sony smart watch – השעון החכם של סוני על היד שלכם

השעון החכם של סוני הוא באמת חכם ועוזר לנו להיות מחוברים לעולם גם דרך הזרוע מבלי להוציא את הסלולרי מהכיס. ...

7:00
  /  
08.07.2012
  
מאת: אלי חבוש

[וידאו סקירת השעון בסוף המאמר]

השעון החכם הוא אחד המוצרים הטכנולוגיים שהופכים אותנו לעצלנים יותר ומנותקים יותר מהסביבה ביחד עם המשקפיים של גוגל וההתקדמות הטכנולוגית של מכשירי הסלולר שמסייעים לנו להיות מחוברים יותר, זמינים יותר ומעודכנים טוב יותר, אך בד בבד עוזרים לניתוק שלנו עם הסביבה.

אם עד עכשיו הייתם מחוברים לעולם הוירטואלי דרך הסלולר שלכם, בדקתם סטטוסים בפייסבוק וקראתם מיילים על ידי הוצאת הסלולר מהכיס, עם כניסת השעונים החכמים לחיינו לא תצטרכו לעשות אפילו את זה וכל העולם הוירטואלי שלכם מונח, או בעצם נענד, על גבי היד שלכם.

השעון החכם של סוני הוא לא השעון החכם הראשון בעולם והיו לפניו ועוד יהיו אחריו שעונים חכמים רבים אחרים, אך בינתיים השעון של סוני עושה את העבודה בצורה טובה עם תג מחיר סביר למדי. את השעון של סוני ראינו כבר כשביקרנו בתערוכת CES בלאס וגאס בתחילת השנה, שיווינו שיעשה עלייה לארץ וזה אכן קרה….ואפילו בעברית מלאה כמעט.

עיצוב

את השעון לביקורת קיבלנו בדגם הלבן שלו. סוני משווקת את השעון במספר צבעים, החלטה שיווקית ועיצובית נבונה, כך שתוכלו להחליף צבעי רצועת השעון בלבד על פי הבגד אותו אתם לובשים (יש לרכוש בנפרד). מסייעת לכך העובדה שהשעון עצמו ניתק באמצעות קליפס מרצועת השעון כך שניתן להסירו בקלות ולהניח אותו בצד או אפילו להצמיד אותו לכל דבר שתרצו החל מדש הבגד ועד המקרר בבית.

 

 

 

 

אין בשורה עיצובית מיוחדת בשעון עצמו. השעון הוא ריבועי ומשעמם למראה עם מסך מגע קטן, אבל עם כל זאת, מובטח לכם שעיני הנוכחים יינעצו בו.

שימושיות

בניגוד לשעונים אחרים שיצאו, בחלקם ניתן להכניס אפילו כרטיס סים ולהשתמש בשעון כטלפון לכל דבר, השעון של סוני אינו מסוגל לחיות בזכות עצמו אלא הוא חייב להיות מצומד באמצעות בלוטות למכשיר הסלולר שלכם המריץ את מערכת האנדרויד. השעון בעצם שואב את המידע מהמכשיר הסלולרי שלכם ומלבד תצוגת השעון, אינו מכיל דבר בעצמו.

כשתדליקו את השעון תקבלו תצוגת שעון אותה ניתן לשנות לשני סוגים אחרים של תצוגה בלבד. התצוגה בהירה יותר משער התצוגה בשעון. כדי להדליק את השעון יש להקיש פעמיים על הזגוגית או באמצעות כפתור ה PWR היחיד שנמצא בצדו. 

כשתקבלו את השעון, תקבלו בעצם כלי ריק שיש להכניס לתוכו תכנים. את זה תבצעו על ידי צימוד BT עם המכשיר שלכם והתקנת אפליקציה על גבי הסלולר, Liveware manager, שדרכה תוכלו לנהל אילו אפליקציות יותקנו בשעון וכיצד יתנהגו.

אפליקציות התומכות בשעון של סוני יש לרוב וזה אחד היתרונות המשמעותיים שלו. תוכלו להתקין אפליקציות כמו פייסבוק, GMAIL, יומן, ניהול שיחות ועוד. כל אפליקציה שכזו תתן לכם את האפשרות לקרוא ממש את המיילים שהתקבלו והסטטוסים בפייסבוק שנרשמו ישירות מהשעון בלי להוציא את הסלולר מהכיס.
הקריאה על המסך הקטן, תתפלאו, דווקא די נוחה יחסית ומתאימה למי שרוצה לראות איזה מייל התקבל, לקרוא אותו במלואו ולהחליט אם הוא רוצה להמשיך ולקרוא או להשיב לו במכשיר הסלולר. לחיצה על הכפתור המתאים במייל תפתח את הודעת הדואר מיידית למסך הטלפון שלכם.

