הכירו את קומיגו COMIGO – תשכחו מכל מה שהכרתם בעולם הטלוויזיה

דב מורן מוכר לרובינו בתור ממציא הדיסק-און-קי ועד לאחרונה מאחורי מודו.המיזם האחרון שלו נקרא Comigo וכנראה שתראו אותו בקרוב אם ...

16:00
  /  
22.06.2012
  
מאת: עפר לאור  

הקדמה

כשדבrn מורן נאלץ לסגור את מודו, לאחר אי הצלחת החברה בגיוס לקוחות, הוא הרגיש rnשהוא חייב לעשות משהו עם עצמו. הקבוצה שנשארה איתו היתה בעצם הנאמנים rnשבנאמנים – ה-Hardcore של החברה והוא ידע דבר אחד – הוא רוצה להקים איתם rnמשהו חדש.

הפעם הוא החליט לא לקחת סיכונים עם כספם של אחרים והרעיוןrn שהתגבש היה ליצור מערכת חדשה שתשלב בין הטאבלט, לטלפון החכם ולטלויזיה rnהחכמה.

אבל מהר מאוד גילו החברים שמסכים חכמים לא כל כך חכמים והם rnעברו לרעיון מעט שונה שמשלב בין הסמארטפון, הטאבלט וממיר היברידי חדש rnשמבוסס מעבד ARM וכולל מערכת הפעלה של ANDROID 2.3.

אתrn המערכת הנוכחית החברה, תוך כשנה ורבע והם צופים שבחודשים הקרובים הם יוכלוrn לעבור מניסויים מצומצמים להשקה משמעותית. כבר כיום הכריזה חברת אורנג' rnשהיא תשתמש במערכת של Comigo בממירים שלה. 

למרות הסקפטיות הראשונית שלנו התיישבנו לראות כיצד המערכת פועלת בשטח.

טלויזיה

בראשrn ובראשונה המערכת של קומיגו היא מערכת טלויזיונית לכל דבר. הממשק שלה מעוצבrn להפליא ונראה כמו משהו מהסיוטים של הוט ויס… הכל זורם חלק – שקוף ותלת rnמימדי. היתרונות של Android בטיפול ב-Open GL מצליח לתפוס אותנו מהרגע rnהראשון.

המערכת מפוצלת בין מספר גורמים, הממיר הוא רק אחד מהם. בנוסףrn יש שרתים שתפקידם הוא לרכז את התוכן והמידע ולהעביר אותו במהירות וביעילותrn לממירים.

הערוצים מופיעים להם מצד ימין ומאפשרים סוג של זאפינג נעים וחינני ונוח rnלשימוש. ה-EPG המלא עדיין אינו מוכן ומעט משונה בעיצוב שלו (דב מיד הסביר rnלנו שזו עדיין לא גרסא סופית שלו), אך זה אחד מהנקודות היחידות שטעונות rnשיפור.

הממיר מאוד "חברותי" ומאפשר לבצע Login ידני, או אם אנחנו rnמשתמשים בסלולרי או בטאבלט לעשות Login הוא מיד מבין מי נמצא מולו ולפי זה rnמשנה את העדפות המשתמש בהתאם. זה יכול להיות שמירה שתכנים של מבוגרים יחסמוrn לילדים, אך גם מאפשר דיון ושיתוף מול חברים של מי שבאמת נמצא מול המסך. לאrn נרצה לעשות צ'אט עם חבריהם של ילדנו באמצע Mad men…

ה-EPGrn נוח ומסודר באופן עקבי ומאפשר הזמנת הקלטות (לממירים תהיה אופציה להגיע עםrn דיסק קשיח) אשר יכולות להגיע מתוך ממיר ה-DVBT המובנה, או אפילו מתכנים rnשמגיעים מהרשת. בכלל, המערכת מאפשרת ערבוב בין ערוצים שמגיעים ממקלט ה-DTT rnלבין שידורים שמקורם אינטרנט נקי – ואשר נראים כמו שידורי טלויזיה לכל דבר.

ניתן כמובן גם לשתף בפייסבוק את מה שאנחנו רואים כעת, וניתן לראות מי מחברינו צופה בתוכנית הטלויזיה שאנחנו רואים אותה כעת על המסך.

שיתוף בתוך הבית

comigorn הפנימו את ההצלחה של אפל עם air play ומציגים את השלב הבא של התפתחות rnהרעיון. טלויזיה חיה יכולה להיות משודרת (הממיר בעצם עושה transcoding) rnלאייפד או אפילו לממיר אחר בבית. ניתן לשדר כך הקלטה (room to room). 

ל-comigorn גרסא מאוד חזקה של אפליקציית אייפד/אייפון/אנדרויד שבעצם תוכל "למשוך" rnשידורים חיים מהממירים שבבית, תוכל להעביר את התוכן לממיר אחר…

בהדגמהrn הציג לנו דב ממיר שמשדר לאייפד תוכנית והאייפד משדר אותו בהמשך לממיר rnאחר… הממירים קולטים את כל הערוצים שמשודרים כעת ב-DTT כך שניתן לעבור rnבין הערוצים למרות שבפועל יש רק טיונר אחד.

