שמועה: חברת Realtek פירקה את מחלקת המעבדים עבור סטרימרים

משמועה מבוססת אשר הגיעה לאוזנינו, מסתבר כי חברת Realtek פירקה את המחלקה אשר עוסקת בפיתוח מעבדים עבור סטרימרים. מה זה ...

7:00
  /  
29.05.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

עד לפני מספר שנים מועטות, לא היו הרבה חברות סטרימרים בשוק. חברת המעבדים אשר שלטה ביד רמה בשוק הייתה Sigma Designs, עם פתרונות חזקים למדי אשר התמודדו עם כל התכנים ומתקדמים טכנולוגית, אך הפתרונות שלהם הצריכו צוות פיתוח לכל מי שרצה להוציא סטרימר מבוסס מעבד של Sigma Designs וזאת מכיוון שהפתרון שלהם הצריך עוד הלבשה של ממשק משתמש ראוי ונוח לשימוש ועוד תפירה של מספר רכיבים עבור שימוש יומיומי כפי שדורש המשתמש הסופי. כל הדרישות הללו הגבילו את מספר החברות אשר היה בידיהם מספיק משאבים עבור השקת סטרימר – אז הגיעה Realtek.

חברת Realtek אשר הייתה מוכרת לרובנו מתחום המחשוב, פתחה מחלקה חדשה בסניף הסיני שלה אשר עסקה בפיתוח מעבדים עבור שוק הסטרימרים. מה שהיה חדשני יחסית בפתרון של Realtek היה שהם סיפקו פלטפורמה בשלה למדי עבור כל מי שרצה להוציא סטרימר בשוק. לא היה עוד צורך בכח פיתוח עצמאי משמעותי או חודשים של אינטגרציה, דבר אשר היווה גן עדן לשלל חברות אשר היו מורכבות ממספר אנשי שיווק וצוות מצומצם מאוד של אנשי פיתוח. אנשי השיווק בחרו מארז יפה לסטרימר, קופסה עם גרפיקה מושכת ואנשי הפיתוח הטמיעו את הלוגו ועוד כמה דברים קטנים והסטרימר יצא לשוק. זאת הסיבה שראינו פריחה של חברות סטרימרים אשר הגיעו לתודעה שלנו בשנים האחרונות. הרבה מהחברות הללו עשו Hit n Run ונעלמו, אחרות נותרו. חברות כמו Xtreamer, Mede8er ו- PlayOn!HD בעצם ביססו את כל המוצרים שלהם על מעבדים מתוצרת Realtek. 

אך כנראה שהחגיגה קרובה לסיומה. משמועה די מבוססת אשר הגיעה לאוזנינו, חברת Realtek פזרה את מחלקת הפיתוח הייעודית אשר עסקה בפיתוח מעבדים עבור סטרימרים ואנשי הפיתוח בה משתלבים בימים אלו בין המחלקות האחרות בחברה. בכך החברה מציינת כי מפת הדרכים עבור מעבדים ייעודים לסטרימרים הגיעה לסיומה והחברה תשקיע את המאמצים הללו במעבדים עבור מסכים חכמים ופתרונות מקובלים יותר בתעשייה. חברות הסטרימרים השונות כבר רמזו כי הם מבצעים בדיקות של מעבדים אחרים בשוק כבר לפני מספר חודשים, דבר אשר יכול להראות כי כנראה הן היו מודעות לצעד הזה כבר לפני זמן מה.

אחד המעבדים האחרונים שחברת Realtek הציגה הינו ה- RTL1186, מעבד בעל תמיכה מצויינת בפורמט Blu-ray 3D MVC, פורמט התלת מימד האיכותי ביותר כיום, עם תמיכה נאותה בתרגום ויכולת הצגת תפריטי Blu-ray. זהו אחד המעבדים היחידים כיום אשר מסוגל להציג תמיכה נאותה כזאת וכנראה שהולך להיות גם האחרון של החברה בתחום – הדבר מאוד חבל עבורנו מכיוון שאנחנו נותרים בלי אלטרנטיבה ראויה כיום מיצרנים אחרים. 

קצה תקווה נראה באופק הקרוב, כאשר חברות סטרימרים מתכוונות להציג פתרון מבוסס SMP8910 של Sigma Designs בתערוכת IFA 2012 אשר תחל בתחילת ספטמבר. חברות אחרות נואשו מהפתרון המסורבל של Sigma Designs ולכן הן יציגו פתרון מבוסס מעבד של Marvell. 

לא התקבלה תגובה מ- Realtek עד למועד פרסום הכתבה.

לדיון בנושא: שמועה: חברת Realtek פירקה את מחלקת המעבדים עבור סטרימרים


7:00
  /  
29.5.2012
  
מאת: זיו רוזנפלד

1