השקת טלויזיות LED של סוני לשנת 2012

סוני משיקה את דור החדש של טלויזיות LED.הבשורה הגדולה השנה? עברית.

21:00
  /  
30.05.2012
  
מאת: עפר לאור

כל המסכים החדשים של סוני סוף סוף מקבלים תמיכה בעברית מלאה, כולל יכולות של דפדפן מלא, ממשק מלא (כולל תפריטים) ואפילו לוח שידורי עידן+ בעברית. סוני היא היצרן היפני הראשון שהכניס תמיכה מלאה בעברית.

וכן מתכוונת להוסיף גם תכנים בעברית (למשל של YNET) שירוצו בממשק SEN – Sony. Enterntainment Network. הדבר כמובן דורש התאמה של האתרים בכדי להכנס ל-SEN.

 

 

למסך יש שני דפדפנים, אחד מהם הוא של OPERA, ולמרות שתומך לחלוטין בעברית (כולל הקלדה דרך אפליקציות ניידות) הוא לא כולל תמיכה בפלאש.

בנוסף לאפליקציות מלאות (שרצות מהענן) בסגנון פייסבוק וכו', יש גם תמיכה באפליקציות OPERA שהן בעצם אפליקציות WEB APPS. כלומר, אופרה דואגת להתאים אפליקציות (כגון משחקים) ואתרים לשימושיות על גבי מסך טלויזיה (מבחינת רזולוציה, ממשק וכו').

סדרת HX855 מגיעה בגדלי 55" (מחיר 21,999ש"ח), 46" (מחיר 15,990 ש"ח) ו-40" (מחיר 10,990 ש"ח) וכוללת יכולות של Super resolution בתלת מימד (חידוד רזולוציה על בסיס טכנולוגיה של UPSCALE) ובקצב frame rate מואץ פי 4. העיצוב של המסך הזה הוא מונוליטי, בהתאם לעיצוב של שני הדורות האחרונים של מסכי סוני. המסכים גם כוללים WIFI מובנה ו-SEN שמאפשרת גישה למוזיקה, סרטים וכל התכנים של סוני במקום אחד (זה גם שם המטריה של התכנים שהפלייסטיישן יכול לגשת אליו ומחליף את ה-PSN).

התאורה האחורית של המסך הוא מסגרתי אבל הוא משנה גוונים לפי מיקום בהתאם לתוכן (כלומר local dimming מוגבל).

כמות התכנים ב-SEN מרשימה בחו"ל, השאלה היא כמה זה שמיש בארץ. כרגע התכנים עדיין לא שם עבור ישראל ורשמית ה-SEN סגור עדיין לישראל, כך שאי אפשר להרשם או להתרשם מהתכנים ששם.

הבסיס של טלויזות ה-LED HX855, שעד כה היה פיסת מתכת שתפקידה היה לשמש כמעמד בלבד, כעת הופך ל-sound bar, רעיון באמת יפה.

שדרוג ה-FIRMWARE יכול להתבצע אוטומטית וברקע, או בזמנים מוגדרים מראש (למשל בערב).

כמובן שיש תמיכה של audio return channel שמאפשר החזרת אודיו מהמסך לרסיבר עבור מי שמשתמש ברסיבר HDMI 1.4.

למסכים יש DVBT2, מה שאומר שיש הכנה לא רק לשידורי ה-SD שמשודרים כעת ב-DTT, אלא גם בשידורי ה-HD שיהיו זמינים כנראה בשנה הבאה.


אפליקציית השליטה במסך

אפליקציית השליטה במסך שופרה משמעותית ומאפשרת העברת אתרים מהמכשירים הניידים (אנדרויד ואייפון) למסך, אך גם בחזרה – אפשר לראות את האתר שכרגע גולשים בו גם במכשיר עצמו. כמובן שניתן להשתמש במכשיר הסלולר כמקלדת חכמה, כולל הקלדה של עברית.

סדרת HX755 דומה בעיצוב, אך הבסיס שלה אינו כולל את ה-sound projector. כמו כן, במקום 800HZ המסכים כוללים 400HZ. כדאי לציין שלמעלה מ-200HZ אינו משפיע על החלקת תנועה ומיועד בעיקר לצמצום זמן גישה של הפאנל. הסדרה זמינה בגודל 40" (9490 ש"ח), בגודל 46" (12990 ש"ח) ובגודל 55" (14,990 ש"ח).

צביקה שמעוני, מנכ"ל ישפאר, מסר:

עם השקת קו המסכים החדשים של SONY בישראל, ישפאר יוצאת במבצע גם לקראת היורו על כל מסכי הled smart t.v של 5 שנים אחריות מלאה.כל הרוכש יכול לבחור בplaystation3 במחיר של 999 ש״ח בלבד או בblueray פלוס 2 זוגות משקפיים למסכי 3D במחיר של 990 ש״ח. המבצע עד ה-15 ליוני.  

 

לדיון בנושא: השקת טלויזיות LED של סוני לשנת 2012


21:00
  /  
30.05.2012
  
מאת: עפר לאור