IFA 2012 – חברת Popcorn Hour עם ה- A-400

אנחנו נמצאים כרגע בתערוכת IFA 2012 אשר מתקיימת בברלין ומביאים לכם הצצה ראשונה אל הדור הבא של הסטרימרים מבית Popcorn ...

7:00
  /  
01.09.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

Popcorn Hour A-400

תערוכת IFA 2012 החלה וכפי שהבנתם, סצנת הסטרימרים רועשת. יש יצרנים כמו Dune אשר הציגו ליין רחב של מוצרים, אבל חברת Popcorn Hour הולכת על מוצר אחד – ומשקיעה בו את כל משאביה.

המוצר אותו חברת Popcorn Hour מציגה הינו ה- A-400, אשר מהווה את הדור החדש של סדרת A של החברה. סדרת ה- A תמיד הכילה פתרון זול יותר ומעט פחות מתוחכם מאשר סדרת ה- C של החברה, למרות האמור, ה- A-400 איננו נראה חלשלוש כלל וכלל ומכיל מפרט טכני די מרשים שכמותו מעולם לא ראינו בסטרימר:

המעבד בו מצוייד ה- A-400 הינו המתקדם ביותר של חברת ה- SoC המוכרת Sigma Designs, ה- SMP8911. מעבד זה, אשר היה אמור לצאת ליצרנים השונים כבר כמעט לפני שנתיים, מגיע באיחור שכבר לא אופנתי. התכונות הבולטות במעבד זה הינן זוג ליבות כאשר כל ליבה עם FPU (מעבד מתמטי) ומהירות שעון סופית של 800MHz. ערך ה- Dhrystone אשר מהווה מדד יבש לביצועי המעבד עומד על 3008, שיפור של 36% לעומת הדור הקודם של Sigma Designs והמעבד הקיים בסדרה הקודמת של Popcorn Hour, סדרת ה- 300.

מהירות מחבר הרשת הינו 10/100/1000 וקיימת תמיכה ב- USB 3.0 ותלת מימד לכל סוגי, אם זה SBS, TAB או העילית בפורמט תלת מימד לבית, Blu-ray 3D MVC.

אחת התכונות המיוחדות שיש במעבד זה ומהווה קפיצת דרך של ממש לעומת דורות קודמים הינו ההצגה הראשונית של עיבוד תמונה מתקדם של VXP. אם נלך קצת אחורה בשנים, בשנת 2008, חברת Sigma Designs רכשה את חטיבת עיבוד התמונה של חברת Gennum, אשר נחשבה בזמנו לאחת הטובות ביותר בשוק באותה תקופה ומוצריה היו כדרך קבע במוצרים של יוקרתים של Kaleidescape או Mark Levinso ואחרים. סדרת המעבדים SMP8910 של Sigma Designs מהווה את ההצגה הראשונה של עיבוד התמונה היוקרתי VXP במוצריה. במה עיבוד תמונה כזה יכול לעזור לנו? ובכן, בהכל: איכות ה- Upscale עבור תכני SD או תכני HD 720P (סביר להניח שכל הסדרות שאתם צופים הינן ברזולוציה זו) תשתפר משמעותית. כל עיבוד התמונה עבור תכני HD יקבל גם כן שדרוג, גם עבור תכני Blu-ray. עיבוד התמונה מסוג VXP מכיל אלגוריתמים מתקדמים מאוד להורדת רעשים בתמונה כמו מקרובלוקס (נפוצים בתכנים בעלי קצב נתונים נמוך כמו שידורי OTT או הקלטות מלווין), רעש יתוש (מוכר יותר בשם באנגלית: Mosquito Noise), טיפול ב- Adaptive Deinterlacing, חידוד פרטים, Adaptive Contrast (בדומה למה שעושה ה- Darbee Visual Presence) ועוד. אין ספק כי עם כניסת ה- A-400 לשוק אנחנו אמורים לצפות לשלל תגובות על איכות תמונה משופרת. הנה קישור לעלון השיווקי של חברת Sigma Designs על סדרת ה- SMP8910. העלון מכיל מספר דוגמאות לאיכות הטובה יותר המתקבלת בשל השימוש בעיבוד VXP.

מספיק דיברנו על המעבד, בואו נדבר על הסטרימר עצמו, ה- A-400. היצרן Popcorn Hour רואה בדגם החדש כשדרוג משמעותי לעומת סדרת ה- 300 וזאת בשל הכללת המעבד המתקדם של Sigma Designs, עיבוד התמונה של VXP, ה- NMJ Navigator (אפליקצית שליטה מתקדמת מהאייפד) והמארז – עוצב ונבנה במיוחד על ידי היצרנית Silverstone.


