IFA 2012 – החזון של פנסוניק

מסיבת העיתונאים של הפנסוניק בתערוכת IFA 2012 בברלין. חדשות נוספות והדברים שבין השורות...

10:00
  /  
30.08.2012
  
מאת: מרטין סבג

Smart Living

את מסיבת העיתונאים התחיל Laurent Abadie, יו"ר ומנכ"ל פנסוניק אירופה וציין כי פנסוניק שמה לעצמה מטרה להיות החברה המובילה בעולם בתחום ה-Smart Living. לא, זה לא מה שאתם חושבים. לא מדובר על Smart Home במובן של שליטה על התאורה והאודיו-וידיאו בהיבט של "נוחות" או "שליטה חכמה גרידא" אלא מדובר על תפיסת עולם ירוקה, חסכונית ויעילה בכל הבית ואפילו מחוצה לה. עוד על זה בהמשך.

 

Laurent, החל ברקע על המצב של פנסוניק בעולם ונתן כמה מספרים:

  •  החברה עלתה ברבעון האחרון למספר 2 בעולם בתחום ה-Consumer Electronics בעולם בשווי, עם נתח שוק של 10.2%.
  • בתחום המצלמות ללא מראה (DSLM), החברה שולטת ביד רמה עם נתח שוק של 31.4% לפי כמות.
  • בתחום מסכי ה-LED מעל גודל 37", לחברה נתח שוק של 10.25% לפי כמות).

אז נחזור ל-Smart Living, עפ"י פנסוניק – 

מה שכנראה הרבה לא יודעים זה שפנסוניק היא לא רק יצרן מסכים וטלפונים אלחוטיים (אם כי הם דיי נעלמו בשנים האחרונות מישראל), אלא אחד הקונצרנים הגדולים בעולם שמייצרים כמעט בכל תחום שאפשר לחשוב עליו וה-Convergence שקורה בהרבה תחומים, למשל בתחום התחבורה הירוקה, מאפשר לחברה כזו שמתעסקת בסוללות ומצברים, פתאום, למנף את הידע והניסיון גם לתחום כמו תחום הרכב.

החברה מתגאה בפרייקט שעשתה בעיר הירוקה הראשונה ביפן, אותה עיר הולדתה של פנסוניק, בה הבתים פולטים או תורמים לקרוב אפס CO2. את זה הם עושים ע"י מספר מערכו, שבשאיפה שלהם, ייכנסו לכל בית בעולם:

– מערכת סולארית לאספקת חשמל לבית.
– מערכות מחליפי חום לחימום/קירור הבית והמים.
– Fuel Cell – לאספקת אנרגיה נוספת, במקרה שהסולארית לא מספיקה (חורף למשל)
– עמדות טעינה לרכב החשמלי בחניה.
– ועוד.

כמו שאתם מבינים, ה"חיים החכמים" הם במובן של דאגה לסביבה ולעתידנו בה.

החברה הציגה את הפרוייקט שהיא אחת מ-4 החברות שמתכננות אותו – העיר Skolkovo שברוסיה:

מדובר על עיר שמוקמת בימים אלו וצפויה להסתיים ב-2014-1015, אמורה לאכלס כ-31,000 תושבים בעיר שתהיה הראשונה בעולם – SMART CITY, בה כל העיר, תהיה מסוגלת לספק לעצמה את כל הצרכים מבחינת אנרגיה ולא רק.

חברת פנסוניק שמה לעצמה יעד להיות החברה המובילה בעולם בתחום החיים החכמים והירוקים עד 2018 וכדי לעשות זאת, היא חייבת להיות נוכחת לא רק בתחום ה-RESIDENTIAL, אלא גם בתחום הנייד.

Smart Mobility,

שוב, לא מה שאתם חושבים. לא מדובר על סידרת טלפונים חדשה של Eluga (הסמארטפון אנדרואיד של פנסוניק) אלא, על טכנולוגיה ירוקה וחכמה בים, אויר וגם על הכביש.

