נוקיה מכריזה על לומיות חדשות – 920 ו-820

באירוע תחת הכותרת Nokia World שנערך בניו יורק, הציגה נוקיה את ממשיכיה של סדרת הלומיה שלה - 920,820. לא ציפינו ...

18:30
  /  
05.09.2012
  
מאת: אלי חבוש

נוקיה לא במצב טוב ולמעשה יש כאלה שיאמרו שימיה ספורים, אחרים, אופטימיים יותר זוכרים את ימיה הטובים של נוקיה כשולטת בשוק המכשירים הניידים ובטוחים שהיא יכולה לחזור לשם. אבל זה לא יהיה היום.

נוקיה הציגה היום, בהצגה משעממת למדי (דיווח חי כאן) שאם לומר את האמת – לא ציפינו ליותר, את שני מכשירי הלומיה החדשים שלה – ה 920 וה-820. המכשירים דומים כמעט בדיוק לסדרת הלומיה הקודמת שהוציאה החברה אלא שהפעם הם מריצים את חלונות 8 שמאיימת לתת תחרות לשאר מערכות ההפעלה בשוק.

אבל בכנות, מכשירי הלומיה נראים טוב לטעמי והעיצוב שלהם יפה ונותן תחושה נעימה ובטוחה ביד. גם מערכת החלונות לסמארטפונים מפתיעה באיכותה ובהחלט ניתן לראות אותה נותנת פייט ראוי למתחרות.

ספינת הדגל החדשה – ה 920 

 

ה-920 הוא מכשיר הדגל החדש של החברה, עם מעבד כפול ליבה של 1.5GHZ, מסך 4.5 אינץ, ברזולוציה 1280X768, סוללה של 2,000mAh, מצלמה 8 מגה פיקסל, NFC וטעינה אלחוטית על גבי משטח הטענה מיוחד.

המסך, לדברי נוקיה הוא מסך סופר מגע מה שאומר שניתן להקליד עליו אפילו עם כפפות. קיבלנו לכך הדגמה בשידור החי ומעניין כיצד זה עובד בפועל והאם הרגישות יתר לא תהיה החיסרון שלו.

המצלמה משתמשת באותה טכנולוגיית PURE VIEW שהצגנו כשביקרנו בברצלונה השנה, אולם כאן לא תמצאו 41 מגה פיקסל אלא 8 מגה בלבד. בנוקיה אומרים שההבדל הוא גם באיכות התמונות שנקבל, במידת התאורה והחדות.

המצלמה מגיעה עם תכונות רבות שאמורות לשפר את חווית הצילום, כמו צילום BURST, מציאות רבודה וגם אפשרות נחמדה מאוד של צילום אדם בתוך סביבה הומה כשאחר כך התוכנה מעלימה בצורה אוטומטית את האנשים שמסביב. 

לא נאמר מתי בדיוק וכמה יעלה אולם אנו צפויים לראות את המכשיר בשוק עד סוף השנה.

הלומיה 820. לעשירים פחות

 

ולמי שלא צריך את כל היכולות של ה 920 ורוצה מכשיר קצת רגוע יותר, נותנת נוקיה את אפשרות הבחירה ב 820.

ה-820 יריץ גם הוא את הווינדוס פון 8 החדשה, בעל מסך של 4.3 אינץ, מעבד כפול ליבה 1.5GHZ עם זכרון 1GB כמו באחיו היקר יותר ה 920,  המסך כאן פחות מעוגל כמו ב 920 ואין לו את טכנולוגית ה PURE VIEW בה מתגאה נוקיה אלא עדשת קרל זייס מוכרת.

ה-820, המכוון על ידי נוקיה נמוך יותר, הוא בעל גב מתפרק הניתן להחלפה בצבעים שונים. משהו שמזכיר לנו את הפאנלים הצבעוניים של נוקיה משנות ה-90.

עדיין לא ידוע כמה יעלה המכשיר ומתי ייצא.

 הטענה אלחוטית

עם המכשירים קיבלנו גם יכולת הטענה אלחוטית. יכולת ההטענה באמצעות אינדוקציה כבר מוכרים לנו מספר שנים אפילו מחברה ישראלית אחת – פאוור-מט. גם מכשירים אחרים קיבלו בזמנו את היכולת באופן מובנה כמו המכשיר של HP. 

 

 

האירוע המנומנם ואי הצגת חדשנות מדהימה בתחום החומרה הורידה לנו את ההתלהבות, המכשירים מנומנמים ולא מפתיעים כלל, אולם לא לטעות – מכשירי הלומיה הם מכשירים טובים לכשעצמם, הן מבחינת הבניה והן בחומרה הבנויה בהם. מערכת החלונות אמורה לתת להם דחיפה חזקה קדימה כשהכל תלוי כיצד יקבלו המפתחים את המערכת וכמה אפליקציות נראה בעתיד.

 

באלמר ואולפ. עכשיו מחייכים 

לא סתם סיים באלמר ואמר כי המפתח הבא שיצליח בגדול הוא המפתח שיפתח אפליקציה לווינדוס פון 8. הוא יודע מה חשוב במכשיר סמארטפון ויודע שהוא צריך את המפתחים. המבחן של נוקיה אם כן יהיה האם התוכנה תצליח להזניק את החומרה שלה קדימה.

אנחנו בהחלט מאחלים למכשירים בהצלחה. 

לדיון בנושא: נוקיה מכריזה על לומיות חדשות – 920 ו-820


18:30
  /  
5.9.2012
  
מאת: אלי חבוש

1