אפל מציגה: מערכת iOS6 חדשה, מקבוק פרו חדש ואת מערכת ה OSX החדשה

אפל הציגה לפני מספר רגעים את מערכת ה IOS 6 החדשה שלה הכוללת אפליקציית ניווט חדשה וסירי חכמה יותר. עוד ...

22:00
  /  
11.06.2012
  
מאת: אלי חבוש

טים קוק פתח את אירוע ה WWDC 2012 שמחמאות עצמיות לחברה אותה הוא כעת מנהל. מיליונים של אפליקציות, מיליונים של מכירות, מליונים של הורדות וכו' וכו'. אבל כולם חיכו לראות אילו מחשבים חדשים הוא יציג ומה עם מערכות ההפעלה החדשות – ה OSX של המק וה IOS 6 של האייפון והאייפד.

דיווח חי ומלא ניתן לקרוא כאן 

IOS 6

 מערכת ההפעלה של אפל למכשירים ניידים, 6 במספר הוצגה היום כשלמעשה לא רשמה התלהבות יתרה. נכון שזה נאמר על אפל בכמעט כל השקה שלה שמבצעת לאחרונה אבל הפעם, לפחות על פניו ועל פי מה שהוצג בפועל, לא היה ממה באמת להתלהב. אנחנו מאוד מקווים שאפל לא הציגה את הדברים המשמעותיים ושיש עוד דברים מתחת למכסה המנוע שלא אוזכרו ושנוכל להתלהב מהם יותר שיתאימו לגרסה חדשה.

את ההצגה תפסה תוכנת הניווט החדשה של החברה שבחרה להתנתק מגוגל ולהציג אפליקציית ניווט משלה. האפליקציה מביאה תכונות רבות שבהחלט יגרמו לגוגל חוסר נעימות מסויים אבל בשורה התחתונה לא בטוח שלנו המשתמשים המהלך הזה טוב, במיוחד אנחנו – הישראלים.

ניווט פנייה אחר פנייה 

לא ברור כעת כיצד אפליקציות אחרות המשתמשות בניווט ומפות ישפיעו עלינו המשתמשים הישראלים. הרי אם לאפל אין מפות של ישראל, אז מה נעשה עם אפליקציות שמפנות למפות במכשיר? אבל מוקדם להניח הנחות שכאלה.

עד היום היה לנו די טוב עם גוגל והישראלים לדעתנו יסבלו מחבלי לידה רבים עם השינוי המפתי בתוכנה.

אפליקציית הניווט על כל חסרונותיה היתה השושן בשדה הקוצים של שדרוגי ה IOS החדש של אפל. 

סירי חכמה יותר 

טים קוק שם דגש רב ומיותר על אפליקציית הסירי שמלבד שאינה ממש מעניינת אותנו הישראלים, הדשדוש הנוסף בה לא היה הכרחי. סירי, כך נראה, באמת הפכה לקצת יותר חכמה כשהיא יודעת לענות לשאלות טבעיות ואינפורמטיביות יותר. סירי יודעת מעתה להמליץ לכם על סרט, להציג טריילר, לקבוע מקום במסעדה ועוד.

ועכשיו, סירי גם יודעת לפתוח אפליקציות באמצעות פקודת קול. 

 

 

סירי גם תתממשק עם אפליקציית הניווט כך שכשאתם שואלים את סירי היכן נמצאת מסעדה מומלצת ומקבלים תשובה, תוכלו להמשיך את החוויה ולבקש לנווט לאותו המקום.

PASSBOOK

אפל הציגה אפליקציה חדשה שבקלות ניתן לפסוח עליה ולבטל אותה כלא חשובה למדי. אפליקציית ה PASSBOOK מרכזת את הכרטיסים שלכם למיניהם כמו כרטיס לסרט, כרטיסי טיסה וכו למקום אחד שבאמצעות הברקוד עליו ניתן לסרוק ולאשר את הכרטיס.
נכון שהאפליקציה נראית זניחה אולם היא בהחלט יכולה להתחיל מהפיכה של שימוש בכרטיסים אלקטרוניים במקום בכרטיסי נייר והחברות הגדולות רק צריכות לקבל ולהטמיע אצלן. אם מישהי יכולה לעשות את זה זו רק חברת אפל. 

