סיכום מפגש השקת סדרת מסכי סמסונג לשנת 2012 לחברי HT

 ביום רביעי, ה-13 ביוני 2012, נערך מפגש השקה לחברי HT של סדרת מסכי סמסונג לשנת 2012 והרי הסיכום בתמונות. 

7:00
  /  
17.06.2012
  
אירוע שיווקי
Sponsored

התכנסות וקבלת פנים

האירוע נערך ב-Stuko שבת"א. את פני המגיעים קיבל חיוך מקסים…

החברה', שמכירים לא רק מהאתר אלא כבר הפכו לקהילה מלוכדת הנפגשת גם מחוץ לפורומים, מיד התחילו להשוות למי יש יותר גדול….כן, חיים שלנו ניצח עם ה-Galaxy S3 הדנדש שלו….

החלק האומנותי

את הערב פתח מרטין סבג בכמה דברי תודה ומבט כללי על שוק הטלוויזיות והטלוויזיות החכמות בפרט.

לאחר מכן, עופר אלמני, סמנכ"ל השיווק והמכירות בסמליין, נשא מספר דברים על שוק הטלווזיות בעולם וסמסונג בתוכה.

אולם, השחקן הראשי בהצגה, הוא לא אחר מחן הראל, מנהל המותג סמסונג בסמליין, אשר "הרביץ בנו תורה" במשך כשעה וחצי בהן לא היה פיצ'ר או סרטון הדגמה אשר לא הועבר והודגם.

ובתכלס' מה ראינו? 

מסכי סמסונג לשנת 2012 מביאים שתי בשורות מאוד חזקות, בשתי קצוות הקשת.
בצד אחד, מובאת סידרת ה-EH שמטרתה להביא את מסכי ה-LED במחיר השווה לכל כיס, ואכן מסך LED בגודל 32" מתחיל בסמסונג במחיר של 1,990 ש"ח (מחיר רשמי), מחיר שהיה שמור עד לא מזמן רק למסכי LCD מבוססי תאורה אחורית CCFL.

בקצה השני, מביאה סמסונג את בשורת ה-SMART TV מהעתיד (לפחות כפי שנתפס בסרטי מד"ב בסרט התדמית שלה) אלינו לסלון, עם שלוש עקרונות מרכזיים:

1. שליטה חכמה:

  • שליטה קולית – באמצעות המיקרופון המובנה בטלויזיה או במקרה שלא רוצים להעיר את כל הבית בשיחות נפש עם המסך, ניתן לדבר לתוך המיקרופון המובנה בשלט. בשלב זה המסך מבין מספר שפות (עברית לא בינהן) לכן תצטרכו להתאמן על האנגלית שלכם במבטא אמריקאי.

  • שליטה באמצעות כף יד – במסכים הכוללים מצלמה מובנית (דו-מימד) מוטמעת טכנולוגית זיהוי כף יד ומחוות כף יד (Gestures) של חברת PointGrab הישראלית, כך שבעזרת תנועות יד מאוד אינטואטיביות, ניתן לשלוט על סמן העכבר (בדפדפן למשל) או בניווט בתוך התפריטים והמסכים כמו גם מחוות מיוחדות להשתקה מהירה של הווליום וכו'.

  • שלט מגע – אותו שלט בעל המיקורופון, מתממשק למסך באמצעות BT ונותן גם משטח מגע, כך שבעזרת האגודל בלבד, ניתן לנווט בכל התפריטים, כמו גם בדפדפן המובנה.

  • אפליקציה בסמארטפון – אפליקציה ייעודית בסמארטפון תאפשר שליטה מלאה כמו גם אפשרות למקלדת.

  • זיהוי פנים – בעזרת המצלמה המובנית הטלוויזיה יכולה לזהות פנים ובעזרתם לבצע LOGIN לרשתות החברתיות (פייסבוק וטוויטר לדוגמא) או ליוטיוב, סקייפ וכו'. חסל סדר סיסמאות והקלדות ארוכות על ממשקים לא נוחים. פשוט נעמדים מול המסך והזיהוי נעשה אוטומטית, גם אם יש עוד אנשים בחדר.

