לראשונה: בזק משיקה אינטרנט אלחוטי ציבורי

האינטרנט האלחוטי יוצא מהבית והופך לחברתי. מייזם חדש של בזק מעודד משתמשים לשתף את האלחוטי שלהם ותמורת זה ייקבלו גלישה ...

7:00
  /  
24.07.2012
  
מאת: מרטין סבג

הודעה לעיתונות, הועברה כלשונה:

 

 האינטרנט האלחוטי יוצא מהבית והופך לחברתי
לראשונה: בזק משיקה אינטרנט אלחוטי ציבורי

• השירות ינתן חינם ללקוחות בזק במודל של שיתוף חברתי
• בזק יצרה שיתופי פעולה עם בתי עסק הפרוסים ברחבי הארץ שיהוו גם הם Hotspots חינמיים עבור לקוחות בזק
• אבי גבאי, מנכ"ל בזק: "בזק ממשיכה להשקיע בחדשנות, כחלק מאסטרטגיית מובילות ארוכת טווח. השירות החדש ישמש למינוף הפעילות הנייחת גם מחוץ לבית לטובת הצרכן"

בזק משיקה היום שירות Public WiFi, אינטרנט אלחוטי ציבורי וחברתי ראשון מסוגו בישראל, תחת השם Bezeq Free WiFi. זהו שירות חדש המאפשר ללקוחות בזק לגלוש ללא מגבלות באופן אלחוטי מהסמארטפון, טאבלט ומהמחשב הנייד, גם שהם נמצאים מחוץ לבית ובחינם. בזק בחרה במודל חברתי המשתף בין הנתבים האלחוטיים הנמצאים בבתי הלקוחות. כלומר, כל לקוח ישתף, באופן מאובטח, חלק קטן מחבילת הגלישה שלו, ובתמורה יהנה מגלישה חופשית ובחינם ברחבי הארץ. כך למעשה, כל נתב ביתי ישמש כ- Hotspot. כהכנה להשקת השירות ערכה בזק ניסוי בחודשים האחרונים בהשתתפות מאות משתתפים ברחבי הארץ. מודל זה עושה שימוש יעיל יותר במשאבי הרשת הכוללים, תוך מיקסום התועלת הצרכנית. כך, הצרכן הבודד נהנה מיכולות ופריסת הרשת, תוך חלוקת משאבים שיתופית והוגנת.
בנוסף, בזק יצרה שיתופי פעולה עם בתי עסק גדולים, בפריסה ארצית. בימים אלו השירות מתחיל לפעול ברשתות באג, סניפי המשביר לצרכן, תחנות דלק, פיצה האט, רשת רנואר, איל מקיאג' ועוד. שיתוף הפעולה עם בתי העסק, מאפשר לבזק ליצור מסה שלHotspots ברחבי הארץ, ועל ידי כך להפוך את השירות למשמעותי אף יותר עבור לקוחות החברה. הצטרפות לקוחות בזק לקהילת ה-WiFi תאפשר גישה לכל ה-Hotspots של בזק בחינם, גם בבתי העסק השותפים למהלך.
אבי גבאי מנכ"ל בזק, "גם במהלך זה, בזק ממשיכה להשקיע בחדשנות, כחלק מאסטרטגיית מובילות ארוכת טווח. השירות החדש ישמש למינוף הפעילות הנייחת גם מחוץ לבית לטובת הצרכן. הוא מתבסס על תפיסת השיתופיות, המאפשרת לצרכנים להקים בעצמם רשת אלחוטית חברתית חינמית, תוך הסתמכות על היכולות הטכנולוגיות של בזק".
המודל שנבחר על ידי בזק לאספקת האינטרנט האלחוטי החברתי יעבוד על בסיס הנתבים האלחוטיים, שברשות לקוחות החברה. לבזק כ-850 אלף לקוחות עם נתבים אלחוטיים, המהווים Hotspots פוטנציאליים

