תוכנות לאייפון מהדורת סופה'ש: Smartsync ו-Podcasts

שתי אפליקציות חביבות לסופשבוע מהנה: Smartsync ו-Podcasts

7:00
  /  
29.06.2012
  
מאת: עפר לאור

Podcasts

האפליקציה הראשונה נקראית Podcasts. למי שלא מכיר, מדובר במושג שהושרש על ידי אפל – Podcast הוא שידור שבמקור תוכנן להיות רדיו חובבנים. אנשים מקליטים אותו בביתם בציוד ביתי ומייצרים סוג של ערוץ רדיו עם תוכניות. אפשר לשמוע אותן באזניות עם האייפוד שלכם (וכמובן עם האייפון/אייפד וכו').

כמובן שהיום גופים מסחריים משחררים את זה כתוכניות של ממש. יש רבים וטובים שעשו מזה עסק לא רע בכלל. לדוגמא, הקומיקאי Adam Carolla שמוכר למי שאהב את "the man show" ושותפו הותיק של ג'ימי קימל (שכיום הפך לכוכב של ממש). במשך שנים הוא היה חצי מתוכנית רדיו בשם Loveline ותוכנית בוקר (חלק מהזמן עם ג'ימי קימל). לאחר עשרות שנים ברדיו, הבחור פוטר והחליט שהוא רוצה לעשות משהו מעט שונה.

כיום הוא מחזיק באחד הפודקסטים הנשמעים ביותר בעולם. הוא הקים אולפן של ממש ומשדר באיכות שלא תבייש אף תחנת רדיו. הוא מארח כוכבים בתוכנית שלו והאולפן שלו בשימוש מתמיד כאשר הוא מקליט ומפיק פודקסטים לכוכבים רבים אחרים. הוא אמר זאת לא פעם שהוא עושה היום הרבה יותר כסף מכפי שהוא חשב שאפשר לעשות באינטרנט אי פעם…

תוכנת Podcasts מחליפה את הפונקציה של שמיעת פודקסטים עם אפליקציית המוזיקה המובנית. אפליקציית המוזיקה פשוט לא מותאמת לפודקסטים – כולל קפיצה 10 שניות אחורה (בדיוק קיבלתם SMS או נדנוד מתוכנת הניווט שלכם). אפשר לעשות מנוי של הורדה אוטומטית לפודקסטים קיימים (קודם ניתן היה לעשות זאת רק במחשב ולקבל אותם למכשיר רק בסינכרון) במקום להוריד ידנית פרקים בכל פעם.

אני כיום לא שומע רדיו בכלל, אלא רק הקלטות פודקסטים, ספרי audiobooks ומוזיקה. כולן מהאייפון שלי. חווית ה-Podcasts שופרה לי מאוד.

 

האפליקציה החדשה בעלת ממשק שדומה יותר לטיונר רדיו ומאפשרת מציאה מהירה של תוכניות רדיו מענינות.

ניגון נעשה בממשק שדומה לנגן קלטות של פעם. הבעיה העיקרית שלי עם הממשק הוא שהוא מעט "ממוכן" מדי. הממשק מאפשר "הרדמות" (אם כי זה מבוסס על זמן ולא על חיישני תנועה שמזהים כשאתה מפסיק לזוז…). בקיצור, אם אתם חובבי רדיו, זה יכול להיות בונוס חביב. ואגב, יש גם פודקסטים רבים שמגיעים עם וידאו מלא.

Smartsync

תוכנת Smartsync היא מסוג הדברים שאתה לא מבין איך לא המציאו אותם קודם לכן…

תוכנות לסינכרון בין המידע שיש לנו בטלפון לבין פייסבוק יש לא מעט. גם האפליקציה המקורית של פייסבוק עושה זאת אבל כאן מדובר בחיה שונה לחלוטין. לא רק שהיא יודעת לסנכרן פרטים של אנשי הקשר שלנו, אלא שהיא מוסיפה מידע שלא היה קיים קודם. היא יודעת לתקן כתובות, להוסיף פרטים, עבודה וכו'.

גולת הכותרת בעיני היא העובדה שהיא לא רק שמה תמונות מקוריות של האנשים אלא גם את הסטטוס האחרון שלהם מפייסבוק. מה שאומר שכאשר מישהו מתקשר אליך או אתה אליו, אתה מיד יודע מה הסטטוס האחרון שהוא כתב בפייסבוק…

החסרון העיקרי של התוכנה עבורי היתה שהיא שכפלה לי מספר אנשי קשר. עם זאת, המידע שהיא הוסיפה היה מעניין מאוד!

לדיון בנושא: תוכנות לאייפון מהדורת סופה'ש: Smartsync ו-Podcasts


7:00
  /  
29.6.2012
  
מאת: עפר לאור

1