סטרימר ה- BOXEE BOX תומך בשידורי עידן+

חברת BOXEE אומנם לא פרסמה את זה ברבים, אך ה- BOXEE BOX, הסטרימר הפופולרי שיש להרבה מאיתנו בבית, מסוגל להציג ...

14:00
  /  
29.05.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

החל מסוף נובמבר 2011, חברת BOXEE הציגה עדכון קושחה לסטרימר ה- BOXEE BOX מתוצרתה, אשר איפשר על ידי שימוש דונגל USB מיוחד, קליטת שידורי ATSC, שידורים אשר נפוצים לרוב בארצות הברית. הייתה השערה כי הדונגל אשר נקרא LIVE TV, יכול לשמש גם עבור קליטת שידורי עידן+ בארץ, אך התקוות הללו נגנזו כאשר החברה טענה כי הדונגל מתוצרתה לא יהיה בעל תמיכה ב- DVB-T, כלומר מעל סטנדרט שידורי הברודקאסט אשר משמש עבור עידן+. הרבה התאכזבו מהידיעה וחזרו לתור אחר מקלט עידן+ אשר עולה מאות שקלים בודדים.

ובכן, מתגלה כי ה- BOXEE BOX למרות הכל כן מסוגל להציג שידורי עידן+ בצורה מסויימת ותמיכה זאת הגיעה אלינו בטעות! מתברר כי הדרייבר אשר הוכנס לקושחה של ה- BOXEE BOX עבור דונגל ה- LIVE TV אשר נעשה בו שימוש בארה"ב עבור קליטת שידורי ATSC, מתאים במקרה גם לדונגל מסוג Hauppauge WinTV-NOVA-T USB Stick כאשר לא מן הנמנע כי דונגלים נוספים אשר מבוססים על מעבד דומה כמו זה הקיים ב- Hauppauge WinTV-NOVA-T, גם כן יעבדו מעל ה- BOXE BOX. יש לציין כי לא כל דונגל USB ייתמך על ידי ה- BOXEE BOX מכיוון שיש צורך בדרייבר מיוחד אשר יוטמע בקושחת הסטרימר וכיום כאמור, נבדקה תמיכה מסויימת רק עם הדגם שהוזכר.


דונגל ה- Hauppauge WinTV-NOVA-T USB Stick אשר כיום מראה תמיכה ב- BOXEE BOX

על מנת להציג את שידורי עידן+, עליכם להצטייד בדונגל האמור, לחבר אותו מצד אחד דרך מחבר ה- USB ל- BOXEE BOX ומצד שני לאנטנה.

מרגע שתעשו זאת, תוכלו דרך ה- BOXEE BOX לבצע סריקה לערוצים ולצפות בכל שידורי עידן+ אשר משודרים בארץ ללא צורך במקלט ייעודי אשר עולה מאות שקלים. תמיכה ב- EGP גם כן קיימת, אך יכולות הקלטה כרגע לא הוצגו.

חשוב לומר כי לא ניתן להכריז של- BOXEE BOX יש תמיכה בקליטת שידורי עידן+ מכיוון שבמפרט המוצר של BOXEE BOX לא מוזכרת תמיכה בקליטת שידורי עידן+ "ותמיכה" זו התגלתה במקרה וייתכן שהיא זמנית. במידה ותתקלו בקשיים בקליטה, ה- EPG יעלם או שהיכולת תבוטל באחד מן הימים עקב עדכון קושחה, לא ניתן יהיה להתלונן מול החברה מכיוון שיכולת זאת מעולם לא הובטחה והתגלתה רק כאמור רק במקרה.

דונגל ה- Hauppauge WinTV-NOVA-T USB Stick עולה יחסית יקר לדונגלים מסוג DVB-T אחרים, אז אם אתם קונים את הדונגל ופתאום ביום בהיר אחד הוא מפסיק לעבוד מול ה- BOXEE BOX, לא להתלונן…

לדיון בנושא: סטרימר ה- BOXEE BOX תומך בשידורי עידן+


14:00
  /  
29.5.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

1