עיצוב חזיתי סולידי ושקט


מחברי וידאו ואודיו אנלוגים ללא מתאמים. מחבר eSATA ומחבר USB 3.0 Slave.
זוג מחברי USB 2.0 Host ועוד קורא כרטיסי זכרון.
ספק הכח הינו חיצוני.


צלעות קירור תחתיות.


מגירה לשליפה מהירה של הכונן הקשיח הפנימי.
זהו שיפור לעומת דורות קודמים בהם תמיד היינו צריכים להעזר במברג ופירוק של הסטרימר.


אותו שלט מוכר כמו בסדרות הקודמות עם תאורה אחורית אקטיבית לכפתורים.


מפרט טכני של ה- A-400.

את הפגישה מול Popcorn Hour, עשינו מול נשיא החברה, TL Lim.
אותי קצת הפתיעה העובדה כי החברה בחרה במעבד של Sigma Designs עבור הסטרימר הבא מתוצרתה. מסתבר כי החברה בדקה מספר חברות אחרות כמועמדות, מכיוון שהיא מודעת היטב לבעיות היציבות שהיו עד היום עם הדורות הקודמים מבית Sigma Designs, אך מתברר כי האחרונה הינה הרע במיעוטו. לכל החברות האחרות יש בעיות שונות. אחת אולי יציבה יותר בניגון Blu-ray, אך פחות בניגון קבצי מוזיקה או mkv. בסופו של דבר, חברת Sigma Designs נתנה את הפתרון הטוב ביותר שהתאים לחברת Popcorn Hour ולכן לא נעשה שינוי מבחינה זו. חברת Popcorn Hour ציינה כי מעבד ה- SMP8910 מתחמם מאוד במהלך העבודה והיה רצון כי ה- A-400 יהיה בעל קירור פסיבי. היה רעיון לשלב חברה חיצונית עבור המשימה ולכן נבחרה מחלקת מארזי ה- HTPC של חברת Silverstone, אשר עשתה עבודה יפה ולדברי TL, גם כאשר יש שימוש ב- HDD פנימי וניגון תכנים תובעניים, טמפרטורת המארז החיצונית לא תעלה על 50 מעלות צלסיוס. הבחירה בצורך במפתח HEX עבור הכונן הקשיח, נעשתה בשל דרישה גבוהה לכך מהשוק האסייתי.

עם יציאת הסטרימרים הקודמים של החברה, היה צורך בכמה קושחות עד שהסטרימר היה הופך למוצר יציב דיו עבור שימוש יומיומי. TL הבטיח כי מעל ה- A-400 מבוצעת עבודת QA אינטנסיבית אשר תוציא את ה- A-400 לשוק ברמת בשלות גבוהה יותר ממה שהיה עם מוצרים קודמים של החברה. אחת מהיכולות הללו אשר נקבל החל מהיום הראשון בו ה- A-400 יהיה אצלנו, זו היכולת לנגן קבצי Blu-ray 3D MVC, כלומר תלת מימד מלא בפורמט הכי איכותי שיש כיום עבור השוק הביתי.

סדרת ה- A תמיד היוותה האח הצעיר של סדרת ה- C, לכן הגיוני כי ה- C-400 גם כן בדרך, אך מתברר כי היכולת לנגן תפריטי Blu-ray, הינה יכולת שכנראה לא תגיע לעולם עבור סדרת המעבדים של SMP8910 ובשל כך, אין ממש הגיון בהוצאת ה- C-400. יש לציין כי אחד ההבדלים שהיו עד כה בין סדרת ה- A לסדרת ה- C היה היכולת לנגן תפריטי Blu-ray מעל סדרת ה- C, אך מכיוון שכאמור היכולת הזאת כנראה לא תהיה בפיתוח אצל חברת Sigma Designs, אין טעם בהוצאת דגם C-400. יש לציין כי ה- A-400 הינו הסטרימר היחידי אשר הוכרז כבעל מעבד ממשפחת ה- SMP8910, אף חברה אחרת לא ביצעה הכרזות על שימוש במעבד הזה, כולל Dune.

למי שכבר יש בידו אחד מסדרת ה- 300 בטח שואל את עצמו מה המניע שהחברה מציגה שתגרום לו לשדרג? ובכן, השדרוג הכי משמעותי יגיע בצורת התמיכה בתלת מימד מלא. מי שכבר יש ברשותו מסך תלת מימד, הגיוני כי ירצה סטרימר עם יכולת להצגת התכנים הללו – ואת צורך זה, ה- A-400 יוכל למלא. מעבר לכך, השילוב של מעבד בעל עיבוד תמונה VXP, יוסיף רבות לאיכות התמונה. הוצג בפנינו דמו של עיבוד התמונה, חצי מסך עם VXP וחצי ללא – ההבדלים ברורים לעין, אם זה שחור יותר עמוק, צבעים יותר חיים ופרטים עדינים נוספים. החברה ציינה כי היא תשתדל להעמיד דמו שכזה זמין עבור הלקוחות אשר ירצו לראות כיצד עיבוד התמונה VXP משפיע על התכנים שלהם.