  • HID מובנה – ממשק Human Interface Device המוכר לנו מהמחשבים מובא למסכים החכמים של סמסונג השנה, מה שאומר, שמעתה ניתן לחבר לאחד מחיבורי ה-USB של המסך כל מקלדת ועכבר סטנדרטיים של מחשב (חוטיים ואלחוטיים) ולשלוט על הטלוויזיה ולעבוד בדפדפן ובאפליקציות.

  • שליטה על שאר הרכיבים במערכת הק"ב – אם חשבתם לעצמכם: "אז מה הביג דיל בכל היכולות המגניבות הללו אם בכל זאת כדי להעביר ערוץ או להנמיך את הרסיבר אני אצטרך לקחת את השלט שלהם?" אז סמסונג חשבו גם על זה ומסופק יחד עם המסך משדר IR המתחבר למסך ב-BT ועובד על סוללות אשר יעביר את הפקודות הקוליות/מחוות וכו' אל שאר רכיבי המערכת.

 

2. תכנים מקוונים ומקומיים:

סמסונג משקיעה רבות ביצירת אפליקציות עבור מסכי ה-Smart TV שלה, בין מבית ובין מחוץ. כיום, סמסונג הינה המובילה בשוק בכמות האפליקציות שנכתבו עבור מסכיה (כ-1,600 אפליקציות בכל העולם). יתרה מזאת, סמסונג משקיעה משאבים רבים בלוקאליזציה של תכנים ויצירת אפליקציות מקומיות בכל מדינה ומדינה, כולל ישראל. להזכירכם, HT, יחד עם ynet היו הראשונים לייצר אפליקציות לוקאליות עבור מסכי סמסונג. גם השנה ממשיכה סמסונג ישראל, בתמיכת החברה בקוריאה, בהתאמת ויצירת אפליקציות לתוך המסכים שלהם כולל תמיכה דור אחד אחורה, כלומר, כל האפליקציות שייצאו השנה ייתמכו גם בסידרת ה-D.

פרטים נוספים על התכנים והאפליקציות תוכלו למצוא בהודעה לעיתונות.

3. שידרוג חומרה עתידי

כן, קראתם נכון. סמסונג הכינה בגב המכשירים שלה, מהסדרות הגבוהות, חריץ הרחבה אשר באמצעתו, תוכלו לשדרג את החומרה עצמה של המסך, כך שאם שנה הבאה למשל ייצאו מסכים עם מעבד 4 ליבות (לעומת ליבה כפולה היום), אזי בעלות נמוכה בהרבה מעלות של מסך שלם, תוכלו לשדרג את החומרה של המסך שלכם ולהוסיף לו את היכולות של המסכים החדישים ביותר.

האם זה אומר שהגענו לקצה היכולת באיכות התמונה או שזה כבר לא מה שחשוב לצרכנים הממוצעים ברמה כזו של מסך? בכל מקרה, אם לוקחים בחשבון את הסטטיסטיקה שאדם ממוצע משדרג את המסך שלו כל 5-7 שנים ומצד שני קצת התפתחות ה-SMART הוא כל חצי שנה, אזי ברורה הסיבה ליכולת הזו, שהיא כיום, ייחודית לחברת סמסונג.

דברים נוספים אליהם נחשפנו היו מערכות אודיו, אשר השנה, כוללים "חידוש" מרענן בדמות הגברת שפופרות, כולל במערכות הלייף-סטייל של סמסונג, מסך פלזמה מסידרת E8000 בגודל 64" ועוד.

הצבא צועד על קיבתו…

לאחר ההתנסויות במוצרים ובמקביל, הוגשה ארוחת ערב מפנקת.

כמובן שלא נתנו לנו לצאת בידיים ריקות, אז גם שי נאה קיבל כל משתתף. 

להתראות במפגש הבא…

 

לדיון בנושא: סיכום מפגש השקת סדרת מסכי סמסונג לשנת 2012 לחברי HT


7:00
  /  
17.6.2012
  
אירוע שיווקי