בתחום הזה החברה מספקת כבר היום, מצברים למכוניות החשמליות וההיברידיות של פולקסווגן, למשל לטוארג ההיברידית החדשה. החברה הכניסה את המערכת הסולרית הראשונה למיכלית ענק שהיא למעשה המיכלית ההיברידית ובתחום התעופה, החברה מכניסה מערכות תקשורת לתוך מטוסים של חברות תעופה, ע"מ לספ קישוריות חכמה ומלאה בזמן טיסה, כך שלא רק הסלולאר שלנו יהיה זמין אלא גם תהיה גישה לאינטרנט בפס רחב ע"מ לגלוש באינטרנט וגם לצרוך תכניפ כמו ערוצי טלוויזיה ב-Live.

Smart Appliances

 בתחום האישי והביתי, המוצרים של פנסוניק נהיים "חכמים" יותר כל הזמן. אנחנו כבר מכירים את ה-Smart TV שלהם שכיום הקרא SmarTViera עם חיבוריות לאינרטרנט ושליטה מהסמארטפון (עוד על זה בהמשך), אך עתה נכנסים לשליטה חכמה גם על מוצרים אחרים בבית כמו מוצרים במטבח והמזגן ונורות LED חסכוניות לבית ועוד.

Audio Visual

ע"מ להציג את החידושים בתחום הזה, עלה לבמה Mr. Shiro Nishiguchi, שהוא הדירקטור של השיווק של תחום מוצרי ה-AVC. גם כאן, הדגש היה על ה-Smart Life וזה הוצג ע"י שקף שמראה איך כל המוצרים של פנסוניק יוצרים למעשה אקוסיסטם אחד ומתחברים אחד לשני, בין אם זה ב-BT או ב-WIFI.

בתחום הטלוויזיות, כמו שכבר כתבנו על זה אתמול, החברה הציגה דגם פרימיום חדש בגודל 60" מסידרת ET5

 

החידוש המעניין יותר בתחום המסכים הביתיים היו פונקציונאליות חדשה שנוספה ל-Smart VIERA:

אז את היכולת לעשות SWIPE לתוכן מתוך הסמארטפון ולראות אותו על המסך, כבר ראינו בעבר, כולל בהדגמה אצלנו בארץ, אולם מה שנוסף עתה הוא היכולת לעשות Live Streaming ממה שמוצג על הטלוויזיה אל הסמארטפון/טאבלט שלכם ולהמשיך לצפות על המכשיר הנייד.

לפונקציה הזו, פנסוניק קראה: Smart Live. ההדגמה על הבמה עבדה יפה מאוד בעזרת שידור של יורוספורט ב-HD שנקלט מממיר ה-DVB-S (?). אין לי עדיין פרטים האם זה עובד על כל מקור וידיאו או רק הטיונר המובנה.

 

השליטה והחיבוריות לא מסתיימת שם, אלא גם בשליטה על המצלמה מדגם DMC-SZ5 שהיא בעלת קישוריות Wifi מובנית. לטובת ההדגמה, העלה Fabien Roth שהוא דירקטור בקבוצת הטלוויזיה של חטיבת השיווק של פנסוניק אירופה, את הדוגמנית סבטלנה על הבמה, הצטלפ איתה על רקע שקיעה רומנטית, כאשר על המצלמה הוא שולט מהטאבלט (תמיכה ב-iOS ואנדרואיד כמובן), תוך שלא רק שהוא שולט על הפונקציות של המצלמה אלא גם משתמש בטאבלט כ-ViewFinder מרוחק, כלומר, הוא יכול לראות כבר על הטאבלט איך התמונה תצא.

גם את ה-Replay אפשר לעשות על הטאבלט ואין יותר צורך לרוץ לראות "איך יצא"…

כשמגיעים הביתה, כמו שכבר אמרנו, ב-SWIPE אחד, התמונה תגיע למסך. אבל פה זה לא נגמר, נניח שמגיע חבר או בן משפחה שרוצה את התמונה גם אצלו, אין בעיה, הוא יכול עתה "למשוך" את התמונה אליך לכשיר.

