מנכ'ל FOXCONN – מדליף על אפל?

מנכ"ל חברת Foxconn, חברת הייצור הראשית של אפל לייצור מוצרים כמו האייפון והאייפד החל בחודש האחרון לפטפט ולהדליף...

13:45
  /  
24.06.2012
  
מאת: עפר לאור

מנכ"לrn חברת Foxconn, טרי גאו, החל בחודש האחרון לפטפט כאחרון המדליפים. Foxconn rnמוכרת כיצרנית ענקית מטאיוון (אם כי יש לה כעת גם מפעלים בדרום אמריקה rnואפילו במקסיקו) אשר עלתה לפרסום כאשר הפכה לייצרנית הראשית של מוצרי אפל rnרבים, כולל האייפון והאייפד. בשנה האחרונה החברה היתה תחת לא מעט ביקורת rnבשל הטיפול שלה בעובדים רבים שהתאבדו (למשל הצבת רשתות שימנעו התאבדות על rnידי קפיצה מהבניינים של החברה).

החברה ידועה כסוג של Sweatshop טכנולוגי ענקי והיא מייצרת מוצרים רבים לא רק עבור אפל אלא עבור חברות מוכרות רבות.

בחודשrn האחרון החל טרי גאו להדליף מידע. זה התחיל בהודעה בחודש שעבר על כך שהוא rnקיבל אישור רשמי שהחברה צפויה להיות זו שתייצר את הטלויזיה של אפל (שמעולם rnלא הוכרזה…). 

השבוע הוא התגאה בכך שהאייפון 5 (שלא הוכרז) יגרום rnל-Samsung Galaxy S3 "להתבייש בפינה"… הוא לא פרט יותר מדי, אם כי אנחנו rnיודעים שהאייפון 5 יהיה ככל הנראה מוארך יותר מהאייפון 4S, בעל בטריה חזקה rnיותר, תמיכה ב-LTE, ובעל מחבר חדש של 19 פינים שיאומץ לכל המוצרים החדשים rnשל אפל (כולל אייפוד נאנו קטן במיוחד).

עוד נודע, שגאו חתם על עסקה rnגדולה עם חברת Corning לטובת הספקת זכוכיות מגן מסוג Gorilla glass 2, rnלמוצר כלשהו (טלויזיה אהההם של אפל אהההם). בנוסף, פוקסקון חתמה על עסקה rnגדולה עם שארפ לספק לאותו מוצר (אהההם) את פאנל ה-LCD שלו.

ההדלפה rnנעשתה לעיתון טאיווני, על רקע מתיחות גדולה בין Foxconn לבין חברת סמסונג rn(שככל הנראה הלשינה על החברה לרגולטור של ה-EU במטרה להאיט אותה או לעצור rnאותה על רקע האשמות על "תאום מחירים").

מקור: digital trends

לדיון בנושא: מנכ'ל FOXCONN – מדליף על אפל?


13:45
  /  
24.6.2012
  
מאת: עפר לאור

1