גוגל הציגה – אנדרויד 4.1 בעברית, נקסוס 7 והנקסוס Q

אנדרויד 4.1 נחמדה, ללא שיפורים מטורפים מלבד התמיכה בעברית שהיתה גולת הכותרת בגרסה הזו. נקסוס 7 הוא עוד טאבלט מדיה ...

21:00
  /  
27.06.2012
  
מאת: אלי חבוש

ציפינו ליותר, כמו תמיד ומה שקיבלנו היה סימפוניה מתוזמרת שדיברה כמעט רק על GOOGLE PLAY. הכל מתקשר וזורם לגוגל פליי היום באירוע בו הציגה גוגל שלושה מוצרים חדשים – מערכת אנדרויד 4.1, טאבלט נקסוס 7 ונקסוס Q – סטרימר חברתי. 

 

 אנדרויד 4.1 Jelly bean

כבר כשהבנו שמערכת הג'לי בין ממוסמפרת כ-4.1 הבנו שהשדרוגים שנראה לא יהיו מהפכניים. ובכל זאת קיבלנו שינויים ושדרוגים מעניינים כשגולת הכותרת, עבורנו לפחות, היא עברית מובנית במכשיר.

לא ברור עד איזה עומק מגיעה העברית אבל נראה שהפיתוח שארך מספר שנים ישדרג עבורנו, הישראלים, את החוויה הרבה יותר.

 

שינויים נוספים שקיבלנו במערכת :

העברת ווידג'טים בצורה חכמה יותר מדף לדף. למשל עד היום כשרצינו להעביר ווידג'ט גדול לדף שיש בו עומס ווידג'טים או אפליקציות, היינו מקבלים הודעה שזה לא ניתן לביצוע. כעת, הווידג'ט יתאים את גודלו בצורה אוטומטית למסך אליו הוא מועבר.

 

 מגירת ההודעות הנמשך מלמעלה הןפכת להיות חכמה ודינאמית יותר. דרך מסך ההודעות ניתן יהיה לבצע פעולות שונות כמו לחייג לאיש קשר, לשלוח הודעה, לעשות לייק בפייסבוק ועוד…

 

 

 

גם אופציית החיפוש קיבלה מתיחת פנים חכמה. ניתן לחפש קולית בצורה חכמה ואינטואיטיבית יותר. התוצאות ייאמרו לנו בקול על ידי המכשיר והתוצאות יותאמו למה שנבקש באמת.

גוגל הציגה את גוגל NOW, אפשרות חיפוש חכמה ומפחידה למדי שעיקרה בלדעת בדיוק היכן אתה, איפה היית, מה עשית ובאמצעות מידע זה לדעת בדיוק מה אתה רוצה לחפש. כך למשל המערכת תדע לבד כבר מהי הקבוצה האהובה עליך דרך החיפושים שעשית בעבר.

מישהו אמר האח הגדול?

 

 

המכשירים שיקבלו את העדכון החדש יהיו ה XOOM, גלקסי S וגלקסי נקסוס.

השדרוג יהיה זמין החל מאמצע חודש יולי 

 

 נקסוס 7 – הטאבלט של גוגל:

כפי שהשמועות ניבאו בשבועות האחרונים, גוגל באמת הציגה טאבלט משלה הערב. הטאבלט ייקרא נקסוס 7 והוא יהיה טאבלט המושתת על גוגל פליי, בעצם – טאבלט מדיה.

 

הטאבלט בעל מסך 7 אינץ, מריץ את אנדרויד 4.1 החדשה, טגרה 3 של NVIDIA, מעבד מרובע ליבות, רזולוציה של 1280X800, מצלמה קדמית וחיבוריות WIFI, BT ו-NFC.

 כמכשיר מדיה, המסך הראשי שלו מציג ווידג'טים של סרטים, מוסיקה ותמונות. הכל מוזרם באמצעות חשבון הגוגל פליי שלכם ישירות למכשיר.

 

לא בטוח עד כמה המכשיר יותאם לארץ עקב הסיבות המוכרות של זכויות יוצרים, תרגומים ועוד…

גוגל צ'יפרה את המכשיר בווידג'ט המלצות לגבי סרטים ותכנים חדשים וכן אפליקציית זיהוי שירים שתזהה לכם כל שיר שתשמע ברקע ולאחר מכן תוכלו לרכוש אותו בגוגל פליי…נו, לא חדש.

גוגל גם מאפשרת לתרגם ספרים בלחיצת כפתור. קיבלנו דוגמא לתרגום כזה לערבית מה שמרמז לנו שניתן לעשות זאת גם לעברית ככל הנראה מהטמעת השפה החדשה באנדרויד 4.1

 

 

הנקסוס 7 יימכר במחיר של 199 דולר. ניתן לבצע רכישה החל מהיום ולקבל אותו החל מאמצע חודש יולי. 

 

נקסוס Q:

תמונות ומידע קצר על המכשיר הודלפו ממש לפני תחילת האירוע וגם אנחנו פרסמנו מידע ראשוני עליו.

הנקסוס Q הוא בעצם סטרימר (מזרימדיה) לתכנים המופיעים בגוגל פליי. לא נראה על פי ההצגה של המכשיר שניתן בכלל להזרים מידע שנמצא אצלנו לוקאלית אלא רק תכנים שנרכשו דרך הפליי או דרך אפליקציות ווביות כמו יוטיוב.

המכשיר מעוצב  מדהים למדי, בצורת כדור ומזכיר ברעיון את בוקסי הגרסה המעוגלת אלא שכאן ניתן רק להזרים מהאינטרנט את התכנים. מסביב לכדור יש פס לד שמשנה את צבעו בהתאם לתוכן המושמע. 

 

 

 

כמו בבוקסי, גם כאן גוגל מתפארת שהמכשיר הוא מזרים חברתי, אך בשונה מבוקסי, בנקסוס הכוונה היא שליטה של שני חברים במקביל על התכנים המושמעים במכשיר. 

 

 

 

לדיון בנושא: גוגל הציגה – אנדרויד 4.1 בעברית, נקסוס 7 והנקסוס Q


21:00
  /  
27.6.2012
  
מאת: אלי חבוש

1