ברחבי הארץ, והם מהווים את הפוטנציאל העצום לקהילה שיתופית. כל מי שנרשם לשירות נותן הסכמתו לשתף חלק קטן מחבילת הגלישה שלו, ובתמורה מקבל את האפשרות לגלוש חופשי ברשתות אלחוטיות של אחרים שהצטרפו גם לשירות. כמו כן, הוא יוכל גם לגלוש באופן חופשי ברשתות שבזק תפרוס בביתי העסק. חשוב לציין כי מדובר ברשת אלחוטית מאובטחת ונפרדת מהרשת הפרטית ולא תתאפשר כל גישה לרשת הביתית של הלקוח. לצורך המחשה, בזמן שלקוח נמצא מחוץ לבית ומעוניין לגלוש באמצעות האינטרנט החברתי, עליו לחפש רשת פתוחה בשם Bezeq Free, אליה יוכל להתחבר באמצעות שם משתמש וסיסמה שהגדיר לעצמו בתהליך הרישום.
בשנתיים האחרונות חלו שינויים בשוק שהאיצו את השימוש ב- WiFi. הקפיצה הגדולה באה בעיקר בעקבות השקת האייפון, כאשר מאז כבר הושקו מגוון סמארטפונים עם חיבור ל- WiFi. בנוסף, קיימים היום בשוק מגוון מכשירים שתומכים רק ב- WiFi ולא ב- G3, כמו טאבלטים ומצלמות. במקביל למגוון ולפופולריות של ציודי הקצה תומכי ה- WiFi, חלה גם התפתחות בטכנולוגיה, ועלייה בחדירת רשתות אלחוטיות בבתים, במודעות ל- WiFi ובהרגל לחפש רשת WiFi.
כתוצאה מכך, רואים צמיחה של Hotspots בעולם. כ-30% מחברות התקשורת משלבות היום גישה ל- Hotspots, והצפי הוא כי אחוז זה יצמח למעל 50% עד סוף השנה. בישראל, בדומה לעולם, הביקוש לרשתות אלחוטיות באזורים ציבוריים הולך וגדל. מעבר לביקוש על ידי הצרכנים, ניתן לראות שהביקוש עולה גם בקרב חברות עסקיות, גופים ציבוריים ואפילו עיריות.
מסקר שבזק ערכה לאחרונה עולה כי כ- 75% מבעלי הסמארטפונים נוהגים לבדוק באופן קבוע, אם יש רשתות WiFi זמינות כשהם נמצאים מחוץ לבית, ומעוניינים לגלוש באינטרנט. מנגד, מתוכם, בודדים ציינו שהם תמיד מוצאים רשת זמינה ופתוחה. עוד עולה מהסקר כי לכ-30% מהנשאלים שהינם בעלי מכשיר נייד כלשהו אין כלל חבילת גלישה. כמו כן, מעל 60% מהנשאלים ענו כי כאשר הם נמצאים מחוץ לבית הם מתחברים באמצעות WiFi.
ניתן להצטרף לשירות באמצעות אתר בזק, בעמוד הפייסבוק של בזק או באמצעות אפליקציה ייעודית שבזק הקימה לטובת המהלך, בשם "Bezeq Free WiFi", הניתנת להורדה במכשירים תומכי אנדרואיד ובקרוב גם באייפון. במידה ובתהליך הרישום ימצא כי הנתב שברשות הלקוח אינו תומך בשירות, הלקוח יקבל הודעה שעליו להחליף את הנתב באמצעות משלוח עד הבית, או בחנות בזק הקרובה למקום מגוריו.
בתוך כך, יוצאת בזק בקמפיין נרחב תחת הכותרת, "Bezeq Free WiFi – אינטרנט חברתי אלחוטי המאפשר WiFi גם מחוץ לבית שלכם". מטרת הקמפיין, בכיכובו של גידי גוב היא להסביר על השירות החדש ולהזמין את לקוחות בזק להצטרף בחינם לשירות ועל ידי כך ליצור ולהרחיב את הפריסה של השירות. הקמפיין, באמצעות משרד הפרסום אדלר חומסקי יכלול פרסום בטלוויזיה, באינטרנט, שלטי חוצות ובקולנוע וימשך כחודש.

ספרו לנו מה אתם חושבים והאם אתם מתכוונים להצטרף למייזם.

לדיון בנושא: לראשונה: בזק משיקה אינטרנט אלחוטי ציבורי

 


7:00
  /  
24.7.2012
  
מאת: מרטין סבג

1