iW2 של iHome – מוזיקה מהאייפון בפינה הקבועה והנעימה שלך

המוצר החדש של iHome הוא ה-iW2, הקל והקטן יותר, המיועד להזרמת מוזיקה מהאייפון שלך לכל חדר שתרצו.

20:00
  /  
01.08.2012
  
מאת: תומר הוברמן

הקדמה

בכתבה הקודמת סיפרתי לכם על אותה מיני מערכת שבני הנוער בגילי היו חולמים לקבל, או אותם "בום-בוקס" אלמותיים ששימשו כמערכות ניידות ומרעישות ברחוב. ה-iW1 הנייד שסוקר מחליף את הקופסאות הענקיות האלה ללא מאמץ. לעומת זאת, יש מביננו שזוכרים את הרמקול הנייח כ"טרנזיסטור" של סבא או אבא בו שמעו חדשות מרעישות ברחבי הבית ולפעמים גם צלילי מוזיקה בקעו ממנו, כטוב לבו של עורך אותה תחנה נבחרת. יש כאלה שזוכרים רמקול נייח כטייפ דאבל קאסט משוכלל שניגן "קלטת מיקס" שבן/בת זוגם הכינו להם לאירועים מיוחדים. היום רמקול נייח הוא פשוט אמצעי לנגן כל שתרצו – מוזיקה, חדשות, פודקאסטים ועוד מתוך הנגן המועדף עליכם, רמקול אחד מיני עשרות דגמים ומוצרים שינגנו לכם בבית את המוזיקה האהובה עליכם, בצורה נוחה, קומפקטית ונעימה.

כמו שהזכרנו גם בכתבה הקודמת, העולם הפך למהיר, זמין, קל ומגוון וכך גם המוזיקה שלו. הרמקול הנייח שנסקור היום הוא ה-iW2, של חברת iHome, ממשיך דרכו של ה-iW1 הנייד מהכתבה הקודמת.

על החברה והמוצר

חברת iHome, חטיבה של SDI טכנולוגיות הינה חברה שהוקמה ב-2005 לשווק פתרונות לאייפוד ועם הזמן התפתחה לשאר מוצרי אפל.
ה-iW2 הנסקר בכתבה זו הינו יחידה אלחוטית אבל נייחת בלבד. הרמקול זקוק לחיבור קבוע לחשמל ומטרתו להנעים לנו את זמננו עם צליליו כאשר אנו עסוקים בעבודות אחרות, רמקול קבוע בחדר עבודה כאשר אנו במחשב, שמיעת מוזיקה בזמן בישול במטבח או בכל חדר אחר לשאר עבודות הבית. בזכות חוסר הסוללה הוא גם קל וקטן יותר.

iW2, התמונה באדיבות אתר iHome

אריזה

אריזת iW2

גם ה-iW2 מגיע במארז קרטון מהודר בדומה ל-iW1, בתוכו מאורגנים בצורה מסודרת, היחידה במרכז, בתאים הקטנים ליד נמצא שלט קטן ושימושי, חיבור החשמל עם אותו מגוון של מתאמי חשמל, אחד מתאים לישראל ועוד כמה לארצות אחרות, כאשר ביחידה זו, קטנה וקלה יותר, אולי תהיה סיבה קטנה לסחוב לחו"ל. בנוסף מצורפים כבל USB וחוברת הוראות קלה ופשוטה.

אריזת ה-iW2

iW2 – כל החלקים

חיבור ושימוש

חיבור
לאחר החיבור לחשמל, היחידה כבר מוכנה לעבוד. כמו ב-iW1 מהסקירה הקודמת, השלב הראשוני הוא לחבר אותה לרשת ה-Wi-Fiבבית וזאת עושים בעזרת חיבור ה-USB שלה מצד אחד והאייפון מצד שני, ששולט על הגדרות היחידה בעזרת אפליקציה יעודית – iHome Connect שניתנת להורדה בחינם כמובן ב-AppStore.

מסך החיבור הראשוני – זהה ל-iW1 ו- iW2

לאחר שמחברים את מכשירכם ליחידה מקבלים את מסך החיבור הנ"ל שם ניתן לבחור את רשת ה-Wi-Fi שלכם, לקבוע שם ליחידה וזהו, מעתה ניתן להזרים את המוזיקה לרמקול.
ה- iW2 מיועד לנגן במקום קבוע בבית, חדר אשר הוא מיועד אליו מראש ולכן חיבוריו מעט שונים מה-iW1.

