textile מחיה את הסביבה באמצעות מערכת תוכן מנוהלת המציגה תוכן דינאמי, ויוצרת אפקטים דקורטיביים בחלל ומאפשרת לשנות את הדקורציה על גבי קירות, חללים פרטיים וחללים ציבוריים, במהירות ובפשטות. מערכת התאורה החכמה והייחודית Philips Luminous Textile, משלבת טכנולוגיה מתקדמת עם נורות LED צבעוניות בתוך לוחות טקסטיל (עשויים מבד של חברת Kvadrat המובילה בטכנולוגיה מתקדמת בעיצוב בדים). הפיתוח החדשני מאפשר יצירת מרחב דינאמי מעורר סקרנות, עם יכולת להשפיע על האווירה, לרומם ולעורר השראה. הפאנל נותן מענה למשרד ולבית המודרני, ליצירת חיות במסדרונות, בגרמי מדרגות שוממים וליצירת אוירה מזמינה במקומות שונים החל מבארים, חדרי קולנוע ביתי, מסעדות ובתים פרטיים וכלה בטרקלינים של מלונות ושדות תעופה. מרחב המסוגל להשתנות כדי לשקף כל מצב רוח להשפיע על יופיו של הרגע או אפילו לתקשר זהות תאגידית.

דוגמא של פאנלים מוארים של פיליפס במרחב העבודה בלובי המשרד המודרני

שיתוף הפעולה בין חברת PHILIPS המובילה העולמית בפיתוח פתרונות תאורה מתקדמים וחסכוניים, לחברת Kvadrat הדנית המובילה באסתטיזציה דרך טכנולוגיה מתקדמת בעיצוב בדים, הוא שהוליד את הפאנל החכם Philips Luminous Textile. זהו המוצר הראשון בעולם שיוצר שילוב בין אומנות דינאמית וטכנולוגיה חדשנית ואנו צופים להמשך עבודה משותפת עם פיתוחים נוספים.
הפאנלים מושלמים הודות לאריגים של חברת Kvadrat העושים שימוש באקוסטיקה של Kvadrat Soft Cells, פטנט השומר על מתיחה מתמדת של האריג על גבי מסגרות אלומיניום. קו המוצרים מאפשר בחירה של גודל ומספר הפאנלים וכמו כן ניתן לבחור את הדרך בה יונחו. Philips Luminous Textile מגיע במגוון של בדים איכותיים מהם ניתן לבחור לבנים או צבעוניים, דמויי קטיפה כמו גם בדים באריגה עדינה. שלא כמו חומרים קשיחים כגון בטון זכוכית או פלדה שיכולים ליצור בעיות אקוסטיות, המרקם הרך של הפאנלים מרגיע גם את חושי השמיעה, עוזר להנמיך רעשים ולרכך הדים ובכך למלא תפקיד דקורטיבי, כמו גם מעשי בכל מקום.

הפאנלים המוארים כפי שהיו באירוע

יוסי גול, מנכ"ל טופ אודיו, אומר ש- Luminous Textile Philips מהווה פתרון ראשון מסוגו המעניק לאדריכלים, מעצבים ויועצי תאורה, דרך נוספת וגמישה להחיות חללים וליצור את האווירה הרצויה. מדובר בחוויה חושית שלא נראתה עד היום. השילוב של אור רך ומפוזר עם האסתטיקה של החומר יוצר אפקט מאוד מיוחד, כמעט כמו בחלום.

הפאנלים המוארים הותקנו לאירוע מעל הבר (בפועל הם לא עבדו)

הטכנולוגיה המתקדמת של Luminous Textile מאפשרת יצירת מגוון אינסופי של יצירות אוירה, ומעניקה חופש עיצובי, גמישות בבחירת התוכן ואפשרויות לחיבור אישי של תוכן. מעבר לתכנים המובנים שיצרה חברת פיליפס ומגיעים עם המוצר, סטודיו 'אינסייט' ובראשו גיא רומם, המעצב ויוצר התוכן הוויזואלי המוערך, נבחרו לשגרירים הישראליים על ידי חברת פיליפס וחברת טופ אודיו והוסמכו ליצור וידאו ארט ייעודי עבור המוצר.

