סרט לסופשבוע – 'עד החתונה זה יעבור'

הסרט "עד החתונה זה יעבור" מתאר את המסע שעובר זוג ממוצע מרגע הצעת הנישואין ועד לטקס החופה. האם כל המסע ...

12:00
  /  
06.07.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה בקצרה

"עד החתונה זה יעבור" הוא סרטם השני של החברים הטובים ניקולס סטולר שביים את "קח את זה כמו גבר" וג'ייסון סיגל ששיחק בו בתפקיד הראשי (שניהם ביחד גם כתבו את "החבובות"). במרכזו עומדים טום (סיגל), שף במקצועו שמתארס לחברתו הסטודנטית לפסיכולוגיה ויולט (אמילי בלאנט היפהפייה). הסרט עוקב אחרי הזוגיות הפתלתלה והארוכה שלהם ואחרי כל הניסיונות לצעוד ביחד שלובי ידיים לחופה למרות המכשולים הרבים שעומדים בדרכם. האם החתונה תתקיים בסוף?, בשביל זה תצטרכו לראות את הסרט.

ועכשיו לביקורת

"עד החתונה זה יעבור" שייך לז'אנר של הקומדיות הרומנטיות החדשות והאינטיליגנטיות כמו "הדייט שתקע אותי" ו"מסיבת רווקות". אלו סרטים שמשלבים ביחד עם הסכרין, הקיטש וההתעסקות בנושאים שנחשבים "נשיים" שיש בדרך-כלל בכמות גבוהה בסרטים מהסוג הזה גם קצת בדיחות גסות והומור מתבגרים ככה שגם הגברים יכולים גם ללכת לסרט, להבין אותו, לצחוק מהבדיחות וליהנות ביחד עם בנות הזוג מבלי להרגיש זרים. מה שמבדיל ומייחד אותו משני הסרטים הקודמים שהזכרתי הוא העובדה שהוא לוקח את הנושא שמסיים כל קומדיה רומנטית טובה (במקרה שלנו-החתונה) ,מותח אותו ,הופך אותו מצד לצד, משנה אריזה וטעם ומגיש לנו מחדש. הגיבורים בסרט הזה הם הזוג והסרט מתמקד בהכנות שלהם לחתונה, בלבטים ובמחשבות על בחירת אולם, העיצוב הגראפי או הטעם של העוגה כשתוך כדי הם גם עוברים כל מיני חוויות, חלקן מאוד מצחיקות וחלקן מאוד לא נעימות. הסרט מראה לצופים בבואה ריאליסטית ואמינה עד כמה שאפשר של  זוגיות ומוכיח להם תוך כדי שהם צוחקים בקול רם, מזילים איזו דמעה ואומרים בשקט שכל מה שקורה על המסך קרה גם להם שהקולנוע אמנם בדיוני אבל הוא שואב את ההשראה מהחיים האמיתיים. לזה אחראים הבימוי הרגיש של ניקולס סטולר, הדיאלוגים השנונים והחדים שלו ושל ג'ייסון סיגל וצוות השחקנים המעולה (שחוץ מסיגל ובלאנט כולל גם את ריס איפנס, כריס פראט ואליסון ברי) שנותנים תצוגת משחק ריאליסטית ככל שניתן. לזה אפשר להוסיף גם את הצילום החם שמתמקד בעיקר על הבעות הפנים ועל המחוות הגופניות וגם מציג פריימים ממש יפים של סן פרנסיסקו ומישיגן שבהן מתרחש הסרט ואת הפסקול המצוין שמלא בשירים אקוסטיים ורגועים מצד אחד וקצביים ורועשים מצד שני. כל המרכיבים הללו מתחברים ביחד לסרט חביב מאוד ולאופציה נחמדה לבילוי זוגי גם בקולנוע וגם בבית.

.

 

בקיצור כדאי ללכת.

 

"עד החתונה זה יעבור"- ארה"ב 2012  124 דק'. בימוי: ניקולס סטולר, תסריט: ניקולס סטולר וג'ייסון סיגל. שחקנים: ג'ייסון סיגל, אמילי בלאנט, ריס איפנס, כריס פראט, אליסון ברי, קווין הארט, מינדי קאלינג, רנדל פארק.

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – 'עד החתונה זה יעבור'


12:00
  /  
6.7.2012
  
מאת: איתמר נימרוד

1