iW2 – תמונה מאחור

כמו שניתן לראות אצל ה-iW2, החיבורים מותאמים לרמקול נייח. ניתן לראות שאין מאחז כי הרמקול אינו אמור להתנייד וללא הבטריה, היחידה גם קטנה יותר. הכפתורים משמאל לימין:
חיבור חשמל – חיבור אשר לא קיים ב-iW1 הנטען דרך תחנת העגינה קיים כאן בחיבור חשמל קבוע.
כניסת AUX – עבור חיבור מקור שמע חיצוני.
חיבור USB – עבור כניסת כבל האייפון.
כניסת רשת – עוד חיבור שונה ב-iW2, כיחידה קבועה חיבור רשת קווית הינו הגיוני כתוספת.
כפתור הגדרות קושחה.
לד סטאטוס.
כפתור הגדרות – רשת Wi-Fi.
עוד סט גדול של כפתורי שליטה נמצא בחזיתו העליונה של הרמקול, ב-iW2 חזרו לכפתורים הרגילים והישנים ולא כפתורי טאצ' כמו ב-iW1. כמו שהערתי בסקירה הקודמת, כפתורים שדורשים פידבק כמו כפתורים אלו (עוצמת קול או מצב רשת ה-Wi-Fi), חובה שיהיו כפתורים פיזיים. כנראה גם בחברת iHome הבינו זאת ושינו את המצב ביחידה החדשה יותר.

iW2 – תמונה מלמעלה

הכפתורים, משמאל לימין:
• כפתור on/off.
• כפתור Wifi.
• כפתור לחיבור מקומי של הנגן.
• עוצמת השמע ע"י שני כפתורים – חלש יותר או חזק יותר.
• כפתורי הרצה אחורה, קדימה, השהיה וניגון.

שימוש
השימוש ברמקול אמור להיות קל מאוד, אם זה בחיבור האייפון ישירות בעזרת כבל או אלחוטית בעזרת AirPlay, אם אלחוטית ישירות מה-iTunes במחשב ואפילו בחיבור אוזניות ישירות לרמקול. ב-iW2 לא נתקלתי באף בעית חיבור או הזרמה, בניגוד למצב ב-iW1, החיבור היה חלק והזרמת השירים הייתה מצויינת ללא בעיות או קטיעות.

איכות סאונד
את דעתי על איכות הסאונד ברמקולים כאלו אתם יכולים לקרוא בסקירה על ה-iW1, המצב זהה גם ביחידה הזו, אסכם בקצרה שאיכות הסאונד אינה התכונה החזקה של רמקולים אלו, הצלילים נשארים איפשהו ב"אמצע" סולם התדרים, אין הדגשות בטרבל וגם לא באס יוצא דופן או מוצלח במיוחד.
גם ברמקול זה העוצמה טובה מאוד והקול לא נמרח או מתעוות יותר מדי כאשר מגבירים וגם בכל זמן הסקירה הזו לא הגעתי אפילו קרוב ל-100 אחוז מעוצמת הקול, נקודות חשובות ברמקול אשר מיועד לתפקוד של מוזיקת רקע בחדר.
בסה"כ היחידות מבצעות את משימתן בהצלחה בנושא זה, ניתן לשמוע מוזיקה בצורה טובה ומהנה כאשר אנו רוצים אותה שם בעת שאנו מבצעים משהו אחר.

אפליקציות

למי מכם שרוצה להיזכר באפליקציות המתאימות ליחידה, הן זהות לשתי היחידות:
חברת iHome פיתחה מספר אפליקציות לשימוש ברמקול.

iHome+Connect

iHome+Connect – ראינו את האפליקציה הזו בתחילת הכתבה, אפליקציה אשר משמשת לחיבור הרמקולים לרשת ה-Wi-Fi שלנו.

iHome+Sleep

iHome+Sleep – אפליקציה זו משמשת כשעון מעורר (עם המוזיקה המועדפת עלינו כמובן), מראה לנו את מזג האוויר אם נרצה שנקום ואפילו מרכזת סטטיסטיקות שונות על הרגלי השינה שלנו.

iHome+Radio

iHome+Radio – זוהי האפליקציה היחידה בתשלום, 1.99 דולר נכון לכתיבת הכתבה.
האפליקציה מכילה אלפי תחנות רדיו של מוזיקה, חדשות, ספורט ועוד, כמובן שניתן להזרים הכל לרמקולים וגם לסנכרן את התחנות לאפליקציית השינה של iHome.

סיכום

בסופו של יום, יחידות הרמקולים מקיימות את ההבטחה שלהן, אם זה בתור יחידת מוזיקה נפרדת בחדר המיועד או בתור יחידה ניידת שעוברת בין חדר אחד למשנהו.
המוזיקה הנשמעת מהן היא אולי לא האיכותית ביותר, אבל בהחלט מספקת למטרות שלהן הן מיועדות, עומדות בעוצמה גבוהה ונשמעות היטב.
ה-iW2 עם מחיר נמוך יותר מאחיו הנייד ועם הזרמה ללא הפרעות נראה מעט יותר אטרקטיבי, אם לא נחוצה הניידות בין מקום למקום וישנו חדר קבוע בו אנו רוצים להנות מהמוזיקה שלנו בזמן פעילות אחרת.

מחיר: 999 ש"ח.

לדף המוצר באתר היבואן: iHome מערכת שמע אלחוטית iW2 בטכנולוגית AirPlay.

תודה לחברת iDigital על השאלת המוצר לטובת הכתבה

לדיון בנושא: iW2 של iHome – מוזיקה מהאייפון בפינה הקבועה והנעימה שלך


20:00
  /  
01.08.2012
  
מאת: תומר הוברמן