AirPlay זוהי יכולת שמרגע שנחשפים אליה, רוצים אותה בכל מכשיר שמתממשק אלינו במערכת הביתית. לשאלה למה יכולת כזאת לא הוכנסה עד היום, קיבלנו את התשובה כי מימוש היכולת יעלה את מחיר הסטרימר מעבר לגבולות שהחברה הציבה בשל תשלום עבור רשיונות ובנוסף לכך, הדבר גורר משאבים רבים ומספר הגבלות שהחברה תהיה כפופה אליהם, דבר שהיא איננה מעוניינת בו. כפיצוי, קיבלנו את ה- NMJ Navigator, אפליקציה לאייפד אשר מבצעת התממשקות מול ה- NMJ בסטרימר ה- A-400 ומאפשרת תפעול מלא של הסטרימר, אם זה בחירת התכנים, ניגונם, הפעלת שלט רחוק, תצורה של התוכן המנוגן עבור אודיו ועוד.

יציאת דגם ה- A-400 עלולה להכניס מעט ללחץ את כל בעלי סדרת ה- 200 המוצלחת של החברה מפאת הלחץ כי הפיתוח עבור הסדרה שברשותם יפסק. TL ציין כי תכונות חדשות לא יגיעו לסדרת ה- 200, אך הפיתוח עבורה לא הופסק. הקושחות הבאות אשר יוצגו לסדרה, יכילו רק תיקוני באגים ושיפור היציבות. בנושא לממשק הפלאש שהוצג בסדרת ה- 300 והיה אמור להגיע גם לסדרת ה- 200 ועדיין לא הגיע, הדבר לא נשכח, החברה ביצעה אינטגרציה של הממשק החדש מעל סדרת ה- 200, אך העבודה עם ממשק הפלאש גוזלת משאבים רבים מידי מהמעבד שבסדרת ה- 200, דבר אשר גורם לביצועי ממשק משתמש איטיים מאוד, דבר שלא מקובל על החברה וכל עוד הם לא יצליחו לשפר התנהגות זאת, ממשק הפלאש לא יוצג לסדרת ה- 200.

בנוגע לכל דונגלי האנדרואיד אשר מציפים את השוק, TL מסר כי הוא לא ממש מודאג מהם. הדונגלים הללו אומנם זולים, אבל הם לא משתווים לסטרימר מבחינת היכולת לנגן פורמטי וידאו מתקדמים כמו Blu-ray או mkv עם תרגום\פסי קול שונים\כתוביות, יכולת התאמת FPS, יכולת MovieJukeBox ועוד. בנוסף, האפליקציות נכתבו עבור שימוש במסך מגע, לא עבור שימוש בשלט רחוק ממרחק צפייה של כמה מטרים.

לשאלה אם הוא מוטרד מהמגמה של מסכים חכמים ומהיכולת ההולכת והגוברת שלהם לנגן קבצי וידאו, ניתנה דוגמה נגדית של רסיבר קולנוע ביתי. המסך שלנו יודע לנגן אודיו, אך עדיין אנחנו רוצים לחבר אליו רסיבר שידע לבצע עיבוד תמונה, מיתוג מקורות, הגברה לעוד רמקולים ועוד. כפי שמי שדוגל באיכות ורוצה תכונות מתקדמות מהמערכת שלו, עדיין יהיו כאלו שירצו סטרימר יעודי עם תכונות מתקדמות ולא מסך עם יכולת משנית לביצוע פעולות אלו. השוק אומנם יצטמצם, אך עדיין הוא יהיה גדול דיו עבור כדאיות כלכלית.

ה- A-400 החדש יעלה $249 מעבר לים ויהיה זמין במהלך אוקטובר הקרוב.

 

 וידאו עם הצגת ה- NMJ Navigator וה- A-400 החדש לפניכם

 


נשיא החברה, TL Lim.

 

גילוי נאות: הכתב היה אורח חברת Popcorn Hour וחברת אלקטרה פיליפס לתערוכת IFA 2012

 

לדיון בנושא: IFA 2012 – חברת Popcorn Hour עם ה- A-400


7:00
  /  
1.9.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

1