ושוב, גם כאן, האפליקציה לא ממש עוזרת ליהודים. 

אבל דווקא הדברים הקטנים שהוצגו כלאחר יד או גם אלו, בין ה-200 השדרוגים החדשים שלא הוצגו, יתכן ומעניינים אותנו יותר – שיתוף לפייסבוק מתוך אפליקציה, דחיית שיחה עם SMS, שיתוף טאבים ועוד. אלה רק חלק מהשדרוגים הקטנים שיעשו לנו את החיים קצת יותר נוחים על פני אותם שדרוגים גדולים שלא ממש משפיעים עלינו ואם כן, אז בינתיים לרעה.

שדרוג הטלפון 

IOS 6 תהיה זמינה החל מהסתיו וגרסת בטא למפתחים זמינה כבר כעת.  

OSX – Mountain Lion

מערכת ההפעלה החדשה של אפל כבר הוצגה לפני מספר חודשים ולמרות שלא נרשמו הפתעות מיוחדות כאן, אין ספק ששדרוג מערכת ההפעלה כאן הוא משמעותי יותר משדרוג מערכת ההפעלה של IOS 6. יש כאן שדרוגים משמעותיים וטובים יותר והשינוי מורגש ונכון יותר.

המערכת החדשה מביאה מאפיינים רבים ממערכת ה IOS כמו מערכת נוטיפקציות חכמה שתנהל לכם את כל התזכורות וההודעות הקופצות במכשיר, סנכרון טאבים בדפדפן, אפליקציית מסרים חדשה שגם בעלי ה LION יכלו להתנסות בה עד היום, אפליקציית הכתבות (לא בעברית) ועוד.

מרכז הודעות חדש 

בין שאר הדברים שהגיעו ממערכת ה IOS זה מרכז המשחקים. המרכז יאפשר לכם לרכז את כל המשחקים שלכם במקום אחד, לעקוב אחרי סטטיסטיקות ותחרויות בין שחקנים.

 

מרכז המשחקים החדש 

 ניתן לשחק במשחקים ברשת נגד חברים לא רק בעלי מק אלא גם CROSS PLATFORM. היינו האחד משחק במחשב המק שלו, השני באייפד, באייפון, אפל טיוי וכדו'.

מערכת ההפעלה החדשה תהיה זמינה לרכישה החל מחודש יולי השנה ותעלה 19.90 למשדרגים מגרסת ה LION או SNOW LOEPARD.

 

מקבוק אייר ופרו חדשים:

 

בגזרת מחשבי המק הניידים ביצעה אפל שדרוגי חומרה מתבקשים ברוח הזמן. המעבד והזכרון שופרו (מעבד i7 2GHZ עבור האייר ו2.7 GHZ עבור הפרו). כמו כן שודרגה המצלמה לצילום ב 720P.

 

 מחשבי האייר יימכרו במחיר של 999 דולר לדגמי ה-11 אינץ ועד למחיר של 1499 לדגמי ה 13אינץ.

גם את הפרו וגם את האייר ניתן לרכוש החל מהיום.

אבל אפל לא הסתפקה בשדרוג הליין הקיים ופתחה קטיגוריה חדשה של מחשבים כשהציגה את הפרו המשודרג שקיבל הכלאת עיצוב קטנה ממחשב האייר עם החומרה של הפרו על סטרואידים.

השוואה מול הפרו הקודם 

בפרו החדש ניתן למצוא מעבד i7 או i5 מרובע ליבות, זכרון 16GB, מסך רטינה, עובי 0.71 אינץ מסך 15.4 אינץ, 220 ppi, רזולוציה 2880X1800, פי 4 יותר פיקסלים, שחורים אמיתיים ועמוקים יותר ומערכת ההפעלה החדשה שהוצגה בהמשך.

הסוללה אמורה להספיק ל-7 שעות עבודה או 30 ימי מנוחה.

המחשב החדש אינו זול ויעלה לכם 2,199 דולר. 


לדיון בנושא: אפל מציגה: מערכת IOS6 חדשה, מקבוק פרו חדש ואת מערכת ה OSX החדשה


22:00
  /  
11.6.2012
  
מאת: אלי חבוש

1