שמועה – Google לא מסתפקת ביצרן Nexus אחד

   מספר שמועות לגבי מכשיר ה-Nexus הבא מבית Google שוחררו בידיעה אחת ב-Wall Street Journal.אמנם Google לא מגיבה לשמועות הללו, ...

7:00
  /  
17.05.2012
  
מאת: אבי ביטון

לפי מקור ב-Wall Street Journal, מכשיר ה-Nexus הבא מבית Google, בעצם לא יהיה מכשיר אחד, אלא חמישה מכשירים שונים שייוצרו ע"י חמישה יצרנים שונים.

עד עכשיו, מכשירי ה-Nexus שהציגו את הגירסאות החדשות של מערכת ההפעלה Android יוצרו ע"י יצרנית אחת, אם זו HTC עם Nexus One, או Samsung עם Nexus S ו-Galaxy Nexus.

ובכן, לא עוד, טוען המקור, מכשיר ה-Nexus הקרוב ייוצר ע"י חמישה יצרנים שונים, ולקונים תהיה אפשרות לבחור בין יצרן חומרה כזה או אחר שיציג את מכשירו עם גירסת ה-Android החדשה  ה-Jelly Bean.

יתירה מכך, כנראה שבין מכשיר ה-Nexus הללו נראה גם טאבלטים ולא רק טלפונים סלולריים.

אותו מקור טוען גם שהמכשירים יהיו זמינים כבר בחג ההודיה הקרוב, ויימכרו ישירות ע"י Google לצרכנים, תוך ויתור על המתווכים שבדרך.

למה בעצם זה טוב?

אחרי רכישת מוטורולה מובייל, יצרניות רבות חששו שמוטורולה תקבל בלעדיות על גרסאות האנדרואיד החדשות ושאר היצרניות תידחקנה הצידה ותקבלנה את העדכונים החדשים קצת מאוחר.

אם השמועה אכן נכונה, זו בעצם הצהרת מחוייבות של Google לכל השותפות שלה במכשירי ה-Android, גם לגבי גירסאות חדשות וגם לגבי עדכוני הגרסאות.

הצרכן הסופי ירוויח מזה גם כן, כי במקום לחכות לעדכוני תוכנה מהיצרניות עצמן, שצריכות להתאים את הגירסאות ל-GUI שלהן (למשל, SENSE UI של HTC, או TouchWiz של Samsung, וכו'…), הוא יקבל את העדכונים ישירות מ-Google, כפי שזה נעשה עד היום במכשירי ה-Nexus השונים.

אותו צרכן יוכל גם לבחור בין חומרות שונות שיריצו את אותה מערכת הפעלה הנקיה מכל ה-GUI שונים (נכון, לא לכולם זה מתאים, אבל עכשיו יש את הבחירה הזו).

זו גם תשובתה של Google לכל בעיות הפרגמנטציה השונות, אותה גירסה של מ"ה תרוץ על מכשירים שונים, בגדלים שונים, עם חומרה שונה.

אם כך, השמועות הן:

  • 5 יצרנים שונים למכשיר ה-Nexus הבא.
  • ייתכנו גם טאבלטים בסדרת ה-Nexus הקרובה שיריצו גירסה "נקיה" של Android.
  • המכשירים ישווקו ישירות ע"י Google.
  • המכשירים יהיו זמינים כבר באמצע חודש אוקטובר הקרוב. 

ולנו רק נותר לחכות ולראות אם יש אמת בשמועות.

 

לדיון בנושא: שמועה – Google לא מסתפקת ביצרן Nexus אחד


7:00
  /  
17.5.2012
  
מאת: אבי ביטון

1