דב מורן מציג: smart-type, מקלדת עם מסך

דב מורן מאמין שהוא מצא את הפתרון לבעיות הצוואר שלנו - מקלדת עם מסך מובנה. הצצה ראשונה למקלדת שלדעת מורן ...

15:00
  /  
29.08.2012
  
מאת: אלי חבוש

[סרטון מגע ראשון עם המקלדת בסוף המאמר] 

דב מורן, אבי הדיסק און קי בעולם, ושלא תשכחו את זה, וגם אם תשכחו, אל דאגה, מורן יזכיר לכם את זה כאחת ההצלחות המשמעותיות בעולם, ובצדק, הציג היום את המוצר המהפכני החדש לדבריו שישנה את שוק המקלדות בעולם – מקלדת עם מסך מובנה המציג למשתמש את כל מה שהוא מקליד על המסך וחוסך את הצורך להרים את הראש בכל פעם ולבדוק האם הקלדנו נכון.

המקלדת היא פרי פיתוח של מספר שנים בהשקעות פרטיות של מורן וחבריו. מורן,  שמודה שההרפתקאה האחרונה שלו, מודו, כשלה, מעמיד דברים בפרופורציה – המיזם הזה הוא קטן הרבה יותר, ההשקעות נמוכות משמעותית ועל כן מבטיח לנו שהסיכון הוא קטן יותר. 

דב מורן 

מורן רואה את עצמו חלוץ גם במיזם הזה – המקלדות בעולם אינן יצירתיות מספיק, לא נוחות ולא מביאות בשורה חדשה כלל ולנישה הזו מעוניין להיכנס דב עם המקלדת החדשה – הסמארט-טייפ.

הסמארט-טייפ היא מקלדת בעלת מסך מוארך המציג שורה עד שלוש שורות של כל מה שתכתבו על המקלדת. למעשה, המסך מעתיק אחד לאחד את המסך המחובר למחשב שלכם תוך שהוא גוזר ממנו רק שורה עד שלוש שורות. משום כך, התמונה שתתקבל על המסך הקטן כוללת את כל העיצובים והצבעים שאתם רואים על המסך הגדול, כולל RTL (ימין לשמאל) ומעבר מעברית לאנגלית בפשטות.

כתיבה טבעית כפי שמוצגת במסך הראשי 

אז למה צריך בכלל מקלדת שכזו?

מורן אומר שהמקלדת מגיעה לפתור בעיה עתיקת יומין שכולנו נתקלים בה – מצב כתיבה שבו המקלדת על השולחן והמסך מוגבה כך שהראש שלנו זז בכל רגע למטה ולמעלה כדי לבדוק האם מה שהקלדנו הקלדנו נכון. המקלדת לטענת מורן תפתור את בעיית הצוואר הכואב שיש למקלידים רבים ותחסוך זמן יקר ומבוזבז. המקלדת לא תחסוך כמעט דבר לאלו שמורגלים בכתיבה עיוורת שכן הם כבר מסתכלים על המסך באופן קבוע. 

מלבד זאת, ניתן לעבור למצב "ווידג'טים" בלחיצת כפתור. במצב הזה נראה על גבי המסך אפליקציות כגון שעון, יומן, מיילים, תמונות, מזג אויר ועוד. לדברי מורן החברה תוציא את ה API לשימוש המפתחים כדי שאלו יוכלו לפתח ולהרחיב את מגוון האפליקציות במקלדת.

 

יש גם ווידג'טים 

 

בניסיון שלנו עם המקלדת, היא בהחלט עובדת כפי שציפינו ואף למעלה מכך. המסך מחקה בצורה טובה את המסך הראשי ויודע להציג אותו באופן ברור ונוח כאילו מדובר במסך מוקטן לכל דבר. הקלידים במקלדת נראו והרגישו פלסטיקיים לטעמי והעיצוב הכללי שלה פשוט למדי…אבל זה כבר עניין של טעם אישי.  

 

כרגע המקלדת היא חוטית בלבד והמסך שלה אינו מסך מגע, אולם בעתיד לא שולל מורן הפיכת המקלדת לאלחוטית, מסך מגע, שילוב מקלדת נומרית ועוד…כנראה נצטרך לחכות ולראות אם למקלדת הזו תהיה הצלחה בטרם תפותח הלאה.

נכון להיום המקלדת תומכת רק במוצרי מיקרוסופט – חלונות XP, חלונות 7,8 ואינה תומכת במחשבי מק, לינוקס. המקלדת תימכר דרך חברת בנדא מגנטיק ומחירה יהיה 399 ש"ח.

החברה מתעתדת למכור אותה גם בחו"ל, שם לדבריהם ההיענות טובה מאוד, במחיר של 99$.

אז מה אתם חושבים? המצאה גאונית שתסייע לכם ביום יום בכתיבה או עוד מוצר עם פוזה ולא יותר? 

סרטון מגע ראשון:

 

 

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: דב מורן מציג: smart-type, מקלדת עם מסך


15:00
  /  
29.8.2012
  
מאת: אלי חבוש

1