ב.מ.וו חושפת קטנוע חשמלי מהפכני: C Evolution

ב.מ.וו חושפת קטנוע חשמלי חדש ומעוצב בשם C evolution ועל הדרך מפגינה יכולות טכנולוגיות מרשימות בתחום ההנעה החשמלית.השאלה היא מתי הוא יהיה ...

7:00
  /  
31.07.2012
  
מאת: מולי גומא

היצרן הגרמני מוביל את תחום ההנעות האלטרנטיביות כבר שנים, כאשר הסדרה החשמלית העתידית שלו שמכונה i תופסת תאוצה ומתפתחת בתחום הארבע גלגלי. במקביל, ב.מ.וו כיצרנית ידועה וחזקה גם בתחום הדו-גלגלי, לא זונחת את שילוב הטכנלוגיה החשמלית גם בתחום זה.
כיאה למוצרים המשובחים של היצרנית, היא חושפת בימים אלה קטנוע חשמלי שמביא עימו הן בשורה עיצובית וחשוב מכך בשורה טכנולוגית שמציגה יכולות וביצועים מרשימים. 

ב.מ.וו גאה להציג: קטנוע חשמלי C evolution

אז במה מצטיין הכלי המרשים הזה? נתחיל במספרים. נתוני המנוע מספרים על תפוקה של 11 קילו-וואט בנסיעה שוטפת כשבשיא התפוקה הוא מניב 35 קילו-וואט מסוללה בעלת 8 kWh עם מערכת קירור מתקדמת. המשמעות על הכביש היא מהירות מירבית מרשימה של 120 קמ"ש. מה שאומר שהכלי הזה לא מוגבל רק לכבישים עירוניים וגם על כבישי איילון ודומיו הוא ישייט בכבוד.
בב.מ.וו מציינים את מרכז הכובד הנמוך שהצליחו ליצור במרכב של הקטנוע, מה שמקנה לו היגוי קל ומהיר לתמרונים זריזים בעיר והשתחלות זריזה בנסיעה איטית בפקק הדחוס וכמובן מערכת ABS לבלימה חזקה ובטוחה.
נתון חשוב בתחום הרכבים החשמליים הוא טווח הנסיעה וגם פה מפתיעה ב.מ.וו בנתון מרשים של 100 ק"מ (לשם השוואה הרנו פלואנס של בטר פלייס מאפשרת טווח של 180 ק"מ בין החלפת המצברים), נתון מצוין במיוחד בהתחשב בכך שמדובר ברכב שרוב התנהלותו היא עירונית. המערכת החשמלית מצויידת בטכנולוגיה חכמה שטוענת מחדש את המצבר בזמן בלימה בהמרת אנרגיה קינטית שנוצרת בבלימה לחשמל שנאגר מחדש.

מרכב קל ומרכז כובד נמוך במיוחד תורמים לזריזות בתמרונים וחיסכון בחשמל

לוח השעונים כולל צג TFT גרפי שמספק מידע מפורט ושוטף אודות סטטוס החשמל הזמין לנסיעה, מצבי אגירה ובזבוז של כח, כך שהרוכב מעודכן ושולט בזמינות טווח הנסיעה הזמין לו בכל רגע נתון.
חשוב לציין פה את מהירות ההטענה המרשימה. חצי שעה בלבד לאחר ההטענה המערכת צוברת כ-70% מסך תכולת המצבר. כשסך ההטענה ממצבר ריק לחלוטין אורכת כשלוש שעות בלבד. זוהי תכונה חשובה במיוחד לאלו הזקוקים לניידות גבוהה יותר במהלך היום, הפסקה של חצי שעה תספק אנרגיה להמשיך עד סוף היום בקלות.
השאלה, אם ומתי נזכה לראות את המחושמל היפה הזה על כבישי ארצנו?

 

צג גרפי מעדכן את הרוכב בכל רגע נתון על מצב צריכת החשמל

לדיון בנושא: ב.מ.וו חושפת קטנוע חשמלי מהפכני: C Evolution

 


7:00
  /  
31.7.2012
  
מאת: מולי גומא

1