YES PLANET משיקה אולמות קולנוע חדישים ומימד רביעי

מתחם YES PLANET בראשון לציון צפוי להיפתח ביום חמישי, 19.7.2012. אנחנו קיבלנו הצצה ראשונה לאולמות החדישים, לאולם ה IMAX הדיגיטלי ...

20:10
  /  
16.07.2012
  
מאת: אלי חבוש. סייע בהכנת הכתבה: שי שלוס

 

סרטון וידאו סיכום וצפייה בחווית המימד הרביעי והאיימקס החדש: 

 

 

 

העיר ראשון לציון כבר עמוסה לעייפה בבתי קולנוע, קניונים ומתחמי אוכל, אז מה זה עוד אחד? היום הושק מתחם הקולנוע החדש של YES PLANET בראשון לציון.
המתחם ממוקם ממש בצמוד לסופרלנד ולמען האמת שני אלו הולכים טוב ביחד ומשלימים אחד את השני.

מתחם הקולנוע החדש היה יכול להיות עוד מבנה שבו בתי קולנוע רבים אליו נדחסים בערב אלה שרוצים להרגיש "יציאה" מהשגרה, אולם כשהבנו שבמקום החדש ייפתח האיימקס הדיגיטלי הראשון בישראל ובנוסף אולם 4DX שנותן לנו חווית מימד רביעי בסרטים, לא יכולנו לחכות.

מתחם יס פלאנט. מוקף בירוק 

המבנה עדיין לא מוכן וכשהגענו היינו צריכים לקפץ בין פיגומים, אבנים ועובדים. די מדהים לדעת שבעוד שלושה ימים בלבד המתחם הזה אמור להיות גמור לחלוטין. המבנה נמצא בסמוך לאגם מלאכותי, מעין ריאה ירוקה באמצע השממה, שהובטח לנו שתהיה פעילה עם פעילויות רבות.
מתחם האוכל, לשמחתנו, הוצב מחוץ למבנה הקולנוע ומופרד ממנו לחלוטין במבנה משל עצמו. שם ניתן יהיה לשבת לקפה או לנגוס בהמבורגר של מקדונלד.

פעילויות מובטחות מסביב למתחם 

מוקי גרידינגר, מנכ"ל יס פלאנט, מספר ומאריך בגאווה על הסטוריית החברה ועל המיזמים הרבים ברחבי העולם. האיימקס למשל, הובא על ידי יס פלאנט, הידועה בחו"ל בשם סינמה סיטי אינטרנשיונל (אין קשר לסינמה סיטי בארץ), עוד לפני שנים, ורק היום הגיע גם לארץ.

מנכ"ל יס פלאנט, מוקי גרידינגר 

IMAX דיגיטלי 

טכנולוגיית האיימקס טמונה בקימור ובגיאומטריה של המסך וכן במקרן המיוחד. חווית הצפייה בסרטי איימקס אמורה להיות ריאליסטית יותר והדמויות אמורות "לקפוץ" קרוב יותר אליכם. ההצלחה של האיימקס לדברי מוקי, היא בשל העובדה שהאולפנים בהוליווד אימצו אותה ומייצרים עבורה סרטים. כך, כשפעם יכולתם לראות סרטי מדע וטבע באורך של 40 דקות בלבד, תוכלו לראות היום סרטים כמו ספיידרמן, עידן הקרח ועוד בטכנולוגיה החדשה.

באירוע הוקרן לנו קטע של מספר דקות מהסרט ספיידרמן החדש באולם האיימקס. להגיד שנפלנו מהכסא? לא ממש. החוויה היתה דומה למדי לצפייה בסרט 3D רגיל. אין ספק שחדי העין יבחינו בשינוי, המסך גדול יותר ותלת המימד קרוב יותר…לא במידה מורגשת. אבל למעשה קל לחטוא כשמדובר בצפייה של מספר דקות בסרט איימקס ולכן נשאיר את ההחלטה לגבי זה בפעם הבאה שנצפה בסרט איימקס באורך מלא.

4DX – אתם חיים בסרט 

גולת הכותרת הבאה במתחם היא אולם ה 4DX. אם עד עתה היה לנו מימד שני ומימד שלישי, תכירו את המימד הרביעי. המימד הרביעי אינו דבר חדש, כל מי שביקר בפארקי שעשועים בארה"ב דוגמת Universal Studios זוכר בטח את אולמות הסרטים שהראו קטעי סרטים או סרטונים קצרים של 10-15 דקות בתלת מימד עם אפקטים – רוח, מים, תזוזה של הכסאות וכו'. חלקכם התאכזבו שהסרטונים היו כ"כ קצרים ובחלק מהפעמים סתמיים משהו. עכשיו ביס פלנט החדש בראשון לציון יש אולם חדש – 4DX שנותן חווית סרטים מלאה.

 

האולם מקרין סרטים באורך מלא, הסרט הראשון יהיה ספיידרמן ולאחריו יגיעו סרטים נוספים כדוגמת ההוביט.