עוד תמונות מהממשק:

ניתןrn להריץ חיפוש בממיר שבעצם משלב חיפוש ב-VOD, בתכנים שהוקלטו ואפילו בתכנים rnשנמצאים על הרשת או בדיסק USB על הממיר. ניתן בקלות גם לחפש בגוגל, יוטיוב rnוכו' – כאשר לממיר יש דפדפן Webkit מלא כולל עברית ופלאש עובד.

 

את rnהחיפוש מקלידים עם מקלדת שמובנת בתוך השלט בקונספט שדומה לשלט של בוקסי rn(האמת שהשלט דומה להפליא לשלט של io mega שהוצג עם גרסאת ה boxee box rnהשניה). 

תוצאות החיפוש ממויינות לפי עדיפות:

חיפוש ביוטיוב מעלה בעצם את הדפדפן

יוטיוב מנגן ב-HD כמו שצריך

הממשק הנייד דומה לממשק של הממיר, אך הרבה יותר מכוון מחוות…

שימוש בטאבלט כשלט לממיר גורם לכך שהממיר מזהה שהמשתמש שמולו השתנה.

ממשק הסרטים שנמשכים מ-USB או מהרשת. כרגע קומיגו לא מתמקדים ביכולת הזו אך הם בהחלט יתמכו במדיה ביתית 

 

לאחר שבוחרים בסדרה למשל, זה יציג לנו את העונות לפי הסדר והפרקים שצפינו בהם כבר יסומנו עם אייקון של עין. ככל הנראה ניתן יהיה לדעת מה נצפה ומה לא ברמה אישית (כך שאם מישהו ראה הקלטה בבית זה לא יופיע לי כ "נצפה").

תכני המוזיקה שלכם יופיעו כך. ניתן גם להזרים את המדיה לטאבלט או לסלולר (האתגר הוא לעשות את זה באופן חוקי, דבר שקומיגו כמובן עושים)

ממשק ה-VOD דומה מאוד ושייך בעצם ל "מפעילה" (קרי: אורנג') שתוכל לאפשר לכם לרכוש משם סדרות וסרטים לפי מודל תשלום כלשהו (לפי צפיה, לפי סדרה או לפי תשלום חודשי).

ניתן להריץ גם applets על המסך מבלי להפריע לשידור הטלויזיה.

מסך אחד מרכז את כל ה-applets, האפליקציות שלנו (כן, יש angry birds) ואת התכנים שאנחנו אוהבים לראות. שימו לב שהתכנים שהכי הרבה אנשים צופים בהם כרגע נמצאים בראש המסך משמאל. גם הודעות מפייסבוק וטוויטר מתחלפות מעת לעת.

אפליקציות חכמות

עוד בשורה מעניינת היא האפשרות להריץ אפליקציות במקביל לצפיה. זה יכול להיות משהו פשוט כמו לראות מי מחבריך צופה בתוכנית במקביל אליך, להזמין לצפות ביחד במשחק ועוד. ניתן לעשות צ'אט בין הצופים השונים (רק חברים) 

אפשר גם לעשות צ'אט בפייסבוק בלי להפריע לצפיה (מתאים יותר לרווקים…).

ניתן להריץ אפליקציות שונות שרלוונטיות לתוכן. זה יכול להיות הצבעה ב "כוכב נולד", זה יכול להיות התוכניות הפופולריות ביותר כרגע, וזה יכול להיות גם זריקה הדדית של עגבניות על שחקני הכדורגל שלא מתפקדים כרגע…

יש בעצם אין ספור אפשריות, החל מרכישה של מוזיקת רקע, הפיצה שכרגע מפרסמים אותה או רכיבי התבשיל שכרגע מכינים במאסטר שף…

קומיגו כבר הכריזה על לקוח אחד משמעותי – חברת אורנג' תשתמש בממירים ובתוכנה של Comigo (אם כי כבר הוכרז שהיא במקביל גם צפויה להשתמש בתוכנה של Netgem עבור לקוחות שזקוקים לפתרונות פשוטים יותר).

האמת שהופתענו לטובה מאוד מהתוכנה, היציבות שלה, סביבת המשתמש ובכלל הגישה הפתוחה של דב מורן. הציגו לנו עוד המון רעיונות ותפיסות לעתיד (שלא את כולן ניתן להציג כאן *עדיין*), ונותר לנו רק להודות לדב אישית ולאחל לו בהצלחה עם מוצר שבאמת נראה שהוא יעשה רעש וישנה את התחום לטובה.

לדיון בנושא: הכירו את קומיגו COMIGO – תשכחו מכל מה שהכרתם בעולם הטלוויזיה


16:00
  /  
22.6.2012
  
מאת: עפר לאור  

1