בתחום המצלמות, פנסוניק, דרך המותג Lumix ו-Leica היא למעשה אחת החברות היותר גדולות כיום בשוק המצלמות, וכמו שנאמר במיוחד בתחום המצלמות ללא מראה. לפי הערכות של החברה, הביקוש למצלמות מסוג DSLM יעבור את ה-51% ב-2015 ולכן לא פלא שהחברה משקיעה משאבים בשמירה על נתח השוק הגדול שלה בתחום.

 החברה משקיה ב-IFA 2012 שלוש עדשות חדשות לתחום ה-DSLM, מה שמביא את ההיצע של החברה ל-20 עדשות שונות.

נחזור לתחום המסכים, החברה הציגה, כבדרך אגב, ובלי הרבה צילצולים והסרות לוט, מסך 145" עם רזולוציה של 8K, כלומר, פי 16 מ-Full HD ובטכנולוגית פלזמה! המסך נראה מדהים עם תוכן מתאים, כמובן. 

 אין עדיין מחיר והאם המסך הזה יהיה בייצור סדרתי.

כמו כן, הוצג לראשונה, מסך פלזמה בגודל 103" תלת-מימד ללא משקפיים. הטכנולוגיה כאן דומה למסכים 3D ללא משקפיים שראינו בעבר, אפילו בתערוכה שלנו בארץ ולא כמו במסך ה-ZL2 של טושיבה, היום ולא היו מקומות מסומנים לישיבה וזה היה הרבה פחות רגיש לתזוזות, אולם ברור שהרזולוציה, יחסית נמוכה. יחד עם זאת, זו היתה חווית התלת-מימד ללא משקפיים הטובה ביותר שראיתי עד כה, למרות האיבוד ברזולוציה.

תחום מוצרי החשמל

למרות הגדילה של התחום הזה ב-IFA ובפנסוניק בכלל (זה הביתן הגדול ביותר שהיה להם אי פעם ב-IFA), התחום הזה כנראה מעניין מעט מאוד כתבים, שכן ברגע שעלה Mr. Yukio Nakashima, דירקטור תחום השיווק של מוצרי החשמל בפנסוניק, 80% מהנוכחים באולם פשוט כמו אחד אחרי השני ועזבו את האולם לתפוס מקום במסיבת העיתונאים הבאה….

למרות זאת, אני אישית חושב שהתחום הזה חם ומתחמם מאוד והופך לחכם הרבה יותר.

לדוגמא, פנסוניק הציגה מספר רק של מוצרים "רגילים" שיש בכל בית כמו מקרר, טוסטר, קומקום, מכונת קפה ומיקרוגל כאשר לכולם, מעבר לטכנולוגיות ייחודיות כמו INVERTER במקרר ובמכונת כביסה שהופך אותם לסופר חסכוניים ויעילים, יש קישוריות ב-WIFI ואפילו NFC, כך שהשליטה על המוצרים הללו נעשית דרך הסמארטפון, כולל קריאה של צריכת החשמל שלו, למשל. כל זה כחלק מתפיסת ה-SMART LIVING שדיברנו עליה קודם.

 

הוצגו גם כיריים בשיטת אינדוקציה, אבל אינדוקציה חכמה. המשטח כולל חיישני אינפרה אדום, כך שלא משנה איפה שמים את הסיר ומה גודלו או אפילו אם מזיזים את הסיר תוך כדי בישול, החימום יעבור יחד איתו וייחמם רק תחתיו, בעזרת 1 מתוך 45 גופי החימום שיש שם.

עוד תמונות וסיור בביתן:

 

גילוי נאות: הכתב היה אורח חברת Dune וחברת אלקטרה פיליפס לתערוכת IFA 2012

לדיון בנושא: IFA 2012 – החזון של פנסוניק


10:00
  /  
30.8.2012
  
מאת: מרטין סבג

1