גלקסי S3: בדיקת צילום – וידאו וסטילס

הגלקסי S3 מתפאר במצלמה חכמה של 8 מגה פיקסל המצלמת גם וידאו ברזולוציה 1080P. בדקנו והבאנו לכם דוגמאות צילום ממצלמת ...

12:00
  /  
03.06.2012
  
מאת: אלי חבוש

[דוגמאות צילום וסרטון וידאו 1080P בהמשך המאמר]

מלבד מעבד 4 ליבות ומערכת האמורה לחוש את המשתמש, לגלקסי S3 יש גם מצלמה אחורית של 8 מגה פיקסל המסוגלת גם לבצע וידאו ברזולוציה של 1080P.

המצלמה של הגלקסי מהירה למדי ומסוגלת להגיע למצב צילום ממצב נעילה בתוך כ-2 שניות ולצלם (ללא פלאש) באופן מיידי ממש. תגובת לחצן הצילום מהירה מאוד ביחס למכשירים דומים ובטח ביחס לקודמו, ה S2 ובהחלט ביחס למכשיר ה NOTE של סמסונג שזה אחד החסרונות שלו.

המצלמה עשירה בתכונות שנועדו לשפר את חווית הצילום להפיק תמונות טובות יותר בהתאם לרצון המצלם. בין התכונות:

 

  • שליטה על המיקוד (מיקוד אוטומטי, מאקרו, זיהוי פנים).
  • מצבי צילום – צילום יחיד, צילום ברצף (BURST), צילום HDR, צילום חיוך (המצלמה תמתין שהאובייקט יחייך ואז תבצע צילום), צילום פנים, צילום פנורמה, צילום קריקטורה, שיתוף תמונות דרך WIFI DIRECT ושיתוף תמונות עם חברים באמצעות זיהוי פנים.
  • מצבי סצנה – דיוקן, נוף, לילה, ספורט, מסיבה/מקום סגור, חוף/שלג, שקיעה, זריחה, צבעי סתיו, זיקוקים, טקסט, אור נר, תאורה אחורית.
  • ISO 100,200,400,800 או אוטומטי.
  • מדידת אור – משקל מרכזי, ספוט, מטריצה.
  • תגית GPS לכל צילום
  • ועוד….
מהירות הצילום היא אחד הדברים המשמעותיים במכשיר ולמעשה הפך היום לעניין שבשגרה למכשירי הסמארטפון החדשים כשכל חברה מתפארת במהירות הצילום שלה. זהו פיצ'ר מאוד חשוב כשמדובר במצלמת סמארטפון האמורה להיות זמינה מיידית לצילום. 
בין התכונות החסרות להשלמת החוויה הן אפליקציות העריכה למיניהן שבאות באופן טבעי ברום של סמסונג המכשירים כמו ה NOTE למשל. כאן לא תמצאו באופן מובנה תוכנה לעריכת תמונות או תוכנה לעריכת סרטוני הוידאו לכם. 

מצב "קריקטורה" 

 

את האייקונים לשינוי התכונות השונות בצילום ניתן להחליף ולשנות על ידי לחיצה על האייקון, הזזתו והחלפתו באחר. כך שלמשל אם תכונת אפקטים חשובה לכם יותר או שינוי הרזולוציה במהירות, תוכלו לעשות להן קיצור דרך במסך הצילום הראשי.

זיהוי פנים:

אחת מהתכונות החדשות בגלקסי S3 שסמסונג הדגישה אותן במסגרת המכשיר "המבין", היא תכונת תיוג תמונות אוטומטית. צילום פנים של אובייקט מסויים יסמן את הפרצוף שלו במסגרת ויאפשר לכם לקשר את הפרצוף לאיש קשר אצלכם כשמלבד הופעת הפרצוף שלו כשהוא מתקשר, בכל פעם שתצלמו את אותו אדם, המכשיר יתייג לכם אותו אוטומטית.

תוכלו למשל להתקשר/לשלוח הודעה לאיש הקשר ישירות מהתמונה שלו או לשתף את התמונה שלו כמעט באופן מיידי באמצעות שליחת התמונה שלו לדואר האלקטרוני שלו או לנייד שלו.
לא תמיד זיהתה התוכנה את האדם המצולם ולפעמים היא שאלה אותנו האם הכוונה לאותו אחד. ככל הנראה, כמו בתוכנות זיהוי פנים אחרות, למשל של פיקאסה ב PC, לאחר זמן מה ילמד המכשיר ככל שתתייגו.

 

 

האפליקצייה מזהה את פני המצולמים. לחיצה על הריבוע על מנת להגדיר איש קשר מתאים  

 

 

לאחר זיהוי איש הקשר, הוא מקבל תגית מתאימה המקושרת לפרטים שלו.

 

איכות צילום:

איכות הצילום טובה למדי. החברות כבר הגיע למסקנה שעליה במגה פיקסל אינה בהכרח מדד לאיכות תמונה טובה וניתן לראות שיפורים באיכות העדשה עצמה. ביחס למצלמות טלפון אחרות, המצלמה של הגלקסי S3 טובה למדי אך עדיין אינה מושלמת.
התמונות יוצאות נהדר במסך המדהים של הגלקסי S3 אך בהעברתן למחשב הן נראות לפתע דהויות קצת וחסרות חיים.

הצילום באור יום עדיין טוב בהרבה מצילום בתנאי תאורה חשוכים, כמו בכל מצלמה, אלא שכאן, ישנו שיפור רב בצילום בחושך. גם הפלאש עובד טוב, לא שורף ממש את התמונות לאחר שלומדים להשתמש בו ומראה שיפור משמעותי ביחס למצלמות אחרות.

צילום מאקרו גם הוא טוב למדי אם כי האובייקט לא יכול להיות קרוב מידי שאחרת הוא הופך למטושטש. 

 

צילום מאקרו בתוך חדר. לא ניתן היה להתפקס על התפוז הראשון. 

 

צילום באור יום

 

צילום במצב מאקרו באור יום. העין הימנית, הרחוקה יותר, מפוקסת יותר.

צילום באור שמש. צבעים דהויים למדי 

צילום באור שמש. אובייקטים צבעוניים 

 

 

צילום במצב HDR 

 

צילום עם פלאש 

 

צילום עם פלאש. 

צילום אובייקט קרוב עם פלאש. מישהו יכול לומר היכן מתג ההפעלה של הצעצוע הזה? 

 

וידאו:

תוצאות הוידאו גם הן דומות לצילום הסטילס – בצפייה על גבי המכשיר הוידאו נראה לא פחות ממדהים אך בהעברה למחשב, רואים לפתע את כל הבעיות שלא ראינו במכשיר. אל תתבלבלו, הצילום עדיין טוב למדי אך הצבעים במחשב הופכים גם כאן להודים יותר ובצילום בתנאי תאורה חשוכים הרעש בצילום מורגש יותר.

המכשיר מסוגל לצלם ברזולוציות של עד 1080P במצלמה האחורית ובמצלמה הקדמית לצילומים עצמיים עד ל 720P:

320X240, 640X480, 720X480, 1280X720, 1920X1080

ניתן לבחור בין אפקטי צילום – תשליל, שחור/לבן, וצבעי חום. 

סרטון וידאו ברזולוציה 1080P: 

 

 

לדיון בנושא: גלקסי S3: צילום


12:00
  /  
3.6.2012
  
מאת: אלי חבוש

1