האולם בנוי מקבוצות של 4 כסאות שכל אחד יושב על פלטפורמה מוגבהת. הכסאות הינם איכותיים מאוד וכוללים משענות ידיים ורגליים אישיות. ברגע שהתחיל קטע ההדגמה (הקרב בניו יורק בסרט 'הנוקמים') הכסאות נכנסו לפעולה והתחילו לנוע ביחד עם פרטי העלילה.

התנועה התבטאה בכמה מובנים – תנועה של כל הכסא (למעשה כל שורת הכסאות, ארבעה במספר) עלרוד וצידוד ותנועה שמדמה את הרצפה ממנוע מתחת לכסא.

בנוסף הצופה נהנה מאפקטים נוספים – 

רוח – כאשר יש מרדף אווירי מרגישים את הרוח בדומה לשחקן, כאשר כדור חולף ליד הראש של השחקן יש משב רוח מהיר ליד האוזן. האפקט מאוד מוחשי ועוזר להרגיש בתוך הסרט.

מים – לא שמנו לב שהאפקט היה בשימוש בזמן ההדגמה אולם לדברי המקימים, האפקט אמור לדמות ערפל, טיפות מים כמו גשם וכדו'.

ריח – הפצת ריח מתאים בהתאם לסצינה. למשל ריח של קפה כשהשחקן שותה אותו בבוקר, ריח של פרחים ועוד… יהיה מעניין בסרטים עתירי אוכל שרק יגבירו את הרעב שלנו בזמן הסרט ואולי אפילו יגרמו לנו לשלשל לקופת הקולנוע עוד כמה שקלים עבור מזון. 

ברקים – אפקט די מאכזב שברובו מנורה חזקה בצידי האולם שמדמה ברקים – לא העביר את המסר ורק הסיח את הדעת מהסרט.

 

הפיצוץ שיעיף אתכם מהכסא, תרתי משמע 

האם כאן נפלנו מהכסא? כן, תרתי משמע. הסצנות שראינו היו עתירות ורוויות באקשן ופיצוצים. הכסא לא הפסיק לנוע ולרקוד והרגשנו שעוד מעט אנחנו נופלים ממנו. למעשה, החוויה היתה אינטנסיבית למדי ולאחר זמן מה, כשמבינים את העניין, זה דווקא מציק יותר ממועיל.

החוויה היתה מהנה בהתחלה ושונה למדי וניתן להאמין שהאולם ימשוך אליו צופים רבים שירצו לנסות את הגימיק החדש. 

האולמות עצמם מרווחים והכסאות נוחים. יש מספיק מקום גם לרגליים ארוכות ולמשענות היד. מתחם ה VIP מופרד מהאולמות הרגילים ולא תמצאו את עצמכם חולקים אולם עם אלה ששפר עליהם מזלם ומתרווחים בכורסא כשהם לועסים קיש. אולם ה VIP מכיל בתוכו כורסאות שניתן להשכיבם אחורנית ולהרים הדום לרגליים בצורה חשמלית. הכסאות אגב יחזרו למצבם הטבעי כשרק תקומו מהם.  

 

סאונד בתלת מימד באולמות הגדולים 

 

ומה עם המחירים?

כרטיס רגיל יעלה לכם 37 ש"ח

כרטיס באולם IMAX יעלה 45 ש"ח לסרט רגיל או 55 ש"ח לתלת מימד

חווית ה 4DX, המימד הרביעי יעלה 55 ש"ח לסרט רגיל או 65 ש"ח לתלת מימד

צפייה בסרט באולמות ה VIP הכוללים אוכל וכסאות מפנקים, תעלה 129 ש"ח (בימי חול ובסופי שבוע) 

למחיר כרטיס בתלת מימד יש להוסיף 3 שקלים עבור המשקפיים. התשלום, כך נאמר לנו, הוא חד פעמי עבור רכישת משקפיים גם לפעם הבאה שתבקרו בקולנוע.   

מתחם הקולנוע בראשון לציון מצטרף למתחמים רבים ונאבק כמו כולם להחזיר את הצופים לקולנוע שעם התפתחות הטכנולוגיה והגדלת האינצים במסכים הביתיים, יושבים יותר ויותר בבית לצפייה בסרטים.

יס פלאנט תצליח ככל הנראה להביא אליה קהל רב עם ה IMAX הדיגיטלי שלה וחווית ה 4DX ואנחנו יכולים לצפות ליותר אולמות קולנוע שישתמשו בטכהולוגיות חדשות, סאונד עוצמתי שסובב את הצופה, מימד רביעי ואפילו חמישי מתוך מלחמה עקבית בהתפתחות הטכנולוגיה הבידורית הביתית.

ומה לגבי הפופקורן? יס פלאנט אינה מונעת מלקוחותיה להביא פופקורן מהבית ולא צפויה לשנות את מדיניותה גם כעת אומר לנו מנכ"ל יס פלאנט, על אחת כמה וכמה עם הכוונה לחייב את כל התאטראות בארץ להתיר הכנסת מזון מבחוץ. 

לדיון בנושא: YES PLANET משיקה אולמות קולנוע חדישים ומימד רביעי


20:10
  /  
16.7.2012
  
מאת: אלי חבוש. סייע בהכנת הכתבה: שי שלוס

1