סרט לסופשבוע – 'בלתי נשכחים 2'

שנתיים אחרי שכבשו במפתיע את הקופות בכל העולם, חוזרת יחידת העילית של כוכבי האקשן לסרט נוסף בסדרת "הבלתי נשכחים" שמתגלה ...

15:00
  /  
24.08.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

הקדמה

לפני כשנתיים סילבסטר סטאלון כתב וביים סרט שנקרא "בלתי נשכחים", שמספר על יחידת עילית שמורכבת משכירי חרב שמקבלת משימה לא פשוטה מסוכן אף.בי.איי בכיר להרוג דיקטטור מושחת. סטאלון גייס לסרט את כל כוכבי האקשן המוכרים, מברוס וויליס וארנולד שוורצנגר דרך דולף לונדגרן, ג'ייסון סטיית'האם וג'ט לי. הסרט הופק בתקציב אפסי שרובו הלך לאקשן ולאפקטים , יצא בלי הרבה יחסי ציבור וקידום הפך ללהיט ענק בקופות ברחבי העולם.  ההצלחה המפתיעה עשתה לסטאלון חשק גדול לשחזר אותה. הוא כתב תסריט חדש, גייס לצוות המוכר מהסרט הקודם גם את צ'אק נוריס וואן-דאם ואחרי שנתיים של עבודה יצא בשבוע שעבר למסכים סרט ההמשך "בלתי נשכחים 2" שמצליח להפתיע לטובה ולהיות הרבה יותר טוב מהראשון.

העלילה

העלילה ממוקמת כמה שנים אחרי הסרט הראשון. חבורת שכירי הרכב מקבלת משימה לטוס ליער נידח באלבניה ולמצוא מטוס נטוש שהתרסק ובו מידע חשוב. מהר מאוד המשימה שלהם מקבלת כיוון לא רצוי כשאחד מהאנשים בחבורה נהרג, חבריו מגלים בדיוק מה המידע החשוב ומחליטים למצוא אותו כדי שלא ייפול לידיים הלא נכונות. האם הם יצליחו?, בשביל זה תצטרכו לראות את הסרט.

ועכשיו – לביקורת

לפני הביקורת עצמה-גילוי נאות. אני לא אהבתי את הסרט הראשון בסדרה וחשבתי שהשני יהיה בדיוק כמוהו אבל הופתעתי לטובה לדעת שהוא ממש לא כזה. מהרגע שבו האור באולם כבה עד לרגע שבו מתחילות הכותרות מתחילה הפגזה חסרת רחמים של אקשן מהנה ועשוי היטב שכולל יריות, פיצוצים, מרדפים מהירים וחפצים שעפים בלי שום התחשבות בכוח המשיכה והמסך הגדול עושה להם כבוד ומציג אותם כמו שהם צריכים להיות מוצגים. הפסקול מגוון וחוץ מהאפקטים הקוליים כולל גם מוזיקה משנות ה-60 וה-70. התסריט עמוס בלא מעט רגעים מצחיקים. החל מדיאלוגים שנונים שיורדים על המצב הגופני והגיל של כוכבי הסרט המקשישים, דרך מחוות למשפטים מפורסמים מהסרטים שלהם ועד לבדיחות הלא מעטות שרצות על צ'אק נוריס באינטרנט. אבל מה שעושה את הסרט הם השחקנים, שממש רואים עליהם שהם באו לא רק כדי לעבוד אלא גם כדי ליהנות מהעבודה. ראויים לציון  סילבסטר סטאלון ,שהפעם לא ביים את הסרט ולכן נתן לעצמו להשתחרר. דולף לונדגרן וג'ייסון סטיית'האם שהיו ממש מצחיקים. צ'אק נוריס שב-10 דקות שהופיע על המסך גנב את ההצגה עם המון כריזמה והומור עצמי אבל בעיקר ארנולד שוורצנגר, שחזר לשחק אחרי לא מעט שנים בפוליטיקה ומסתבר שהוא לא צבר חלודה ונשאר בדיוק כמו בעבר ויש לי משהו אחד להגיד על זה: טוב שחזרת ארנולד, היו לא מעט אנשים (ואני ביניהם) שהתגעגעו אליך.

בקיצור, הסרט המפתיע של הקיץ, כדאי לראות.

 

"בלתי נשכחים 2".  ארה"ב 2012 90 דק'. בימוי: סיימון ווסט. תסריט: סילבסטר סטאלון וריצ'ארד וונק. שחקנים: סילבסטר סטאלון, ג'ייסון סטיית'האם, דולף לונדגרן, ג'ט לי, טרי קרוס, רנדי קוטור, ליאם המסוורת', יו נאן, ז'אן קלוד ואן-דאם, צ'אק נוריס, ברוס וויליס, ארנולד שוורצנגר.

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – 'בלתי נשכחים 2'


15:00
  /  
24.8.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

1