מיקרוסופט מציגה את מערכת ה Windows Phone 8

באירוע שנערך הערב, הציגה מיקרוסופט את מערכת ה Windows Phone 8 החדשה שלה במסגרת אירועי מיקרוסופט השבוע. מסך בית חדש ...

20:00
  /  
20.06.2012
  
מאת: אלי חבוש

 

זה השבוע של מיקרוסופט,  ויומיים אחרי שהפתיעה והציגה את מכשיר הטאבלט שלה המריץ את ווינדוס 8 שרץ גם על גבי PC, היום היא משלימה את המהלך ומציגה את המערכת גם למכשירי הסמארטפון שלה שהיתה ידועה עד כה כאפולו ותיקרא מעתה Windows Phone 8. מיקרוסופט כבר הבטיחה לנו לני מספר חודשים שהיא תאחד את כל מכשיריה תחת מערכת הפעלה אחת cross platform וזה מה שהיא עשתה היום.

עובדים טוב ביחד 

מיקרוסופט מנצלת את השיתוף שלה עם נוקיה ותשלב במערכת את המפות שלה. כמו כן ניתן יהיה למצוא את דפדפן האינטרנט אקספלורר בגרסה 10 כולל אופציות שניתן למצוא בגרסת ה PC כמו סינון, אבטחה וכו. לדברי מיקרוסופט ביצועי הדפדפן מנצחים את הדפדפנים של הגלקסי 3, HTC, אייפון בגרסה 6 ועוד.

 

 מלבד זאת, במערכת החדשה נעשו שינויים עיצוביים לתפריט ההתחלה כמו אפשרות לשינוי גודל האריחים שקיבלו יותר חיים ויותר דינאמיקה על גביהם ויהיו בעלי שלושה גדלים – קטן מדיום וגדול.

מסך אריחים מעוצב טוב יותר עם שלושה גדלי אריחים. 

ניתן לשים לב שמיקרוסופט הסירה את הפס השחור מצד ימין שהיה מיותר לחלוטין שהיה מיועד לכפתור אחד בלבד שהיה ממוקם למעלה – כפתור חזור. כעת המסך כולו מלא באריחים. החלטה נבונה.

ניתן להגדיל ולהקטין את האריחים. שימו לב שהפס השחור האנכי מצד ימין נעלם לטובת מסך גדול יותר. 

למרות השינויים, אפליקציות שעבדו במערכת 7.5, יעבדו ללא בעיה גם במערכת החדשה, לרבות על גבי האריחים הדינמיים ללא כל שינוי מצד המפתחים. 

מכשירי הסמארטפון שיריצו את מערכת ההפעלה החדשה יתמכו גם בטכנולוגיית ה NFC בעזרתה ניתן לתקשר עם תגיות חיצוניות כמו למשל להצמיד את המכשיר למכונה לממכר שתיה, העברת קבצים בין מכשירים תומכים ואפשרויות רבות ובלתי מוגבלות אותן אנחנו מכירים כבר בתמיכת ה NFC. המערכת תגיע עם אפליקציית ארנק דרכה ניתן יהיה לבצע עסקאות עם ה NFC.

 

אפליקציית הארנק.

 

המערכת תתמוך כמובן בסוגי החומרה החדשים לרבות מעבדים מרובי ליבות, רזולוציות שונות ועוד… 

בשורה רעה למחזיקי ווינדוס פון – מיקרוסופט אינה מתכוונת לשדרג את המערכת הקיימת שלכם, 7.5 לגרסה 8. מה שכן, מיקרוסופט מציגה גרסת ביניים, 7.8, אליה כן תוכלו לשדרג שהשינוי המהותי בה הוא שינוי דף הבית הדומה לגרסה 8.

 

 

 

 

 

לדיון בנושא: מיקרוסופט מציגה את מערכת ה Windows Phone 8


20:00
  /  
20.6.2012
  
מאת: אלי חבוש

1