הפאנלים הותקנו מעל הבר – צילום מרחוק

לוחות ה- Luminous Textile מגיעים בגדלים סטנדרטיים וניתנים לארגון במגוון גדול של צורות על מנת להחיות חללים מגוונים. הם מאפשרים גמישות עיצובית ביצירת קיר אוירה ענק כתפאורת רקע דרמטית לחדר, לווי מעלה גרם מדרגות בלוחות מהממים או פיזור לוחות בודדים על הקיר תוך הפעלה מתוזמנת של התוכן על כל פאנל ופאנל.

הפאנלים של פיליפס בזמן האירוע – לפני שהודלקו

מאחורי הקלעים
על פי לאון ואן דה פס מנכ"ל Philips Luminous Textile, הרעיון לפאנלים המוארים החל מדרישה מיקצועית שהתעוררה אצל פירמת האדריכלים הלונדונית פוסטר ופארטנרס. הם חיפשו פיתרון לפאנלים אקוסטיים שישמשו גם כגוף תאורה וכך ובעזרת פיליפס וחברת קודאראט הגיעו למוצר שלפנינו. הפאנלים שגודלם משתנה ועוביים כ-13 סנטימטר מבוססים על מוצר קיים של קוודראט ה- Kvadrat Soft Cells. מאחורי הפאנל מותקנת קופסא המחוברת למקור מתח רגיל כדוגמת 220 וולט וכן חיבור רשת סטנדארטי RJ45 (יש גם אופצייה לחיבור אלחוטי או כרטיס זיכרון) .

צילום מקרוב של קופסת מחשב השליטה בפאנל

בהתקנה רגילה של מספר פאנלים במרחב אחד, הפאנל הראשון הוא המאסטר וכל הבאים אחריו נחשבים ל- Slave. בבסיס המערכת, הקופסא מותקנים מספר ספקי כח שמזינים את שורות מנורות ה- LED.

צילום צידו של הפאנל – העובי – 13 סנטימטר

כדי לקבל תמונת אור אחידה, פיתחה חברת פיליפס שכבה מפזרת אור שנמצאת בין הבד החיצוני אותו אנו רואים ובין המנורות, כך שבכל מצב לא רואים את מנורות ה- LED. כמוכן בקופסא מותקן מחשב מבוסס לינוקס שמריץ תוכנה יעודית וכן את הגרפיקה העשירה שנראית על המסך. לקוחות שרוכשים את המערכת מקבלים את התוכנה ויכולים להתקינה ולהשתמש בה באופנים שונים. את הגרפיקה כפי שרואים בסרטון מפיקים אולפן מדיה או סטודיו שקבלו הכשרה והסמכה מפיליפס. כיום קיימים בעולם 5 מרכזים כאלה שאחד מהם נמצא בישראל.

סרטון פתיחת האירוע

זווית נוספת לצד הפאנל

הפאנל החכם משווק בישראל באמצעות חברת טופ אודיו הנותנת שירות Turn Key למוצר, החל משלבי התכנון והייעוץ ועד לרמת ההתקנה, התכנות, השירות והאחריות.

המחיר: 20,000 ₪ (וצפונה)
למידע נוסף www.philips.com/luminous-textile
ובאתר http://www.llcontent.com

דוגמאות נוספות של הפאנלים – פעילות ספורט:

דוגמא לפעילות דיסקו:

אירוע פיליפס בלונדון בו הוצגו הפאנלים המוארים:

צילום אחורי של הפאנלים כפי שהיו תלויים באירוע לאחרונה

לדיון בנושא: הפאנלים המוארים של פיליפס


7:00
  /  
9.9.2012
  
מאת: דניאל מטלון

1