סרט לסופשבוע: סטפ אפ 4

כל שנתיים זה קורה. סרט חדש בסדרת "סטפ-אפ" מגיע לקולנוע ומציע לבני הנוער שנמאס להם מהחום קטעי ריקודים מרהיבים משולבים עם סיפור אהבה ...

22:00
  /  
27.07.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

לפני הכל, קצת היסטוריה

הסרט הראשון בסדרת "סטפ-אפ" יצא ב-2006 בניסיון להחזיר למסך את סרטי הריקודים. הסרטים הללו היו תת ז'אנר מאוד מצליח  של סרטי הנעורים בשנות ה-80 עם סרטים כמו "פלשדאנס" ו"ריקוד מושחת" ושילבו סיפור אהבה קיטשי עם קטעי ריקודים מרהיבי עין והמון מוזיקה. הסרט הפך במפתיע ללהיט ענק בקופות והחזיר את הריקודים למרכז הבמה אחרי שנים שהיו בצל. מאז האולפנים מוצאים כל שנתיים סרט נוסף בסדרה, אבל במקום לכתוב עלילה נוספת עבור הזוג שכיכב בסרט הראשון הם כותבים כל פעם סרט חדש עם שחקנים חדשים וקטעי ריקוד מושקעים הרבה יותר. השבוע יוצא לבתי הקולנוע הסרט הרביעי, שכמו הסרט הקודם שיצא צולם גם הוא בתלת-מימד ולמרות שבהתחלה חשבתי שאני אשתעמם ממנו ודי אכסח אותו, הוא הצליח להפתיע אותי לטובה.

העלילה

אבל לפני שנגיע לביקורת עצמה אני אספר לכם קצת על הסרט. העלילה מתרחשת באיזור סאות' ביץ' במיאמי ומתמקדת בחבורה של רקדנים חובבנים שעושים פלאש מובס (סרטוני הריקודים ההמוניים ברחובות ששוטפים את האינטרנט) ומקווים לזכות במקום ראשון בתחרות של יו טיוב. אחד ממנהיגי החבורה הזאת נתקל יום אחד ברקדנית צעירה שרוצה גם להצטרף אליהם, הוא מצרף אותה והשניים מתחילים להתקרב וגם להתאהב. אותה רקדנית היא במקרה גם בתו של טייקון נדל"ן שמתכנן להרוס את שכונת המגורים שבה החבורה פועלת לטובת קניון וגם לא אוהב את העובדה שבתו מעדיפה להיות רקדנית במקום לעבוד אצלו בחברה. האם סיפור האהבה הזה יחזיק מעמד למרות הבעיות? תראו את הסרט ותקבלו את התשובה.

ועכשיו לביקורת

כמו בכל סרט בסדרה הזאת, העלילה כתובה בנוסחה מסוימת, מה שעושה אותה צפויה, בנאלית ודי קיטשית ודביקה עד שכבר אי אפשר יותר  אבל אנחנו לא בסרט דרמה אלא בסרט קיץ שהמטרה שלו היא לבדר את הנוער שנמצא בחופשה והעלילה נמצאת כאן כדי להוות סוג של חוט מקשר בין קטע ריקוד אחד לשני ככה שאפשר לסלוח לתסריטאים על זה. באשר לריקודים, כל קטע ריקוד מתרחש במקום אחר במיאמי והם פשוט עשויים מעולה וזה בזכות כמה דברים. קודם כל הצילו שמציג אותם בפריים רחב שמתפשט על כל המסך ומראה את מיאמי גם כמו בגלויות וגם כמו שרואים אותה בחיים האמיתיים, העריכה התזזיתית שהופכת אותם לקליפים ארוכים אבל מהירים, התלבושות הצבעוניות, התאורה שמאירה אותם ומתמקדת בהם ובחפצים שהם משתמשים, האפקטים המיוחדים שמוסיפים המון והמוזיקה שמשלבת בין דאנס, לטיני, היפ-הופ ורוק שנשמעת מעולה במערכת ועושה ממש כיף באוזניים. את הסרט אפשר לראות גם בבית אבל מי שיראה אותו בקולנוע יזכה גם לבונוס בזכות התלת-מימד, שמשדרג את קטעי הריקוד ועושה מהם חוויה אחרת לגמרי.

בקיצור-  סרט לנוער שגם המבוגרים יכולים ליהנות ממנו. אפשר לראות.

"סטפ אפ 4"- ארה"ב 2012 106 דק'. בימוי: סקוט ספיר, תסריט: אמנדה ברודי, שחקנים: ראיין גוזמן, קת'רין מקורמיק, פיטר גלאגר, מישה גבריאל, קליאופטרה קולמן, סטיבן בוס, טומי דיואי.

  

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: סטפ אפ 4


22:00
  /  
27.7.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

1