 

 

 

 

 

השעון של סוני מגיע עם עברית מלאה כך שניתן לקרוא ללא כל בעיה את המיילים או הסטטוסים בפייסבוק בעברית. העברית תהיה לרוב מיושרת לימין ובפונט קריא. יש עדיין אי אילו באגים קטנים שתמצאו במסכים מסויימים בשורה בה רשום מתי המייל התקבל למשל, אותיות העברית עולות אחת על השניה ולא ניתן לקרוא מה כתוב שם. נקווה שזה באג שיקבל תיקון אבל גם הוא לא משפיע על החוויה עם המכשיר.

עיקר עבודת השעון היא להציג הודעות על גבי המסך והוא עושה זאת בצורה מעולה. אם תקבלו שיחת טלפון, שם המתקשר עם התמונה שלו תופיע על הצג ותוכלו לנתק את השיחה או להשתיקה. כך גם לגבי הודעות SMS כשכאן אף תוכלו לשלוח בחזרה הודעת SMS שנקבעה מראש, למשל CALL ME.

גם אפליקציות אחרות שתתקינו כדוגמת טוויטר, פייסבוק ומיילים יציגו לכם נוטיפקציות כשאלו יתקבלו. אם חבר ברשת החברתית שלכם יפרסם סטטוס, תקבלו ויברציה על ידי הטלפון ולוגו של פייסבוק יוצג במסך. או אז תהיה לכם האפשרות ללחוץ על הלוגו ולקרוא את הסטטוס החדש או את המייל שקיבלתם. מצאתי את עצמי במשך יום שלם כמעט לא בודק את הודעות הדואר שלי בסלולר מכיוון שצפיתי בהם על גבי השעון. משום שרובן לא  הצריכו ממני פעולה או תגובה מסויימת, זה נשאר בגדר קריאה בשעון וזהו. חסכתי לעצמי את תנועת היד לכיס והדלקת הסלולר.

אבל השעון אינו מושלם. אחד החסרונות המשמעותיים שלו הוא שבאור שמש לא תראו על גבי המסך כלום עקב הבהירות הנמוכה שלו. זה אולי חוסך בסוללה שמספיקה לשלושה ימים רצופים ללא הטענה אבל צריך לקחת בחשבון שבאור שמש הוא לא שמיש כמעט.
חסרון נוסף הוא שכדי לראות מה השעה, פעולה בסיסית לשעון, צריך להדליק אותו. השעה אינה מוצגת כל הזמן, גם כאן משיקולי סוללה. הדלקת השעון תיעשה או על ידי לחיצה על כפתור ה PWR, הכפתור היחיד שיש לשעון, או טפיחה כפולה על הצג והוא יידלק.

לסיכום

השעון של סוני אינו בא כדי לתת לכם משהו שלא היה לכם קודם לכן אלא נותן לעצלנים מביניכם נוחות נוספת ותקשורת על גבי היד שלכם. תוכלו לקרוא מיילים, סטטוסי פייסבוק, לראות מה הפגישה הבאה שלכם ועוד אופציות רבות על פי האפליקציה שתתקינו והכל מבלי להוציא את הסלולר שלכם מהכיס.
השעון עושה עבודה מעולה ומציג את כל מה שצריך בצורה נוחה ובלי בעיות שנתקלתי בהן. השעון מגיע עם תג מחיר נכון להיום של 570 ש"ח. המחיר גבולי ביחס לתמורה של השעון אך אינו גבוה יחסית לשעונים אחרים. על פי העלון שהתקבל עם המכשיר, השעון עמיד ל"השפרצות מים". זאת אומרת שניתן לשטוף איתו ידיים ואולי אפילו לבצע מקלחת זרירה אבל לא ניתן לשחות איתו בבריכה או בים. בכל מקרה אני תמיד הסרתי אותו לפני מקלחת הודות לקליפס שמאפשר לעשות זאת בצורה מהירה וקלה.

אותי השעון מאוד הלהיב, ובכלל גאדג'טים "מיותרים" כאלה מצליחים לשבות אותי די טוב. לשלוט על הסלולרי מבלי להוציא אותו מהכיס? חידושים מעניינים שיתנו לנו שעות נוספות של משחק בגאדגט חדש? מבטי קנאה מהסובבים? עצלנות ומרכז תשומת הלב הן תכונות שהשעון הזה מחפש. מחיר טוב יותר ותאימות לשמש היו עושות אותו טוב יותר.

מפרט מאתר היצרן:

  • בלוטות 3.0
  • מסך מולטי טאץ OLED
  • מידות – 36 מ"מ על 36 מ"מ
  • משקל 15.5 גרם (יחידת השעון בלבד)
  • סוללה בשימוש מועט – שבוע
  • סוללה בשימוש רגיל – 3-4 ימים

 השעון מגיע עם כבל טעינה. כבל הטעינה אינו בעל חיבורים סטנדרטיים מוכרים ולכן אם תאבדו אותו, תיאלצו לרכוש כבל חדש.

סקירה על הסוני SMARTWATCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: sony smart watch – השעון החכם של סוני על היד שלכם


7:00
  /  
8.7.2012
  
מאת: אלי חבוש

1